Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon - 50 mm F1.8 AF D

tomasGalajda
tomasGalajda 2011-02-03 09:41:54+01
Zdravím, a vopred ďakujem všetkým, ktorí my pomôžu respektíve poradia a venujú kúsok svojho drahocenného času na radu. Už som podobné fórum videl ale nedalo mi viac menej informácie, ktoré som potreboval.
Chcel by som si kúpiť pevnú 50-tku (F1.8) čítal som nejaké recenzie veľa ľudí ho chváli veľa ľudí ho z nejakých dôvodov neodporúča...chcem vedieť názor ľudí, ktorý ho majú a používajú aj tých čo ho mali a nevyhovoval im a prečo im nevyhovoval....
Sú to predsa len peniaze a už som sa raz ´´sekol´´ pri kúpe optiky a je to dosť blbé... dva krát takúto chybu nechcem spraviť.
Pre doplňujúce info aby som bol presný mám D90. Fotím resp. ostrím poväčšine manuálne no určite využijem aj automatické ostrenie.
Vopred Vám všetkým ďakujem za Vaše cenné názory, skúsenosti, a rady

Tomáš
 
wayne
2011-02-03 21:22:21+01
príspevok od: zydo
Som taktiez pouzivatelom D90 a uz asi tyzden premyslam nad pevnym sklom.Vrtala mi v hlavne presne tato 50mm 1.8 ale objavil som aj walimex 85mm 1.4 ...Takze sa tiez pytam..ktory by ste mi skor odporucili?ide mi o fotografiu portretov cize jemny kobeh ale tiez by som rad dostiahol na fotografii celej postavi rozostrene pozadie.Dakujem
objavil, myslis nasiel na internete, alebo realne vyskusal? predpokladam, ze skor to prve, ak by si ho vyskusal, pouzivanie AF na 50/1.8 by ti prislo ako extremny komfort z tychto 2 jednoznacne 50ku, ak chces dlhsie ohnisko tak nikon 85/1.8, ak chces fakt kvalitu tak si musis priplatit....
 
zydo
2011-02-03 21:36:46+01
príspevok od: wayne
objavil, myslis nasiel na internete, alebo realne vyskusal? predpokladam, ze skor to prve, ak by si ho vyskusal, pouzivanie AF na 50/1.8 by ti prislo ako extremny komfort z tychto 2 jednoznacne 50ku, ak chces dlhsie ohnisko tak nikon 85/1.8, ak chces fakt kvalitu tak si musis priplatit....
Objavil som myslel bolo myslene na inzerate za celkom dobru cenu nad tym nikonom(85) som tiez premyslal ale je to uz drahsie sklo aj ked viem za kvalitu sa treba platit.Takze asi pripadne kupa 50tky a potom uz telac
 
Igor Danay
2011-02-03 22:43:54+01
Nikon 50/1,8 mám už dlhé roky a je vynikajúci po všetkých stránkach. Kúpil som si k nemu alternatívu Nikon 35/1,8 a musel som ho vrátiť, tak veľký bol rozdiel v kvalite a spracovaní oproti 50-siatke. Jednoznačne doporučujem!
 
Xader
2011-03-31 20:00:51+02
No kupil ste si niekto tento objektiv ?
Vazne nad nim uvazujem ... ake su jeho minusy ?
Podla fotiek z google , ktore s nim boli spravene vyzera , ze to je spravna volba za dobry peniaz ?
 
hombreee
2011-03-31 20:57:04+02
príspevok od: Xader
No kupil ste si niekto tento objektiv ?
Vazne nad nim uvazujem ... ake su jeho minusy ?
Podla fotiek z google , ktore s nim boli spravene vyzera , ze to je spravna volba za dobry peniaz ?
Myslis 50/1.8? Ten bud mal alebo ma takmer kazdy nikonak. Kup ho z druhej ruky, zozenies do 100EUR. Dost sa ich predavalo po vianociach, ked ludia co maju tela bez motorceka podostavali tieto objektivy Za tie peniaze neexistuje alternativa.
 
Xader
2011-03-31 21:11:06+02
To ma tesi....lebo vazne nad nim uvazujem, fotky z neho su pekne ostre a na nejaky portret asi bude najidealnejsi teda, v tej cenovej hladine ... nejake 50/1.4 apod ani nepozeram
 
hombreee
2011-03-31 21:26:48+02
príspevok od: Xader
To ma tesi....lebo vazne nad nim uvazujem, fotky z neho su pekne ostre a na nejaky portret asi bude najidealnejsi teda, v tej cenovej hladine ... nejake 50/1.4 apod ani nepozeram
Na portret v tej cene nic lepsie nenajdes.
 
illusion
2011-03-31 21:32:43+02
príspevok od: hombreee
Na portret v tej cene nic lepsie nenajdes.
suhlasim, skvele sklo
 
illusion
2011-03-31 21:33:54+02
príspevok od: Xader
To ma tesi....lebo vazne nad nim uvazujem, fotky z neho su pekne ostre a na nejaky portret asi bude najidealnejsi teda, v tej cenovej hladine ... nejake 50/1.4 apod ani nepozeram
ani nepozeraj, mne sa vidi 1.8 este lepsi ako 1.4, mal som aj AF-S aj AF verziu, ale tato 1.8 je skvela
 
NefroniK
2011-04-01 03:02:12+02
Ja to zase vidim takto:
50ku mam uz takmer 2 roky a som s nou spokojny. Ostrost je fakt perfektna, aj ked odcloneny je makky. Na 2.8 uz podava krasne vysledky. Nedavno som vsak kupil 35 1.8 a vo vyhliadke mam uz aj 85 1.8. Do baru na fotenie oslav kamaratov alebo rozne akcie takehoto typu je 35 vhodnejsi kvoli sirsiemu ohnisku. Na portret by sa mi prave hodil skor ten 85 a ta 50ka nejak asi pomalicky strati vyuzitie aj ked podla vsetkeho si ju za taku cenu necham pre pripad "nudze".
Takze ako tu uz povedalo niekolko ludi je to perfektny objekiv v ramci ceny a aj ked ho v buducnosti budem pouzivat len v 1/10 pripadov tak ho nepredam. Co mi na nom vadi je strata kontrastu aj v slabsom protisvetle ale niekomu to zas moze vyhovovat kreativne. Slnecnu clonu sa na neho potom oplati dokupit. Na druhu stranu mi ale tento objektiv pripada na vonku kratky a na "dnuka" dlhy
 
NefroniK
2011-04-01 03:03:11+02
Preklep: 50ku mam uz takmer 3 roky, nie 2
 
dmedia
2011-04-01 08:15:26+02
50/1,8 je jedno vyborne sklo, strata kontrastu v protisvetleje u neho praveze ovela mensia ako u inych skiel. A so slnecnou clonou velmi mala...
Nepoznam sklo, ktore nestraca v protsvetle kontrast inac...je to prirodzena vlastnost optiky.
Mnphe skla co mam, hlavne zoomy su v protisvetle stratene.
Tento lacny a dobry objektiv je vyborna volba. Dokonca ked ho skombinujes s medzikruzkami, mozes lacno zacat s makrom.
 
NefroniK
2011-04-01 14:51:43+02
príspevok od: dmedia
50/1,8 je jedno vyborne sklo, strata kontrastu v protisvetleje u neho praveze ovela mensia ako u inych skiel. A so slnecnou clonou velmi mala...
Nepoznam sklo, ktore nestraca v protsvetle kontrast inac...je to prirodzena vlastnost optiky.
Mnphe skla co mam, hlavne zoomy su v protisvetle stratene.
Tento lacny a dobry objektiv je vyborna volba. Dokonca ked ho skombinujes s medzikruzkami, mozes lacno zacat s makrom.
Ano to je pravda.
Sice makro velmi nefotim, ale mam lacne medzikruzky bez elektroniky a teda potvrdzujem tuto vyhodu
 
DropDead
2011-06-06 18:18:51+02
vopred sa ospravedlňujem lebo tento príspevok asi bude prebudzovať vo vás chuť vraždiť - z predošlých mojich príspevkov

pýtam sa v súvislosti s predávaním týcto 50tiek po vianociach lebo ich dostali ľudia s telami bez motora...to sa bavíme o Dčku že ? lebo ak viem tak Gčko je AF-S nie ?
 
Marcel Rebro
2011-06-06 18:22:46+02
príspevok od: DropDead
vopred sa ospravedlňujem lebo tento príspevok asi bude prebudzovať vo vás chuť vraždiť - z predošlých mojich príspevkov

pýtam sa v súvislosti s predávaním týcto 50tiek po vianociach lebo ich dostali ľudia s telami bez motora...to sa bavíme o Dčku že ? lebo ak viem tak Gčko je AF-S nie ?
Nemam chut vrazdit a Gcko je AF-S. Ak niekto kupil AF-D s telom bez motora tak mu drzim palce ...
 
Crazy41
2011-06-06 18:43:46+02
príspevok od: tomasGalajda
Vďaka to pri tom Bokehu ma zaujimalo lebo tiež som čítal, že robí tie sedemuholniky...len sa mi to potvrdilo.
 
DeepGirl
2011-06-08 11:11:18+02
Kolega s D90 má presne tento objektív a aj 35mm a s oboma je veľmi spokojný.

Tento typ objektívu je veľmi dobrý na portréty a hľavne neskresľuje.
 
DeepGirl
2011-06-08 11:12:02+02
Jo, a ešte dopĺňa, že z dôvodu, že NIKON koncom apríla uviedol jeho následovníka, je veľmi pravdepodobné, že ceny pôjdú dolu (ak už nešli
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()