Hore
Fórum » Nikon fórum
 

SIGMA nastavenie správneho AF

NIKON D666
2011-10-05 11:51:11+02
Už dlho ma trápi otázka nastavenia správneho AF na sklách SIGMA (resp. aby to nemalo FF/BF)

Nastavuje sa to myslím v TELE fotoaparátu (mám D2x)

Konkrétne chcem SIGMA 50mm 1.4 a SIGMA 85mm 1.4

Dokázal by som si to nastaviť aj sám myslím cez MENU foťáku alebo treba odborný zásah ?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-05 11:56:44+02
príspevok od: NIKON D666
Už dlho ma trápi otázka nastavenia správneho AF na sklách SIGMA (resp. aby to nemalo FF/BF)

Nastavuje sa to myslím v TELE fotoaparátu (mám D2x)

Konkrétne chcem SIGMA 50mm 1.4 a SIGMA 85mm 1.4

Dokázal by som si to nastaviť aj sám myslím cez MENU foťáku alebo treba odborný zásah ?
neviem o tom žeby D2x ma BF/FF korekciu
 
WildSammy
2011-10-05 12:39:56+02
posli to do Booftu aj s telom ak mas Dynax zaruku a oni Ti to nastavia
 
saman
2011-10-05 13:27:33+02
D2X nema moznost nastavenia prestnosti ostrenia. Mimochodom poznam dvoch cerstvych majitelov Sigmy 85/1.4 (pouzitie na D7000 a D700) a nebola potrebna ziadna korekcia ostrenia.
 
tomis.ales
2011-10-05 13:28:39+02
Ja som to mal na D700 nastavene za 5 minut. Ak D2x ma tuto funkciu, bude to pod polozkov AF fine tune, tusim.
 
NIKON D666
2011-10-05 14:32:05+02
príspevok od: saman
D2X nema moznost nastavenia prestnosti ostrenia. Mimochodom poznam dvoch cerstvych majitelov Sigmy 85/1.4 (pouzitie na D7000 a D700) a nebola potrebna ziadna korekcia ostrenia.
Teší ma to že oba objektívy boli v poriadku s AF, dúfam že je to tak u všetkých
 
DropDead
2011-10-05 15:18:27+02
príspevok od: NIKON D666
Teší ma to že oba objektívy boli v poriadku s AF, dúfam že je to tak u všetkých
50tka zvykne mať problémy, ako ostatné sigmy, česť páru kusom
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-05 15:22:08+02
Nechapem preco Sigma 50/1,4, ked NIkon je rovnako dobry (mam ho) a je takmer o 100€ lacnejsi a 100% kompatibilny. Na argument, ze ma Sigma lepsi bokeh nereflektujem. Rozdiel je nepodstatny, nestoji za mozne problemy a vyssiu cenu.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-05 15:34:35+02
príspevok od: NIKON D666
Už dlho ma trápi otázka nastavenia správneho AF na sklách SIGMA (resp. aby to nemalo FF/BF)

Nastavuje sa to myslím v TELE fotoaparátu (mám D2x)

Konkrétne chcem SIGMA 50mm 1.4 a SIGMA 85mm 1.4

Dokázal by som si to nastaviť aj sám myslím cez MENU foťáku alebo treba odborný zásah ?
a tu sigmu 50 na Nikon asi nie, lebo 50F1,4G je rovnako dobrá ak nie lepšia (aspon ja nevidím rozdiel v kresbe a ani v bokehu nejako markantne)
 
NIKON D666
2011-10-05 15:39:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Nechapem preco Sigma 50/1,4, ked NIkon je rovnako dobry (mam ho) a je takmer o 100€ lacnejsi a 100% kompatibilny. Na argument, ze ma Sigma lepsi bokeh nereflektujem. Rozdiel je nepodstatny, nestoji za mozne problemy a vyssiu cenu.
Uz som to zvažoval, ale nemôžem si pomôcť výstup zo SIGMY sa mi páči oveľa viac
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-05 15:42:38+02
príspevok od: NIKON D666
Uz som to zvažoval, ale nemôžem si pomôcť výstup zo SIGMY sa mi páči oveľa viac
Sam si obidva vyskusal, alebo si si len niekde pozrel fotky a testy?
 
NIKON D666
2011-10-05 16:01:50+02
príspevok od: Karol Srnec
Sam si obidva vyskusal, alebo si si len niekde pozrel fotky a testy?
Neskúšal som ani jeden ale čítal som testy a videl vela fotiek
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-05 16:14:57+02
príspevok od: NIKON D666
Neskúšal som ani jeden ale čítal som testy a videl vela fotiek
Svoj cas mozes vyuzit dvomi sposobmi.

1. Riesit pred a po rozne problemi, co keby, ako, preco a co teraz a potom a ...
2. Prijat dostatocne kvalitne riesenie s minimalnou moznostou toho, ze nieco nebude OK a FOTOGRAFOVAT.

Ty si zjavne vzdy vyberas tu dobrodruznejsiu cestu, pri ktorej toho vela nenafotis ale aspon sa nenudis.
 
caretatra
2011-10-05 16:31:03+02
príspevok od: NIKON D666
Už dlho ma trápi otázka nastavenia správneho AF na sklách SIGMA (resp. aby to nemalo FF/BF)

Nastavuje sa to myslím v TELE fotoaparátu (mám D2x)

Konkrétne chcem SIGMA 50mm 1.4 a SIGMA 85mm 1.4

Dokázal by som si to nastaviť aj sám myslím cez MENU foťáku alebo treba odborný zásah ?
Je to ťažké povedať - možnosti sú viaceré:
- nájsť obchod, kde ju majú a kde by si ju mohol vyskúšať osobne,
- alebo ju objednať cez net a po odskúšaní ju do 7-mich dní vrátiť - ak by neostrila podľa predstáv,
- poslať telo s objektívom do servisu SIGMy, kde by ti tú zostavu mohli nastaviť tak, aby sedela presne,
- alebo kúpiť NIKON (aj keď plne chápem, prečo chceš SIGMu a nie NIKON - presne toto som dlho riešil aj ja, ale už som sa pevne rozhodol, že pôjdem do SIGMy. Našťastie mám D300, na ktorom BF/FF dokážem nastaviť.

Inak čítal som, že SIGMA 50mm f1,4 má/mala problémy na CANONe ale na NIKONoch až tak veľmi nie. Naopak na SIGMu 85mm f1,4 som nepočul nejaké výhrady ani od CANON- ani NIKONistov.
 
diewithme
2011-10-05 20:17:09+02
Mám Sigmu 85 1.4 sice len chvilu ale zatial som si nevsimo ziaden BF/FF, je pravda ze som spravil len par fotiek, ale pri tak malej hlbke ostrosti by som si asi vsimol keby sa crtala nejaka signifikantna odchýlka. Detailnejsie to otestujem cez vikend ako v reale, tak aj na testovacom obrazci... 85ky všeobecne nie su problematicke (cital som iba o obcasnych staznostiach Canonistov a aj to iba na objektivy z prvej várky)

50ka to je asi naozaj hop alebo trop, ale ked ju kupis od predajcu so zárukou Dynax, tak ti to bezplatne naladia (objektiv, nie telo) a je to. Takže toto by pre mna nebol argument proti kupeniu. Raz sa to spravi (ak by bolo potrebne) a je to. Možno by ma odradzovala cena, ale ani ten Nikkor nie je žiaden zázrak (velmi jemne povedané vzhladom na to že je to tak nový objektív a prakticky ich najlepšia 50ka). Moj kúsok čo som mal bol uplne nepouzitelny na plnu clonu, blato ako hrom a AF len tak tak.. Možno som mal nestatie na konkretny kus, ale ked aj u Nikonu sa take velke rozdiely medzi jednotlivymi kusmy, tak naozaj neviem preco by som ho mal uprednostnit pred Sigmou. Výstup nemá ani náhodou lepší , tak jedine že je lacnejši ako Sigma...
 
NIKON D666
2011-10-05 20:28:26+02
príspevok od: diewithme
Mám Sigmu 85 1.4 sice len chvilu ale zatial som si nevsimo ziaden BF/FF, je pravda ze som spravil len par fotiek, ale pri tak malej hlbke ostrosti by som si asi vsimol keby sa crtala nejaka signifikantna odchýlka. Detailnejsie to otestujem cez vikend ako v reale, tak aj na testovacom obrazci... 85ky všeobecne nie su problematicke (cital som iba o obcasnych staznostiach Canonistov a aj to iba na objektivy z prvej várky)

50ka to je asi naozaj hop alebo trop, ale ked ju kupis od predajcu so zárukou Dynax, tak ti to bezplatne naladia (objektiv, nie telo) a je to. Takže toto by pre mna nebol argument proti kupeniu. Raz sa to spravi (ak by bolo potrebne) a je to. Možno by ma odradzovala cena, ale ani ten Nikkor nie je žiaden zázrak (velmi jemne povedané vzhladom na to že je to tak nový objektív a prakticky ich najlepšia 50ka). Moj kúsok čo som mal bol uplne nepouzitelny na plnu clonu, blato ako hrom a AF len tak tak.. Možno som mal nestatie na konkretny kus, ale ked aj u Nikonu sa take velke rozdiely medzi jednotlivymi kusmy, tak naozaj neviem preco by som ho mal uprednostnit pred Sigmou. Výstup nemá ani náhodou lepší , tak jedine že je lacnejši ako Sigma...
Táo odpoveď ma potešila najviac, budem rád ak dáš vedieť po víkende ohladom te 85ky.
 
diewithme
2011-10-05 20:38:30+02
príspevok od: NIKON D666
Táo odpoveď ma potešila najviac, budem rád ak dáš vedieť po víkende ohladom te 85ky.
snažim sa prispiet do temy ak viem a mozno pomoct niekomu pri rozhodovani. Karol ma napr. iny nazor/skusenost, ja to vidim tak ako som popisal.

Budem sa snazit cez vikend pozret Sigme na zúbok , len neviem ci prispejem sem, alebo najdem nejaku otvorenu temu ohladom konkretne Sigma 85, tak sleduj
 
WildSammy
2011-10-05 21:31:09+02
príspevok od: NIKON D666
Táo odpoveď ma potešila najviac, budem rád ak dáš vedieť po víkende ohladom te 85ky.
Ja som mal obe 50tky a nechal som si Sigmu Nikkor pomaly ostril a mal hrozny bokeh.. tzv. doublenissin, navyse aj v protisvetle zaostaval..
 
NIKON D666
2011-10-06 07:31:04+02
príspevok od: diewithme
snažim sa prispiet do temy ak viem a mozno pomoct niekomu pri rozhodovani. Karol ma napr. iny nazor/skusenost, ja to vidim tak ako som popisal.

Budem sa snazit cez vikend pozret Sigme na zúbok , len neviem ci prispejem sem, alebo najdem nejaku otvorenu temu ohladom konkretne Sigma 85, tak sleduj
Určite budem sledovať
 
NIKON D666
2011-10-06 07:32:23+02
príspevok od: WildSammy
Ja som mal obe 50tky a nechal som si Sigmu Nikkor pomaly ostril a mal hrozny bokeh.. tzv. doublenissin, navyse aj v protisvetle zaostaval..
Presne pretoto chcem SIGMU
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()