Hore
Fórum » Nikon fórum
 

nečistoty v hľadáčiku

dagmara63
2020-05-05 19:51:48+02
Dobrý deň,
stala sa mi taká vec, že som menila objektív, pozrela som sa do hľadáčika a mám tam čierne bodky a akoby nejaký prach. Bola som dať vyčistiť snímač v autorizovanom servise a stále sú tam tie nečistoty. Pýtala som sa ich, že kde je teda problém keď je snímač vyčistení a povedali mi, že je potrebné vyčistiť zrkadlá. Chcela som sa len spýtať či sa Vám to niekedy stalo a ako ste to riešili? Na fotke to nie je vidno je to viditeľné iba keď sa pozerám do hľadáčika. Ďakujem
 
marekking1
2020-05-05 21:20:10+02
príspevok od: dagmara63
Dobrý deň,
stala sa mi taká vec, že som menila objektív, pozrela som sa do hľadáčika a mám tam čierne bodky a akoby nejaký prach. Bola som dať vyčistiť snímač v autorizovanom servise a stále sú tam tie nečistoty. Pýtala som sa ich, že kde je teda problém keď je snímač vyčistení a povedali mi, že je potrebné vyčistiť zrkadlá. Chcela som sa len spýtať či sa Vám to niekedy stalo a ako ste to riešili? Na fotke to nie je vidno je to viditeľné iba keď sa pozerám do hľadáčika. Ďakujem
Neda sa s tym velmi co spravit,jedien vymenit matnicu. na vyslednu kvalitu fotiek to vplyv nema, takze sa na to vykaslat.Zvyknes si.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-05-05 22:53:44+02
zijeme v prasnom prostredi. 100% cisty fotak nemozes mat. Prach sa dostal na matnicu, nie na zrkadlo. Na fotku to nema ziaden vplyv, len ti to vadi. Na 99% staci ofuknut matnicu vzduchom z balonika. Matnica sa nikdy necisti kontaktne!!! Znicis ju. Ak to nejde ofuknut, netreba sa tym trapit, je to len chybicka krasy.
 
robertondrejovic
2020-05-06 06:36:28+02
Ak vidno prach v hľadáčiku ostro malo b to byť na matnici a tam stačí fúknuť balónikom. Lenže je ešte aj iná možnosť, aký je to fotoaparát ? Ak má miesto pentagonálneho hranolu zrkadlá a je tam prach tiež by ho bolo vidno ostro a mohli by to byť práve tie zrkadlá ktoré mali v servise na mysli, matnicu by asi ofúkli.Ja som sa už s podobným prípadom stretol aj keď neviem ako sa prach za okulár mohol dostať. V každom prípade treba skúsiť ofúknuť matnicu. Ak je to vo vnútri medzi okulárom a matnicou to zložitejšie a bolo by to len na servis ale určite drahé v takom prípade aj keď to určite znervózňuje špinu radšej ignorovať. Časom sa na to zvykne.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-05-06 15:54:16+02
Pokial su necistoty vidno ostro su na matnici. To by va aj najcastejsie. Na zrkadle alebo na hranole ich prakticky nemozes vidiet. Proste bezny problem zrkadlovkara. 100x som ofukoval nejaku spinku, ci chlpok z matnice. Netreba z toho robit dramu, ci pripad pre servis.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()