Hore
Fórum » Nikon fórum
 

NIKON D5100 prevažne na točenie videí? Prosím, poraďte

tom1597530
tom1597530 2011-06-27 08:38:31+02
Dobrý deň.

Chystám sa kúpiť si Nikon D5100 a vyzerá to tak, že si ho každú chvíľu objednám. Objektív si kupujem 18-105mm VR.

V provom rade ho však chcem využívať na točenie amatérskych filmov. Možno sa čudujete, prečo práve s foťákom (navyše mám doma Full HD kameru do ruky, kt. predávam).

Odpoveď je: kvôli kvalite obrazu, kvôli formátu videa, kvôli zaostrovaniu, aké sa kamere nevyrovná.

Tých dôvodov by bolo viac, ale osobne si myslím, že by sa mi jednoduchšie pracovalo s Nikonom ako so SONY HDR-XR500VE kamerou, kt. mám doma.... navyše jej zaostrovanie stojí za prd, takže je to pocelý čas na AF.

Ale predtým, ako sa rozhodnem sa chcem spýtať vás, odborníkov.
Odporučilii by ste mi Nikon D5100 na účely prevažne točenie filmov? Samozrejme by som aj dosť fotografoval, ale moja kamera robí nie veľmi pekné fotky a aj preto si chcem kúpiť práve foťák. Sú tu nejaké nevýhody, o ktorých by som mal vedieť, ktoré by mi mohli ako moviemakerovi vadiť?

Za odpoveď vopred ďakujem?
 
tom1597530
2011-06-29 16:47:44+02
teda sory mal som namysli 30 Mbps
 
Horak Martin
2011-06-29 17:17:34+02
V prvom rade je Nikon D5100 fotoaparát a nie videokamera. Natáčanie video sekvencií by som posunul až na koniec, výhod tohto fotoaparátu. Mám doma Nikon D5000 a skúšal som aj parkrát nahrať video. Nehovorím, že to bolo zlé, ale čo sa mi vôbec nepáčilo, bolo, že som musel ručne zaostrovať. Za tie peniaze si radšej kúp dobrú video kameru, ktorá robí aj pekné fotografie.
 
tom1597530
2011-06-29 17:32:30+02
príspevok od: Horak Martin
V prvom rade je Nikon D5100 fotoaparát a nie videokamera. Natáčanie video sekvencií by som posunul až na koniec, výhod tohto fotoaparátu. Mám doma Nikon D5000 a skúšal som aj parkrát nahrať video. Nehovorím, že to bolo zlé, ale čo sa mi vôbec nepáčilo, bolo, že som musel ručne zaostrovať. Za tie peniaze si radšej kúp dobrú video kameru, ktorá robí aj pekné fotografie.
áno, ale objektív 18-105 VR má uvádzaný aj Auto Focus, takže tam si myslím, že by nebol problém... či? Nerozumiem sa až tak moc do foťákov... ty si asi nemal objektív s AF, že nie?
 
tom1597530
2011-06-29 18:41:46+02
našiel som pár nepríjemných vecí ohľadom AF a preto som sa rozhodol foťák nekupovať.. pokúsim sa požičať si ho od kamarátovho kamaráta a potom uvidím... Ďakujem
 
total empty
2011-06-29 21:04:55+02
príspevok od: tom1597530
ja to aj tak komprimujem na MPEG-2 30 Mbit aby to nebolo príliš veľké veľkosťou súboru a tá kvalita je tam o niečo horšia... ale vykašlime sa na formát... potrebujem počuť nejaké dôvody prečo by som si mal kúpiť foťák...

alebo ja vlastne ani neviem... potrebujem sa rozhodnúť, veď aj vo filmoch používajú foťáky na točenie... celú poslednú časť 6. série Dr. Housea točili s Canon 5D Mark II a s ničím iným
Vyskúšaj panasonic série HDC-HS-100,200 atď.Tento základ bolpoužitý aj pre prvé 3Dkamery.
Samozrejme,že sú aj profi kamery ale tu je to nepodstatné.
Chceš reálny a pastelovy obraz? Ako s klasisického filmu?Použi kameru panasonic série viď vyšie.
Chceš to upraviť a konvertováť?
Použi softwér NERO VISION 10,
Ver tomu,že kamera dáva viac možnosti a flexibilitu.Ďalšia vec je kvalitný soft na úpravu-Nekonečné možnosti.
Vyser sa na pinakle a iné softy.
Z čim vyšou kvalitou pracuješ,tým lepši bude výsledok,hoci aj konvertovaný
Posledný bod:softwere a dobrý PC stoja nejaké love.Win7 4jadrový procesor od 2,3G hore a aspoň 4G ram ak chceš spracovávať AVCHD na BD alebo DVD a naučiť sa s tým pracovať .
Ty sa musíš rozhodnúť akou cestou chceš ísť.
 
Horak Martin
2011-07-05 18:07:25+02
objektív 18-105 VR mám doma k tej D5000 a aj tak musím ostriť ručne. Vážne, foťák je foťák a kamera je kamera. To je ako keby si chcel na bežnom aute jazdiť rally. Dá sa to, ale veľmi obmedzene...
 
creatonproduction
2011-07-15 20:38:48+02
Zdravím všetkých....................natáčam a spracuvávam svadby.ja som si kúpil na natáčanie videií fotoaparát SONY Alpha STL A55. Kedže som v teréne potreboval foťák, ktorý má AF zabudovaný a hlavne pri full HD niečo vydrží, bol to SONY. Kedže Canon 550D pri natáčaní full HD vydrží iba cca 10 min, SONY je schopný až do 30 min. Avšak SONY - dĺžka záznamu je ovplyvnená v akom prostredí natáčate - leto, alebo zima. Natáčal som svadbu v máji, bolo teplo, ale nie horúco.........cca 25 min vydržal natáčat vo full HD, potom je potrebné vypnúť na 2 až 3 min a potom znova šľape. V teréne som bol spokojný s výkonom SONY, má rýchle AF zaostrovanie a taktiež farby skvele, ostrosť obrazu výborná. Odporúčam YOU tube pozrieť, niektoré videá, ktoré presne diagnostikujú výhody a porovnania určitých fotoaparátov.................záleží čo potrebujete.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()