Hore
Fórum » Nikon fórum
 

medzikrúžky s autofocusom alebo bez ?

izis
2011-02-20 15:40:03+01
Zdravím, som začiatočníčka a chcem si zaobstarať medzikrúžky, lenže neviem či s autofocusom alebo bez, lebo keď som začala hľadať tak som našla dosť veľa článkov proti autofocusu, že je vraj zbytočný. Tak Vás prosím o radu a dopredu ďakujem.
 
Bindo
2011-02-20 16:11:27+01
zalezi od objektivu. ak je to objektiv na ktorom sa da manualne nastavit clona medzikruzky netreba. ak taku moznost nema, a teda manualne sa da len zoomovat a zaostrovat (co je vacsina objektivov) tak rozhodne treba s AF, resp. s prenosom clony, ale to myslim maju vsetky co maju prenos AF.
 
Bindo
2011-02-20 16:12:31+01
*myslel som medzikruzky s prenosom AF netreba vtom prvom riadku
 
illusion
2011-02-20 16:32:00+01
skor by som videl mensi problem v kvalit medzikruzkov bez prenosu AF (a dalsich veci). vnutorna matna uprava, mechanicke vyhotovenie je oproti medzikruzkom Kenko AF mizerne. ak mas peniaze, kup si Kenko kruzky, stale mozes AF vypnut, ak ti pride (alebo ak ti niekto poradi, ze je) zbytocny
 
Indyjones
2011-08-13 00:48:09+02
ja som mal Pentax MZ6, ku ktoremu som si kupil vsetky 3 medzikruzky (bez prenosu AF)...potom som o fotak prisiel a teraz mam Pentax K7 + objektiv http://www.pentax.de/de/group/14/product/21697/body/overview/foto-objektive.php co sa uz nevyraba (nema clon. kruzok) -------
PROSBA: ako pouzit stare medzikruzky na toto ?
 
PeCh
2011-08-13 16:08:50+02
Kúp si tie elektronické (s prenosom AF). Nie kvôli samotnému autofocusu, ten ti bude vo väčšine prípadov naozaj zbytočný, ale kvôli tomu, aby si mohol riadiť clonu. Inak budeš musieť fotiť na plnú dieru a budeš mať tak veľmi malú hĺbku ostrosti = zlé. Iba pri starých objektívoch s clonovým krúžkom ti elektronika nebude chýbať.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()