Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Dioptrické okuliare a fotenie cez hľadáčik.

Heat22
Heat22 2011-01-11 20:19:29+01
Nakoľko používam dioptrické okuliare (na čítanie aj na diaľku), vyvstal predo mnou problém pri fotení cez hľadáčik pri Nikone D90. (Na re6ime "Live" sa mi fotí veľmi zle, je to pre mňa nepraktické ). Aj keď som si upravil zaostrenie nastavenia hľadáčika na maximum, stáva sa pri fotení (hlavne makro) že nedokážem fotený objekt poriadne zaostriť (je nedoostrený), lebo maximálne nastavenie môjmu zraku nestačí. Neviete mi poradiť, či existuje nejaký "nádstavec" na hľadáčik, alebo či je nejaká možnosť vymeniť dané "sklíčko" v hľadáčiku za silnejšie (a kde?) Teda ak sa to vôbec dá. S okuliarmi sa fotí totiž veľmi zle.... . Bol by som všetkým veľmi vďačný za každý ZMYSLUPLNÝ názor a za každú radu.
 
Robco
2011-01-12 11:35:19+01
Nastastie tento problen zatial nemam, ale asi najlepsim riesenim su sosovky. Kazdopadne okuliare si nechavaju na ociach aj profici. Joe McNally ich z hlavy vobez nedava dole.
 
FajlajpB
2011-01-12 13:18:42+01
ja fotim normalne v okuliaroch a uz som si zvykol celkom na to a nemam s tým vyrazny problém
 
Filip Bucher
2011-01-12 13:48:20+01
ja fotim aj v sosovkach, a niekedy aj v okuliaroch je to vec zvyku proste nemam stym problem...
ale musim povedat s sosovkami je to pohodlnejsie ale niaky kvalitativny rozdiel vo vystupoch nepozorujem
 
mllpo
2011-01-19 20:15:06+01
príspevok od: bonifacko
Ja mam tuším prave 2 dioptrie, čiže mi v hladačiku umožňuje urobiť korekciu. Aj som nad tym uvažoval, ako fotia ludia so silnymi dioptriami. Trochu to nechapem, lebo ja bez okuliarov nacapnem oko uplne do hladačika. Neviem ako z okuliarmi, podla mna tam nevidno potom cele pokrytie. Oko je dalej a zmenšuje sa uhol pokrytia.
ja vidim vsetko. aj stavovy displaj v hlaadciku. ine riesenie su uz len sosovky...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()