Fórum » Nikon fórum

D780 alebo Z6 II

ViloM
ViloM 2024-06-09 20:40:13+02
Mám D7200, som s ním spokojný a k nemu 5 ks objektívov, z toho dve staré ešte na pohon z tela fotoaparátu (Tokina 70-200/2,8 ), ale aj tam je spokojnosť. Chcem "rozšíriť park" o FF telo, keďže nie som profík aby som menil techniku kedy chcem tak s tým telom už "dožijem". A teraz klasická otázka. Zobrať ešte D780, alebo Z6 II. Za D780 hovorí: ponechám si všetky objektívy (len jeden je DX, budem s nim fotiť na crop) , má už elektronickú uzávierku a hovoria zaň aj skvelé referencie na fórach. No ale zrkadlovky končia, ktovie ako bude s prípadným servisom. Z6 II - budúcnosť, stabilizovaný snímač, ale mal by som len tri objektívy aj to len s FTZ , o dve objektívy prídem (hlavne Tokina 70-200 ma škrie) a ak by som mal nahradiť všetko novými "Z" sklami tak zbankrotujem. Mám aj mirrorless Oly M5, MII, pocitovo sa mi fotí lepšie so zrkadlom ako s bezzrkadlom. Tak kto má aký názor, budem povďačný za každú skúsenosť/názor.

internetiko
2024-06-14 12:54:47+02
príspevok od: jozef84
Jasné, dá sa. Ale gro užívateľov si nevie skryť svoju IP adresu a dá sa ju odhaliť aj keď je skrytá. Je to len o čase, všetko je uložené na servroch.
Stránka musí zarábať a teraz je to tak na hrane, preto asi nie je vôľa vraziť prachy do inovácie stránky. Sú iné ľahšie spôsoby investície s rýchlejšou návratnosťou, kde tomu netreba venovať toľko času.. Aj keď marketingovo by sa dalo tomu vliať nový život. Karol urobil kus práce a je na čom stavať.
pozri, ja by som robil admina uplne zadarmo aj v tomto starom systeme, chodim tu kazdy den a viem rozlisit co je prispevok k teme a co nie, cize investicia 0 eur
0
2

internetiko
2024-06-14 12:55:28+02
príspevok od: Linuxak
Často sú tie najjednoduchšie riešenia najlepšie. Pod každým komentom tlačítko "blokovať", ktoré upozorní systém na nevhodný príspevok a po určitom počte nahlásení by sa blokol používateľ a ďalšie komenty by do danej diskusie jednoducho neprechádzali. A to si potom každý čo má FIlipa premyslí, čo kedy písať a čo nie. Sloboda nesloboda trochu poriadku nezaškodí
ano ale to uz je zasah do kodu stranky, niekto by to musel urobit, a nebolo by to zadarmo
0
0

Linuxak
2024-06-14 13:01:22+02
príspevok od: internetiko
ano ale to uz je zasah do kodu stranky, niekto by to musel urobit, a nebolo by to zadarmo
Buďme realisti, toto by musel robiť len nadšenec so znalosťou programovania webu, inak toto zadara robiť nikto nebude. Roky dozadu som sa trochu zabával s html, je to drina niekedy.
0
1

jozef84
2024-06-14 13:12:39+02
Buďme realisti, toto by musel robiť len nadšenec so znalosťou programovania webu, inak toto zadara robiť nikto nebude. Roky dozadu som sa trochu zabával s html, je to drina niekedy.
To sú nožnice. Čím viac vieš, tým viac si uvedomuješ, že koľko toho nevieš. Je to nekončiaci príbeh. Interaktívne stránky sú háklivé na útoky. Ten, čo by robil novú architektúru stránky, by toho musel vedieť veľmi veľa o stránke a vedieť aj, čo spôsobí nový prvok systéme. Väčšinou sa to iba nalepí ako hniezdočko lastovičiek do systému a systém narastie nakoniec na poriadneho obra, ktorý padá, načítava pomaly, je háklivý na útoky.
0
2

internetiko
2024-06-14 13:14:34+02
To sú nožnice. Čím viac vieš, tým viac si uvedomuješ, že koľko toho nevieš. Je to nekončiaci príbeh. Interaktívne stránky sú háklivé na útoky. Ten, čo by robil novú architektúru stránky, by toho musel vedieť veľmi veľa o stránke a vedieť aj, čo spôsobí nový prvok systéme. Väčšinou sa to iba nalepí ako hniezdočko lastovičiek do systému a systém narastie nakoniec na poriadneho obra, ktorý padá, načítava pomaly, je háklivý na útoky.
ked prerobit, tak na kompletku a to je investicia za niekolko tisic
0
0

jozef84
2024-06-14 13:16:55+02
príspevok od: internetiko
ked prerobit, tak na kompletku a to je investicia za niekolko tisic
Myslím, že investícia by bola rádovo vyššia. Potrebuješ aj úložné priestory, výkonné servre, atď.
0
0

tyto
2024-06-14 13:32:08+02
a myslite ze dat niekomu povolenie na moderovanie je komlikovane? mne sa tiez najviac pozdava ze by si to moderoval zakladatel temy...
0
2

ViloM
2024-06-14 14:38:16+02
Niektoré vyhľadávače keď klikneš pravou klávesou na plochu, tak sa ti objaví okno s možnosťou prekladu do preferovaného jazyka. Do slovenčiny prekladá už veľmi dobre. Urobili veľký pokrok.
Pochopil som to tak, že mu nejde o manuál, ale o "menu" vo fotoaparáte. A čo som čítal referencie, tak veci na e-infin slovenské menu nemávajú. Ale môže to byť od prípadu k prípadu inak.
0
0

ViloM
2024-06-14 14:42:59+02
Často sú tie najjednoduchšie riešenia najlepšie. Pod každým komentom tlačítko "blokovať", ktoré upozorní systém na nevhodný príspevok a po určitom počte nahlásení by sa blokol používateľ a ďalšie komenty by do danej diskusie jednoducho neprechádzali. A to si potom každý čo má FIlipa premyslí, čo kedy písať a čo nie. Sloboda nesloboda trochu poriadku nezaškodí
Riešením by bolo dať možnosť autorovi témy príspevku moderovať diskusiu a možnosť dávať ban jednoduchším jedincom, ktorý tu hejtujú a trolujú. Ten kto tu založí tému sa zväčša chce niečo dozvedieť, a tak bude mať snahu o čo najlepšiu úroveň diskusie.
0
2

Linuxak
2024-06-14 15:10:26+02
príspevok od: ViloM
Riešením by bolo dať možnosť autorovi témy príspevku moderovať diskusiu a možnosť dávať ban jednoduchším jedincom, ktorý tu hejtujú a trolujú. Ten kto tu založí tému sa zväčša chce niečo dozvedieť, a tak bude mať snahu o čo najlepšiu úroveň diskusie.
To moderovanie by malo byť skôr nestranné a nezaujaté, inak by sa to mohlo zvrhnúť na > nejdem mu nič písať, minule ma blokol.
0
0

jozef84
2024-06-14 15:11:29+02
Dobrý nápad. Zároveň by robil editora. A možno by to bolo aj softwarovo jednoduchšie ako tlačidlo v príspevku "blokovať".
0
0

jozef84
2024-06-14 15:14:00+02
Pochopil som to tak, že mu nejde o manuál, ale o "menu" vo fotoaparáte. A čo som čítal referencie, tak veci na e-infin slovenské menu nemávajú. Ale môže to byť od prípadu k prípadu inak.
Ak je to tak, že ho zaujíma iba menu, tak tam asi iba servis na doinštalovanie jazykovej mutácie. Čiže +cca 50-60 eur.
Myslel som, že mu vadí iný jazyk na www stránke.
0
0

Linuxak
2024-06-14 15:17:27+02
Dobrý nápad. Zároveň by robil editora. A možno by to bolo aj softwarovo jednoduchšie ako tlačidlo v príspevku "blokovať".
S týmto nesúhasím, skôr sa mi to zdalo ako dobrý nápad ale kus som sa nad tým zamyslel. Predstav si že niekomu píšeš koment na jeho tému, on ťa kvôli zaujatosti blokne a nabudúce sa bude znovu pýtať vo fóre. Aj keď budeš vedieť poradiť, už z princípu mu neodpíšeš, lebo ťa predtým blokol. Toto musí robiť niekto nestranný mimo zakladateľa témy.
0
0

jozef84
2024-06-14 15:22:55+02
S týmto nesúhasím, skôr sa mi to zdalo ako dobrý nápad ale kus som sa nad tým zamyslel. Predstav si že niekomu píšeš koment na jeho tému, on ťa kvôli zaujatosti blokne a nabudúce sa bude znovu pýtať vo fóre. Aj keď budeš vedieť poradiť, už z princípu mu neodpíšeš, lebo ťa predtým blokol. Toto musí robiť niekto nestranný mimo zakladateľa témy.
Myslím, že softwarovo je to o dosť jednoduchšie. Šikovný programátor v HTML, by to mal rýchlo hotové. S tým tlačidlom som pozeral do zdrojového kódu, tak neviem ako to tam zakomponovať. Nemusí sa robiť revolúcia, stačí evolúcia. Sú tu tri dobré nápady ako by sa to dalo.Jedno riešenie dokonca linuxácke od Internetika zadarmo
0
1

Linuxak
2024-06-14 15:32:12+02
Myslím, že softwarovo je to o dosť jednoduchšie. Šikovný programátor v HTML, by to mal rýchlo hotové. S tým tlačidlom som pozeral do zdrojového kódu, tak neviem ako to tam zakomponovať. Nemusí sa robiť revolúcia, stačí evolúcia. Sú tu tri dobré nápady ako by sa to dalo.Jedno riešenie dokonca linuxácke od Internetika zadarmo
Presne tak, ľuďom ktorí chcú robiť trochu osvety na úkor svojho času patrí minimálne vďaka a určite stojí za zváženie dať im priestor
0
3

ViloM
2024-06-14 16:49:47+02
Povedzme si pravdu toto tu riešime kvôli jedinému človeku, možno dvom. Nemyslím si, že ľudia, ktorí si kupujú drahú techniku a majú takého koníčka ako fotografovanie sú všetci padnutí na hlavu, aby by robili to čo tu píšete. Aj táto diskusia mohla dopadnúť úplne inak, ak by gytheio dostal na začiatku "ban" a nemal možnosť trolovať a hejtovať ostatných. A ak tu dám otázku, tak sa chcem čo najviac dozvedieť a nebudem ľudí blokovať len tak z pasie.
0
2

roka222
2024-06-14 20:42:43+02
príspevok od: 961731974
Dobrý den.Mají v tom internetovém shopu e-infin.com fotoapráty české i slovenské menu,jazyk?
e-infin.com
Kľudne ím tuto otázku napíšte do kontaktného formuláru .
0
1

Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-06-16 10:57:49+02
0
2

Strana 7 z 7

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()