Hore
Fórum » Nikon fórum
 

da sa vyhladat telo nikonu D90pomocou tohoGPSmodulu ?ukradli mi

marchino9
marchino9 2011-07-01 23:36:56+02
potreboval by som zistit ako funguje ten gps modul..
popripade najst niekoho kto by vedel nejak vyhladat podla tohto signalu ak to ide moj nikon..
mam aj vin cislo vsetko..dakujem
 
wlad
2011-07-02 21:45:42+02
príspevok od: NemesiS
to čo je za feature?
úprimne, ešte som o tomto nepočul..
Aspon japonci to mavaju. Zo zadnej strany maju zadne operadla taku malu packu, ktoru ked potiahnes dole, sedadlo sa nebude dat sklopit. Nasledne zamknes kufor klucom.
Ked aj niekto rozbije okno, do kufra sa nedostane.
Teda pokial nerozpara zadne sedadla, alebo nejak fyzicky nevylomi ten zamok na kufri.

Neni to urcite ziaden trezor, ale hacknuty central dotycnemu zlodejickovi tak velmi nepomoze.
 
mirosz
2011-07-03 09:37:05+02
príspevok od: VonXxX
1-ak sa pouziva nahravanie alarmu tak sa pouziva len na autach ktore su vopred vytypovane.
2-ak sa uz vytypuje tak tvoje veci do 5tis eur medzi ne nepatria.....

3-podla vykradani aut v okoli auparku sa uz dlho vie ze tam beha particka chlapcov co maju kopirovane alarmi od hlavne malcharka, cize audi, skoda ale v poslednom case im ide aj mercedes z petrzalky.

4-veci sa beru za ucelom dalsieho predaja ale nie inemu ako svojmu majitelovy...

5-tz si povies kolko to ma pre teba hodnotu a za to ti to predaju s5.

5-nahlasis to na policiu, oni nepridu, prides s monopodom? hehe no asi ti to nepomoze.

6-odporucam sa na to vysrat alebo co najrychlejsie rozsirit infosku o tom ze kolko za to das a oni si ta asi nakontaktuju. mozno

7-ak to predaju tak daaleko daaleko od sk., vacsinou HUN

8-nechcel by som nic podobne zazit,
najprv nervy,
potom beznadej a smutok,
potom lutost,
a uplne na zaver sa s tym zmieris.
kua, kamerove sis tam nikde niesu.

ps: inak ak sa vykradali BMW a islo o velmi hodnotne veci, v autach kde je secar tak sa zistilo ze majitel auto nemal zamknute.
nebol to tvoj problem?
ak nie tak preco si nedrbol do zadneho okna s kamenom a tak nevolal policiu?
hmm
ak by si nasiel niekoho co ti chce ponuknut nahodov tie veci, nejaky fetak, napis mi a pojdem tam s tebou, takychto smradov moozem.

inak, reci ze si hlupak si chlapci odpustite, kazdy ma v autach veci ktore by ti chybali ak by ti zmizli.
je mi to luto chlape.....

Suhlas s tym ze ukradnute veci su casto ponuknute povodnemu majitelovi za "akciovu cenu" ktoru je ochotny dat za to aby mu to vratili. Znamemu zobrali 5kove BMW spred firmy a do 2 dni mu volali ze za tolko a tolko dukatov mu ho vratia...
Mozno bude mat cezarD90 podobnu ponuku co sa neodmieta.
 
b0baz
2011-07-03 09:55:01+02
Takých čo ti to ukradli a nakontaktujú ťa, že ti to odpredajú späť treba chytiť, zlámať ruky, nohy a to nekompromisne. Nasadiť na hlavu kuklu a ide sa. Smradi a hajzli, bodaj to zhorelo v pekle.
 
tomis.ales
2011-07-03 10:28:54+02
príspevok od: b0baz
Takých čo ti to ukradli a nakontaktujú ťa, že ti to odpredajú späť treba chytiť, zlámať ruky, nohy a to nekompromisne. Nasadiť na hlavu kuklu a ide sa. Smradi a hajzli, bodaj to zhorelo v pekle.
Lenze, tie prachy asi posles na nejaky zahranicny anonymny ucet a auto si najdes na ulici. Takze nemas ani najmensi dokaz.
Ja by som im tiez najradsej zlamal ruky a potom zavolal "par svetovanych negru s klestemi a let lampov", ale takto to chodi iba vo filmoch. Ja v aute nic nenechavam, vsetko vzdy berem so sebou.
Po pravde, tato tema mi nahnala strach.
 
marchino9
2011-07-03 13:52:44+02
príspevok od: VonXxX
1-ak sa pouziva nahravanie alarmu tak sa pouziva len na autach ktore su vopred vytypovane.
2-ak sa uz vytypuje tak tvoje veci do 5tis eur medzi ne nepatria.....

3-podla vykradani aut v okoli auparku sa uz dlho vie ze tam beha particka chlapcov co maju kopirovane alarmi od hlavne malcharka, cize audi, skoda ale v poslednom case im ide aj mercedes z petrzalky.

4-veci sa beru za ucelom dalsieho predaja ale nie inemu ako svojmu majitelovy...

5-tz si povies kolko to ma pre teba hodnotu a za to ti to predaju s5.

5-nahlasis to na policiu, oni nepridu, prides s monopodom? hehe no asi ti to nepomoze.

6-odporucam sa na to vysrat alebo co najrychlejsie rozsirit infosku o tom ze kolko za to das a oni si ta asi nakontaktuju. mozno

7-ak to predaju tak daaleko daaleko od sk., vacsinou HUN

8-nechcel by som nic podobne zazit,
najprv nervy,
potom beznadej a smutok,
potom lutost,
a uplne na zaver sa s tym zmieris.
kua, kamerove sis tam nikde niesu.

ps: inak ak sa vykradali BMW a islo o velmi hodnotne veci, v autach kde je secar tak sa zistilo ze majitel auto nemal zamknute.
nebol to tvoj problem?
ak nie tak preco si nedrbol do zadneho okna s kamenom a tak nevolal policiu?
hmm
ak by si nasiel niekoho co ti chce ponuknut nahodov tie veci, nejaky fetak, napis mi a pojdem tam s tebou, takychto smradov moozem.

inak, reci ze si hlupak si chlapci odpustite, kazdy ma v autach veci ktore by ti chybali ak by ti zmizli.
je mi to luto chlape.....

no dik za info..
auto bolo zamknute na alarm..to viem urcite,a ked som prisiel bolo znovu zamknute takze asi tak..
kamenom som si nechcel robit skodu kedze tam postika na kradez takychto veci neni..
info neviem asi kde by som mal rozsirit co za to chcem kedze som neni z BA..a fetaci to teda neboli,to by mali iny sposob "otvarania" auta asi..
takze jedine zeby som nahodou nasiel na zemi 5000eur co by sa mi to vratilo aspon z financnej stranky spat,inac sa s tym mozem rozlucit..vravim ze jedine co chcem spat su tie tisicky FOTIEK v notebooku..!
 
hombreee
2011-07-03 18:02:30+02
Inac mozno by nebolo zle tu na ephote vytvorit nejaku sekciu "ukradnuta technika". Ludia by tom mohli vkladat udaje o veciach ktore im boli odcudene, model, seriove cislo, zvlastne znaky... Aj jednemu jedinemu keby to pomohlo tak by to malo zmysel.
 
NemesiS
2011-07-03 18:54:28+02
plne súhlasím.
Karol Srnec, vyberám si teba!
 
hladacvody
2011-07-03 19:48:59+02
no,ja tiez sucitim ,takyto hajzli sa najdu treba davat pozor,je mi to luto
 
marchino9
2011-07-17 14:42:38+02
dobre dakujem za postrehy , teraz by som bol rad keby ste mi poradili do coho mam ist kedze je uz jasne aj z vyhlasenia policie ze to nema sancu na navratnost...
fotim aj sporty aj booky..v podstate som neni zamerany na nic konkretne..eventy, koncerty atd ,vsetko ma bavi...
stihol som si uz nakupit prislusenstvo, softboxy a objektiv 50mm 1,8 AF a na ceste je pomaly 70-200 nikkor VR 2,8 na sport...ale stale nemam jasno v ohlade tela...mal som ten D90 ale mam velku chut na Fullframe.. a hlavne aby malo viac ako 4,5 zabera na sek. pri sekv.snimani..
ale nedam viac ako 800eur..dik moc
 
marchino9
2011-07-17 14:43:01+02
este dodam ze moze byt aj pouzity
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()