Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D90 - poškriabaný čip?

Micka
Micka 2011-02-12 14:03:42+01
Ahojte kamarat sa pred par dnami pokusal vycistit fotak od prachu, no podarilo sa mu ho tam zial zaviest este viac, tak nasledovala peciatkova metoda (nieco malo sa stratilo, zbytok ostal) a az vtedy sa pristupilo k tomu, ze mu ho vezmem cestou do Trencina do V-Foto(po dlhom rozhodovani, kam to vobec dat, aby bol clovek s vysledkom spokojny), kde precistia snimac, no druhy den, ked som sa pon zastavila, mi bolo povedane, ze problem je zrejme vaznejsi a ze ostalo miesto, ktore sa mokrou cestou vobec nezmenilo a teda je mozne, ze cip je na danom mieste poskriabany a ze by bolo fajn ho poslat do Prahy do Nikonu na prekontrolovanie a pripadne urcenie rozpoctu pri vymene za novy. kamarat je z toho velmi nervozny, kedze v podobnej situacii este nebol (a pri cisteni bol vraj velmi opatrny) a tak ma napadlo, ze sa skusim tu spytat aj na vas nazor, ci by predsa len nemohlo ist o nejaku spinu, silikon z peciatkovej metody, pripadne ak niekto mate podobne skusenosti a viete napisat, aka je zbezna cena za novy cip, ako ste spokojni s autorizovanym servisom Nikonu a vybavovanim podobnych zalezitosti...cokolvek za ochotu vopred dakujem

ps:prikladam aj dve fotky na porovnanie, prva je vyrez problemoveho miesta z fotky pred vycistenim, druha ukazuje miesto po vycisteni(konkretne ma zaujima ta "seda ciarka")
 
trnavsky
2011-08-07 21:56:47+02
príspevok od: mgeo
vymenili. Stal osa to mne. Podla mna ostal na nom kusok zo silikonovej peciatky, ktoru som si kupil a viem ze viac ju nepouzijem Poucil som sa dost aby som fotak nechaval odbornikom. Zial ja sa zvyknem ucit az na vlastnych chybach. Stalo ma to 228 € (vymena senzoru) + 2x20€ cistenie cipu, kedze z nikonu mi prisiel dost silno spinavy co povedala aj pani vo v-foto. tak mi ho este vycistila. Ale fotak som nemal doma cely mesiac. a este 50 € ma stala peciatka. Teda moja hlupost ma draho vysla.

Stary senzor mam doma, este som na neho ale nejak nekuka
zaujímavé by bolo preskúmať ho poriadnou lupou alebo odfotiť s nejakým dobrým makro...
 
hombreee
2011-08-07 23:08:37+02
príspevok od: Micka
Ahojte kamarat sa pred par dnami pokusal vycistit fotak od prachu, no podarilo sa mu ho tam zial zaviest este viac, tak nasledovala peciatkova metoda (nieco malo sa stratilo, zbytok ostal) a az vtedy sa pristupilo k tomu, ze mu ho vezmem cestou do Trencina do V-Foto(po dlhom rozhodovani, kam to vobec dat, aby bol clovek s vysledkom spokojny), kde precistia snimac, no druhy den, ked som sa pon zastavila, mi bolo povedane, ze problem je zrejme vaznejsi a ze ostalo miesto, ktore sa mokrou cestou vobec nezmenilo a teda je mozne, ze cip je na danom mieste poskriabany a ze by bolo fajn ho poslat do Prahy do Nikonu na prekontrolovanie a pripadne urcenie rozpoctu pri vymene za novy. kamarat je z toho velmi nervozny, kedze v podobnej situacii este nebol (a pri cisteni bol vraj velmi opatrny) a tak ma napadlo, ze sa skusim tu spytat aj na vas nazor, ci by predsa len nemohlo ist o nejaku spinu, silikon z peciatkovej metody, pripadne ak niekto mate podobne skusenosti a viete napisat, aka je zbezna cena za novy cip, ako ste spokojni s autorizovanym servisom Nikonu a vybavovanim podobnych zalezitosti...cokolvek za ochotu vopred dakujem

ps:prikladam aj dve fotky na porovnanie, prva je vyrez problemoveho miesta z fotky pred vycistenim, druha ukazuje miesto po vycisteni(konkretne ma zaujima ta "seda ciarka")
No Micka a ako to nakoniec cele dopadlo?
 
mgeo
2011-08-08 07:43:21+02
príspevok od: hombreee
No Micka a ako to nakoniec cele dopadlo?
uz som pisal, vyssie
 
Micka
2011-08-11 16:05:14+02
príspevok od: hombreee
No Micka a ako to nakoniec cele dopadlo?
jak v rozpravke so stastnym koncom predsa vsetko sa poriesilo a foti sa dalej
 
Bubak
2011-08-11 16:19:12+02
príspevok od: Micka
jak v rozpravke so stastnym koncom predsa vsetko sa poriesilo a foti sa dalej
Tak priznaj, koľko ťa to presne stálo?
 
Micka
2011-08-13 19:56:03+02
príspevok od: Bubak
Tak priznaj, koľko ťa to presne stálo?
treba pozornejsie citat Bubak mgeo vyssie pisal, kolko zacvakal za to, ja som len robila sprostredkovatela, nie penazenku
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()