Hore
Fórum » Nikon fórum
 

HELIOS 44M (58mm 1:2) - vzdialenosť ostrenia na Nikonoch.

mino95
2011-11-21 12:02:21+01
Chcem sa opýtať, či nemá niekto skúsenosti s týmto objektívom na Nikonoch. Chcem vedieť do akej maximálnej vzdialenosti vie zaostriť s redukciou bez korekčnej šošovky. (Chcem ho použiť na portrét, či mi bude stačiť. Prípadne aj skúsenosti s redukciou z korekčnou šošovkou - či veľmi nedegraduje kvalitu fotky. Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-21 12:11:45+01
Preco prave najhorsi zakladak na trhu? Pri cene bezproblemoveho Nikkoru AF 50/1,8D alebo AF-S 35/1,8G nevidim v trapeni s ruskym blatom ziaden zmysel.

Napr. v bazare za 110€:
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/18673/nikon-50mm-f-1-8d-af/
 
mino95
2011-11-21 12:50:38+01
príspevok od: Karol Srnec
Preco prave najhorsi zakladak na trhu? Pri cene bezproblemoveho Nikkoru AF 50/1,8D alebo AF-S 35/1,8G nevidim v trapeni s ruskym blatom ziaden zmysel.

Napr. v bazare za 110€:
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/18673/nikon-50mm-f-1-8d-af/
Ten objektív mám v podstate zadara, je to 58mm, po prepočte pekných portrétnych 87mm. redukcia stojí na ebay 3 €. Svetelnosť je veľmi dobrá. Skôr to chcem na experimenty. Takže kto vie na ako ďaleko ostrí, budem rád, ak mi poradí. Dík
 
Fatty
2011-11-21 14:39:11+01
príspevok od: Karol Srnec
Preco prave najhorsi zakladak na trhu? Pri cene bezproblemoveho Nikkoru AF 50/1,8D alebo AF-S 35/1,8G nevidim v trapeni s ruskym blatom ziaden zmysel.

Napr. v bazare za 110€:
www.ephoto.sk/bazar/predam/objektivy/kraj/18673/nikon-50mm-f-1-8d-af/
sory, ale nejak nechápem to ostré odsúdenie...
ved každý objektív má svoju jedinečnú kresbu, bokeh, farby, atd.
to majú všetci fotiť tou istou 50kou len preto že je jako "bezproblémová"???
aj technicky ni celkom dokonalá fotka môže zaujať, možno práve preto že bude z niečoho iného než čo používa 99% ľudí...
- len toľko som chcel
experimentom zdar !
 
javelin
2011-11-21 14:41:29+01
príspevok od: mino95
Ten objektív mám v podstate zadara, je to 58mm, po prepočte pekných portrétnych 87mm. redukcia stojí na ebay 3 €. Svetelnosť je veľmi dobrá. Skôr to chcem na experimenty. Takže kto vie na ako ďaleko ostrí, budem rád, ak mi poradí. Dík
No až do nekonečna...teda ak je to dosť ďaleko.....a ako najmenej , to je tiež napísané na opbjektíve.....
PS: Ten objektív stál za hovno už na Zenite , kde kinofilm mnohé toleroval.....ale experimentuj ...máš pravdu , za to nič nedáš.....nío a keď už budeš experimentovať , tak zistíš aj , ako ďaleko zaostrí...
 
Kirbo
2011-11-21 15:03:35+01
príspevok od: javelin
No až do nekonečna...teda ak je to dosť ďaleko.....a ako najmenej , to je tiež napísané na opbjektíve.....
PS: Ten objektív stál za hovno už na Zenite , kde kinofilm mnohé toleroval.....ale experimentuj ...máš pravdu , za to nič nedáš.....nío a keď už budeš experimentovať , tak zistíš aj , ako ďaleko zaostrí...
Na Nikone cez redukciu bez optickeho clena urcite nezaostri az do nekonecna. Ked si dobre pamatam na svoje pokusy tak cca 2-3 metre a dost.
Ale tak ale ma to prestalo rychlo bavit, po piatich snimkach sa mi to zdalo naprd. a navyse ked mi nepresne urobena redukcia zacala robit ryhy na bajonete tak som ju rychlo "odlozil".
 
mino95
2011-11-21 15:27:29+01
príspevok od: Kirbo
Na Nikone cez redukciu bez optickeho clena urcite nezaostri az do nekonecna. Ked si dobre pamatam na svoje pokusy tak cca 2-3 metre a dost.
Ale tak ale ma to prestalo rychlo bavit, po piatich snimkach sa mi to zdalo naprd. a navyse ked mi nepresne urobena redukcia zacala robit ryhy na bajonete tak som ju rychlo "odlozil".
Dík za pomoc, to som potreboval vedieť. Takže, teraz viem, že radšej kúpiť kvalitnejšiu redukciu (presnejšiu) a s optickým členom. Thnx.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-21 16:00:01+01
príspevok od: Fatty
sory, ale nejak nechápem to ostré odsúdenie...
ved každý objektív má svoju jedinečnú kresbu, bokeh, farby, atd.
to majú všetci fotiť tou istou 50kou len preto že je jako "bezproblémová"???
aj technicky ni celkom dokonalá fotka môže zaujať, možno práve preto že bude z niečoho iného než čo používa 99% ľudí...
- len toľko som chcel
experimentom zdar !
Keby skusal napr. Sonnar 200/2,8 z Praktica, tak ani nemuknem. Ale Helios nebol nic moc ani za cias svojej najvacsej slavy.
Kvalitna redukcia M42 stoji 30 EUR, manualny Nikkor 50/1,8 uz okolo 50EUR a nemusim nic redukovat.
 
Fatty
2011-11-21 17:08:10+01
príspevok od: Karol Srnec
Keby skusal napr. Sonnar 200/2,8 z Praktica, tak ani nemuknem. Ale Helios nebol nic moc ani za cias svojej najvacsej slavy.
Kvalitna redukcia M42 stoji 30 EUR, manualny Nikkor 50/1,8 uz okolo 50EUR a nemusim nic redukovat.
fuuuu, pred hodinou bol ešte za 110eur...a už je 50.....to je pokles nakuknem sem za hoďku, možno bude zadarmo

ale vážne - experimenty s rôznymi sklami treba podporovať a povzbudzovať ľudí ku kreativite a nie ich odfajčiť tým nech kúpia štandardnú 50-ku...ved to neni normálne ked si prejdem tunajšiu akože galériu, väčšina fotiek vygľonda jak testovacie zábery technicky možno za 7 ale kde je nejaká kreativita??? pičimore

ale...ako chcete
 
mino95
2011-11-21 17:34:29+01
príspevok od: Fatty
fuuuu, pred hodinou bol ešte za 110eur...a už je 50.....to je pokles nakuknem sem za hoďku, možno bude zadarmo

ale vážne - experimenty s rôznymi sklami treba podporovať a povzbudzovať ľudí ku kreativite a nie ich odfajčiť tým nech kúpia štandardnú 50-ku...ved to neni normálne ked si prejdem tunajšiu akože galériu, väčšina fotiek vygľonda jak testovacie zábery technicky možno za 7 ale kde je nejaká kreativita??? pičimore

ale...ako chcete
Takže, čo som doteraz vypátral: Lacné redukcie (bez optiky - čierne) ostria do 2metrov. "Drahšie" redukcia (strieborné, z hlbším vybraním a presnejším tvarom, striebornej farby, materiál meď) ostria vraj až do 12 metrov, nakoľko objektív ide o pár mm hlbšie do tela. Tie lepšie redukcie ani nerobia škrabance na bajonete tela. Takže Kupujem tú lepšiu a "drahšiu" (cca 4 až 6 €). Potom pošlem pár fotiek.
 
markato1
2011-11-21 17:35:42+01
príspevok od: Fatty
fuuuu, pred hodinou bol ešte za 110eur...a už je 50.....to je pokles nakuknem sem za hoďku, možno bude zadarmo

ale vážne - experimenty s rôznymi sklami treba podporovať a povzbudzovať ľudí ku kreativite a nie ich odfajčiť tým nech kúpia štandardnú 50-ku...ved to neni normálne ked si prejdem tunajšiu akože galériu, väčšina fotiek vygľonda jak testovacie zábery technicky možno za 7 ale kde je nejaká kreativita??? pičimore

ale...ako chcete
a pritom mozno vsetci co radia kup si nieco standardne sa uz s niecim podobnym vyblaznili..
 
rbr69
2011-11-21 18:41:24+01
príspevok od: Fatty
fuuuu, pred hodinou bol ešte za 110eur...a už je 50.....to je pokles nakuknem sem za hoďku, možno bude zadarmo

ale vážne - experimenty s rôznymi sklami treba podporovať a povzbudzovať ľudí ku kreativite a nie ich odfajčiť tým nech kúpia štandardnú 50-ku...ved to neni normálne ked si prejdem tunajšiu akože galériu, väčšina fotiek vygľonda jak testovacie zábery technicky možno za 7 ale kde je nejaká kreativita??? pičimore

ale...ako chcete
presne tak, treba si poskusat, polaborovat, ohmatat a potom sa rozhodovat ... mozno sam casom zisti, ze AF 50tka mu bude potom lepsia, ale moze poskusat a potom radit z vlastnej skusenosti ... niektori radia len podla vygooglenych info ... niet na vlastnu skusenost, aj keby mala byt negativnou ... a az tak negativna takato skusenost nie je ... ja som predal sonnary 200a 135, flektogon 35, takumar 50 a zostal mi tento helios k zenitu ... a aj ked je to zlozitejsie fotenie, ale nebanujem tu skusenost
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-21 18:59:53+01
príspevok od: Fatty
fuuuu, pred hodinou bol ešte za 110eur...a už je 50.....to je pokles nakuknem sem za hoďku, možno bude zadarmo

ale vážne - experimenty s rôznymi sklami treba podporovať a povzbudzovať ľudí ku kreativite a nie ich odfajčiť tým nech kúpia štandardnú 50-ku...ved to neni normálne ked si prejdem tunajšiu akože galériu, väčšina fotiek vygľonda jak testovacie zábery technicky možno za 7 ale kde je nejaká kreativita??? pičimore

ale...ako chcete
Niekedy si ako decko. Af za 110, MF za 50, ak chce setrit. Ja nemam nic proti testovaniu manualnych skiel. Ale takych co sa oplatia. Inak je to zbytocne vynalozena namaha. Rovnako ako debata s tebou.
 
inkubbus
2011-11-21 19:20:41+01
nemam s nim sice skusenost na nikone ale s canonom ano, aj digi (5DII) aj analog (zenit EM)
(sorry noske a marya )
 
mAxL
2011-11-21 20:26:57+01
Ak si myslis o sebe, ze si trosku zrucnejsi, tak ten objektiv sa da upravit, aby aj na nikonoch ostril na nekonecno a nepotrebujes adapter so sosovkou
 
Fatty
2011-11-21 20:30:31+01
príspevok od: Karol Srnec
Niekedy si ako decko. Af za 110, MF za 50, ak chce setrit. Ja nemam nic proti testovaniu manualnych skiel. Ale takych co sa oplatia. Inak je to zbytocne vynalozena namaha. Rovnako ako debata s tebou.
sory, ale to sú také rady jak píšte všetci modrým perom lebo je bezproblémové
 
kraken44
2011-11-21 20:41:38+01
príspevok od: mAxL
Ak si myslis o sebe, ze si trosku zrucnejsi, tak ten objektiv sa da upravit, aby aj na nikonoch ostril na nekonecno a nepotrebujes adapter so sosovkou
mohol by si dat navod prosim?
 
mAxL
2011-11-21 21:12:14+01
príspevok od: kraken44
mohol by si dat navod prosim?
Navod asi nenajdem, ale znamemu som prerabal na nikona, a bolo to v maximalnej pohode, len to ostri "za nekonecno" takze sa nemozes spolahnut na znacku zaostrenia na objektive. V podstate stacilo ostrenie "podat"o jeden zub na zavite.
 
mAxL
2011-11-21 21:13:07+01
príspevok od: kraken44
mohol by si dat navod prosim?
googel mi nasiel toto http://forum.manualfocus.org/viewtopic.php?id=12363
 
viking81
2011-11-21 21:55:04+01
príspevok od: Fatty
fuuuu, pred hodinou bol ešte za 110eur...a už je 50.....to je pokles nakuknem sem za hoďku, možno bude zadarmo

ale vážne - experimenty s rôznymi sklami treba podporovať a povzbudzovať ľudí ku kreativite a nie ich odfajčiť tým nech kúpia štandardnú 50-ku...ved to neni normálne ked si prejdem tunajšiu akože galériu, väčšina fotiek vygľonda jak testovacie zábery technicky možno za 7 ale kde je nejaká kreativita??? pičimore

ale...ako chcete
je rozdiel medzi manualnou 50-kou a 50-kou f/1,8 D !!!
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()