Hore
Fórum » Nikon fórum
 

neoriginalny Nikon D300/s D90 TFT display

AnnoMally13
2011-07-07 16:33:25+02
Zdravim, mate niekto skusenosti s neoriginalnym displayom na vyssie uvedene fotoaparaty? Mam D300s, display by mal byt kompatibilny s vyssie zmienenymi, cize ak ste niekto menily, zaujimalo by ma, ci tam je nejaky rozdiel v rozliseni a farebnom podani, pretoze stovku za OEM part vyvalovat nebudem.
dik
 
tomasqo
2011-07-07 16:35:43+02
príspevok od: AnnoMally13
Zdravim, mate niekto skusenosti s neoriginalnym displayom na vyssie uvedene fotoaparaty? Mam D300s, display by mal byt kompatibilny s vyssie zmienenymi, cize ak ste niekto menily, zaujimalo by ma, ci tam je nejaky rozdiel v rozliseni a farebnom podani, pretoze stovku za OEM part vyvalovat nebudem.
dik
Asi si nemal ochranne sklicko co?
www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-blog/krycie-sklo-displeja/

K tomu dielu, origos je origos a pri takom fotoaparate akym je D300s je stovka ako do jamy hodeny peniaz
 
AnnoMally13
2011-07-07 16:43:30+02
príspevok od: tomasqo
Asi si nemal ochranne sklicko co?
www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-blog/krycie-sklo-displeja/

K tomu dielu, origos je origos a pri takom fotoaparate akym je D300s je stovka ako do jamy hodeny peniaz
sklicko som mal...fotak spadol do mora
 
S3030150
2011-07-07 16:46:04+02
príspevok od: AnnoMally13
Zdravim, mate niekto skusenosti s neoriginalnym displayom na vyssie uvedene fotoaparaty? Mam D300s, display by mal byt kompatibilny s vyssie zmienenymi, cize ak ste niekto menily, zaujimalo by ma, ci tam je nejaky rozdiel v rozliseni a farebnom podani, pretoze stovku za OEM part vyvalovat nebudem.
dik
neviem ci farebne podanie displeja ma rozhodujuci vplyv na fotku. podla mna, ak to tam pasuje, bude vidno histogram a zachytenu scenu, bude vidiet menu, tak sa stovku za oem davat neoplati. displej kvalitu neurcuje, schvalne sa to vola "nahlad". plus, ak fotis do rawu, neni o com.

krycie sklicko je na ochranu skla na displeji, pod ktorym je samotny displej. myslim ze samolepiace krycie sklicko by mu nepomohlo, to musela byt supa, ked praskol samotny LCD
 
AnnoMally13
2011-07-07 17:04:37+02
ono display nepraskol, len sa tam volaco pokaslalo (stale je mozne ze na par % to je ten velky plosak a nie display) . Momentalne display funguje, len ma nahovno farby.
Ja uz mam davno nove telo a toto chcem dat frajerke, tak ze nech tam ma aj normalny display, lebo ona histogram este moc pouzivat nevie

ok...tak kupim ten cinky za dvacku a vybavene
 
S3030150
2011-07-07 17:17:55+02
príspevok od: AnnoMally13
ono display nepraskol, len sa tam volaco pokaslalo (stale je mozne ze na par % to je ten velky plosak a nie display) . Momentalne display funguje, len ma nahovno farby.
Ja uz mam davno nove telo a toto chcem dat frajerke, tak ze nech tam ma aj normalny display, lebo ona histogram este moc pouzivat nevie

ok...tak kupim ten cinky za dvacku a vybavene
osobne to tipujem na ten plosak, ked sa to vykupalo v mori. skusal si to vycistit nejakou kefkou a napr.isopropanolom?
 
WildSammy
2011-07-07 17:53:46+02
chcelo by to prestreknut plosak kontoxom 3.. kedze kontox sa uz nevyraba tak dnes su na to dva rozne produkty.. jeden sprej co cisti kontakty a druhy konzervuje.. s tymto by to chcelo prestreknut elektroniku, ktora prisla do kontaktu s morskou vodou.. inac mas velke stastie, ze to ten fotak este rozchodil.. slana voda a napatie je velky neprijatel elektroniky
 
AnnoMally13
2011-07-07 17:59:28+02
príspevok od: S3030150
osobne to tipujem na ten plosak, ked sa to vykupalo v mori. skusal si to vycistit nejakou kefkou a napr.isopropanolom?
jasne..fotak bol najprv v servise. Zamietol sol opravu pretoze si parchanti pytali nehoraznu sumu za robotu ( a to som im dal do poznamky ze fotak je funkcny, len vycistit)...ale to je na dlho..niekedy o tom napisem report, ale nakoniec som z nich vytiahol gumenne gripy zadara, tak aspon to.
Potom som fotak vycistil, najviac to schytalo magnezium okolo sachty, brutal korozia z morskej vody, potom tam bol skorodovany kontakt k dispalyu,ale ten som vycistil a nakoniec som morsku sol nasiel z vnutra na kovovom rame od displayu...cize ja si myslim ze na tych 99% to je display
 
S3030150
2011-07-07 18:41:20+02
príspevok od: AnnoMally13
jasne..fotak bol najprv v servise. Zamietol sol opravu pretoze si parchanti pytali nehoraznu sumu za robotu ( a to som im dal do poznamky ze fotak je funkcny, len vycistit)...ale to je na dlho..niekedy o tom napisem report, ale nakoniec som z nich vytiahol gumenne gripy zadara, tak aspon to.
Potom som fotak vycistil, najviac to schytalo magnezium okolo sachty, brutal korozia z morskej vody, potom tam bol skorodovany kontakt k dispalyu,ale ten som vycistil a nakoniec som morsku sol nasiel z vnutra na kovovom rame od displayu...cize ja si myslim ze na tych 99% to je display
no jo tak drzim palce, sranda ze vobec funguje
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-07-07 19:00:27+02
príspevok od: AnnoMally13
jasne..fotak bol najprv v servise. Zamietol sol opravu pretoze si parchanti pytali nehoraznu sumu za robotu ( a to som im dal do poznamky ze fotak je funkcny, len vycistit)...ale to je na dlho..niekedy o tom napisem report, ale nakoniec som z nich vytiahol gumenne gripy zadara, tak aspon to.
Potom som fotak vycistil, najviac to schytalo magnezium okolo sachty, brutal korozia z morskej vody, potom tam bol skorodovany kontakt k dispalyu,ale ten som vycistil a nakoniec som morsku sol nasiel z vnutra na kovovom rame od displayu...cize ja si myslim ze na tych 99% to je display
Prv nez sa pustis do reportu, autorizovany servis nemoze len tak vycistit zateceny aparat. Na opravu musi dat zaruku. Bohuzial samotnym precistenim to zarucit nevedia. Musia vymenit diely na ktorych sa zatecenie podpisalo.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()