Hore
Fórum » Nikon fórum
 

D90 - blikanie diody zapisu na karty po vypnuti - BGLOD

Maco6071
2011-11-01 08:13:17+01
Ahojte,
od vcera mam s fotakom nasledovny problem:
na vypnutom tele neustale blika dioda zapisu na kartu
blikanie je rozne, ale opakujuce sa

Fotak funguje (cvaka, uklada, ostri,...), povedal by som normalne, zistil som len nasledovne nefunkcnosti:
nejde spustit format karty cez dvojtlacidlovy format, ale cez menu ide spustit
nejde spustit reset uzivatelskych nastaveni cez dvojtlacidlovy reset na tele, ale z menu sa zda ze zbehne
velmi rychlo spotrebuje bateriu v OFF stave (pocas blikania)

Dioda neblika ak je vybrata SD karta (skusane s š roznymi a urcite funkcnymi)
Dioda neblika pri zapnutom fotaku (samozrejme blika ak zapisuje zachytenu fotku)

Na webe som k tomu nasiel nejake topics, ale bez riesenia, teda s riesenim odoslania do servisu.
Podla vsetkeho sa hlavne na D70 vyskytol tento problem casto a nazvali to BGLOD.

Neviem co je toto za chybu?
Coho vo fotaku sa tyka?
Treba to riesit v servise?
Nejestvuje nejaky reset stroja do factory default? Nieco ako reset BIOSu v PC. Mozno je to len nejaka zle zapamatana operacia.

Dik za odpovede
 
Cago
2011-11-01 08:55:30+01
...asi by som skúsil najprv "prefláknuť" firmware, ak by to nepomohlo skúsil by som servis. Niekto tu už tuším písal o tom firmware, treba pohľadať.

http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/17162/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzA1NjY2NDEzL3NpZC9zaTFzQWN1aw%3D%3D
 
trizzo
2011-11-01 10:35:52+01
Sevas,

prave to urobila aj mne D90-ka. Problem som vyriesil tym, ze som poriadne dotiahol bateriovy grip a precistil kontakty na grip-e a v komore pre bateriu v tele.
 
klm16
2011-11-01 16:10:38+01
kolegovi robi to iste na D7000, tiez predpoklada chybu v gripe...
 
Maco6071
2011-11-02 09:05:56+01
príspevok od: trizzo
Sevas,

prave to urobila aj mne D90-ka. Problem som vyriesil tym, ze som poriadne dotiahol bateriovy grip a precistil kontakty na grip-e a v komore pre bateriu v tele.
Toto som vyskusal vcera. vatovou palickou som precistil (neviem ci dostatocne, ale snazil som sa) kontakty v batery priestore, aj v SD sachte. Vysledok bezo zmeny.

Na webe som nenasiel ziadnu radu. Zatial.
Battery grip nemam.
 
Maco6071
2011-11-02 09:10:55+01
Ako je to vlastne s FW na D90?
Ked si pozrem ofiko stranku Nikonu, tak jedinu informaciu o dostupnosti najdem tuto "Aktualizace firmwaru není k dispozici"
No a potom ten link, co sem vlozil Cago. Priznam sa ze som mu nevenoval velku pozornost, kedze to nieje oznacene ako FW, ale skusim to.

Maco
 
dimitrij007
2011-11-02 14:01:22+01
príspevok od: Maco6071
Ahojte,
od vcera mam s fotakom nasledovny problem:
na vypnutom tele neustale blika dioda zapisu na kartu
blikanie je rozne, ale opakujuce sa

Fotak funguje (cvaka, uklada, ostri,...), povedal by som normalne, zistil som len nasledovne nefunkcnosti:
nejde spustit format karty cez dvojtlacidlovy format, ale cez menu ide spustit
nejde spustit reset uzivatelskych nastaveni cez dvojtlacidlovy reset na tele, ale z menu sa zda ze zbehne
velmi rychlo spotrebuje bateriu v OFF stave (pocas blikania)

Dioda neblika ak je vybrata SD karta (skusane s š roznymi a urcite funkcnymi)
Dioda neblika pri zapnutom fotaku (samozrejme blika ak zapisuje zachytenu fotku)

Na webe som k tomu nasiel nejake topics, ale bez riesenia, teda s riesenim odoslania do servisu.
Podla vsetkeho sa hlavne na D70 vyskytol tento problem casto a nazvali to BGLOD.

Neviem co je toto za chybu?
Coho vo fotaku sa tyka?
Treba to riesit v servise?
Nejestvuje nejaky reset stroja do factory default? Nieco ako reset BIOSu v PC. Mozno je to len nejaka zle zapamatana operacia.

Dik za odpovede
Mal som ten isty problem s D90, ihned po kupe. Riesenim bol servis - vymena nejakej vnutornej casti.
jediny problem so servisom na slovensku je ze oprava trva cca mesiac, ak sa ti da chod do viedne.
 
Maco6071
2011-11-08 08:01:26+01
Skoncil som odoslanim do servisu. Tak uvidime co z toho bude.
Mam teraz na dlhiu dobu klud od fotenia :o((
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()