Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Nikon D90 - problem s ostrostou a chybne ukladanie RAW

Marek Janicko
2011-09-10 23:21:24+02
Na poslednom foteni po vytiahnuti fotaku z brasne mi nedokazala D90tka zaostrit s 24-70tkou. Po vypnuti, zapnuti a spraveni portretovky som si myslel, ze je vsetko v poriadku, no na PC som zistil, ze tam je brutalna neostrost. Fotene na f/5.6 1/200 a ISO200. Fotak bol pri zopar fotkach na stative a s funkciou predsklopenia skla. Telo a ani objektiv nebolo nastavene na M rezim a overil som ci funguje focus.
Pri domacom hrani som problem s 50tkou 1.8 dany problem nespozoroval. Niekedy davnejsie som niekde cital, ze problem moze vyriesit restart tela. Po restarte dany problem zmizol.

Rad by som sa opytal, ako je mozne, ze dany problem vznikne? Mam 4 objektivy a rad by som sa danemu problemu do buducna vyhol. Pripadne, ako mu predchadzate? Ci len moje telo je exot.

A druhy problem. Z daneho posledneho fotenia mi z cca 120 snimokv cca 10 RAWiek chybne ulozilo a nedaju sa otvorit. Trosku ma prekvapuje to telo co sa s nim deje. Hadam bude po restarte uz fungovat dalej normalne.
 
Marek Janicko
2011-09-12 18:03:25+02
To sa tu este nikto nestretol s tym, ze AFko mu zblblo a po resetnuti tela fotak sa spraval tak, ako ma.
Chcem hlavne vediet, ci je to bezny ukaz, alebo iba exotika.
 
trnavsky
2011-09-12 18:40:47+02
Otázka je, či pri blbnutí AF každého napadne reset tela. Škoda, mna to nenapadlo - zaniesol som v rámci záruky do servisu.
 
Ajfel
2011-09-12 19:36:27+02
Tiež by som sa chcel opýtať ak smiem na ten RAW formát,,ja ked otvárma v zonery tak po bokoch mám take dve červené čiary...Ďakujem. Ako sa resetne taký foťák?
 
WildSammy
2011-09-13 12:22:08+02
Mozu byt aj spinave kontakty napr.
bud v tele alebo na objektive
 
Marek Janicko
2011-09-15 14:18:28+02
príspevok od: trnavsky
Otázka je, či pri blbnutí AF každého napadne reset tela. Škoda, mna to nenapadlo - zaniesol som v rámci záruky do servisu.
Ja objektivu za 1500 € nic nedovolim, ziadne zmetkovanie. Preto ma napadol ten reset, plus ako citam diskusie nabalujem obsah informacii, ktore mi mozno v danej dobe netreba no v buducnosti si na to clovek spomenie. Presne tak to bolo i v tomto pripade, ked som dumal co moze byt za problem.
 
dodo_bb
2011-09-15 14:44:25+02
príspevok od: Marek Janicko
Ja objektivu za 1500 € nic nedovolim, ziadne zmetkovanie. Preto ma napadol ten reset, plus ako citam diskusie nabalujem obsah informacii, ktore mi mozno v danej dobe netreba no v buducnosti si na to clovek spomenie. Presne tak to bolo i v tomto pripade, ked som dumal co moze byt za problem.
Je to len elektronika, neber si to tak A ako každá hocako drahá občas zblbne. Hlavne v poslednej dobe sa už nič poriadne netestuje, niet na to čas a peniaze... Môžem Ťa uspokojiť, že aj D3 či 1D sa občas pokazí, v servise na audiny a mercedesy by Ti tiež vedeli povedať veci keby chceli. Leicy majú tiež servis, takže sa napriek "absolútnej kvalite" samozrejme kazia tiež Podľa mňa špina na kontaktoch alebo zle nasadený objektív (známa to vada napríklad na nových D7000). Tomu nasvedčuje aj to, že doma to už 50tka nerobila...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()