Hore
Fórum » Nikon fórum
 

vyrovnávacia pamäť nikon d7000

ravas
2011-12-05 18:58:28+01
Pri nastaveni fotoaparátu v jpeg na kvlatitu kompresie normal,priorita velkosti,ISO 100, fotoaparát ukazuje, že do vyrovnávacej pamäte sa vojde len 28 snímok.Podla manuálu by sa však tam malo vojsť až 100 snímok. Prešiel som už asi všetky nastavenia a funkcie ale nepodarilo sa mi tú hodnotu zvýšiť, skôr iba znížiť. Neviete niekto o nejakom nastaveni čo by to ovplyvnilo, alebo výrobca zavádza? Podla manuálu pri foteni v jpeg,priorita velkosti ,pri všetkých rozlíšeniach a kompresiach okrem kompresie FINE v naj. rozlíšení by sa do vyrovnávacej pamaťe malo vojsť 100 snímok
 
martin9113
2011-12-05 19:10:56+01
príspevok od: ravas
Pri nastaveni fotoaparátu v jpeg na kvlatitu kompresie normal,priorita velkosti,ISO 100, fotoaparát ukazuje, že do vyrovnávacej pamäte sa vojde len 28 snímok.Podla manuálu by sa však tam malo vojsť až 100 snímok. Prešiel som už asi všetky nastavenia a funkcie ale nepodarilo sa mi tú hodnotu zvýšiť, skôr iba znížiť. Neviete niekto o nejakom nastaveni čo by to ovplyvnilo, alebo výrobca zavádza? Podla manuálu pri foteni v jpeg,priorita velkosti ,pri všetkých rozlíšeniach a kompresiach okrem kompresie FINE v naj. rozlíšení by sa do vyrovnávacej pamaťe malo vojsť 100 snímok
skus rychlejsiu kartu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-05 19:41:22+01
Prebopha, naco je ti 100 zaberov za sebou!!!!
Ale ak inak nedas, skus sa pozriet na par nastaveni. Napr. max. snimkova frekvencia (Lo/Hi), odsumovanie, D-Lightning. Proste vsetko, co ma vplyv na zatazenie procesora postprocesingom.
 
BYko
2011-12-05 20:32:21+01
ja som to riesiel, koli sekvencnemu snimaniu, a staci mi tych 30snimok zatial .
Vyriesis to rychlou kartou, ja som ju este nekupoval, lebo mozno prinesie jezisko.
Kazdopadne ak chces tak si zniz rozlisenie z 16MPX. Urcite nezavadzaju, ...

A studuj:
http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d7000/features03.htm
www.ephoto.sk/forum/48/6877/nikon-d7000-pomoc-pre-buffer/

Buffer capacity 100 od nastavenia JPEG FINE VELKOST M
 
keko
2011-12-05 20:40:25+01
príspevok od: Karol Srnec
Prebopha, naco je ti 100 zaberov za sebou!!!!
Ale ak inak nedas, skus sa pozriet na par nastaveni. Napr. max. snimkova frekvencia (Lo/Hi), odsumovanie, D-Lightning. Proste vsetko, co ma vplyv na zatazenie procesora postprocesingom.
Prebopha, naco je ti 100 zaberov za sebou!!!!
Nicomu nerozumies! Kupil som si krabicu TRI-X320 4x5/50 listov a teraz si musim (po roku) kupit druhu. A to ich fotim jednu po druhej, pekne za sebou.
 
wlad
2011-12-05 21:33:07+01
ta udavana rychlost 100 obrazkov je MAXIMALNA !!!

Dosiahnes ju len ak pouzijes:
Image Size = SMALL (tj 4 megapixle), a sucasne
Image Quality = JPEG BASIC

 
bonifacko
2011-12-05 21:40:53+01
príspevok od: ravas
Pri nastaveni fotoaparátu v jpeg na kvlatitu kompresie normal,priorita velkosti,ISO 100, fotoaparát ukazuje, že do vyrovnávacej pamäte sa vojde len 28 snímok.Podla manuálu by sa však tam malo vojsť až 100 snímok. Prešiel som už asi všetky nastavenia a funkcie ale nepodarilo sa mi tú hodnotu zvýšiť, skôr iba znížiť. Neviete niekto o nejakom nastaveni čo by to ovplyvnilo, alebo výrobca zavádza? Podla manuálu pri foteni v jpeg,priorita velkosti ,pri všetkých rozlíšeniach a kompresiach okrem kompresie FINE v naj. rozlíšení by sa do vyrovnávacej pamaťe malo vojsť 100 snímok
Nepomôže rychlejšia karta. No...skor ale vychadzam zo skusenosti pri inom modeli. Skus resetnuť nastavenia na tovarenske. Neviem, či ten model ma v sebe opravne algoritmi napr. pre skreslenie objektivu a pod. To všetko musi ist preč. A potom sa ozvi, či to fungovalo lepšie.
 
bonifacko
2011-12-05 21:41:44+01
príspevok od: Karol Srnec
Prebopha, naco je ti 100 zaberov za sebou!!!!
Ale ak inak nedas, skus sa pozriet na par nastaveni. Napr. max. snimkova frekvencia (Lo/Hi), odsumovanie, D-Lightning. Proste vsetko, co ma vplyv na zatazenie procesora postprocesingom.
Jo, tak je. Nevšimol som si.
 
BYko
2011-12-05 21:48:18+01
príspevok od: bonifacko
Nepomôže rychlejšia karta. No...skor ale vychadzam zo skusenosti pri inom modeli. Skus resetnuť nastavenia na tovarenske. Neviem, či ten model ma v sebe opravne algoritmi napr. pre skreslenie objektivu a pod. To všetko musi ist preč. A potom sa ozvi, či to fungovalo lepšie.
oprav ma ak sa mylim,ale:

ked sa zaplni vyrovnavacia pamat co je pri najvyzsom nastaveni trebars 31 a potom zaplneni zacne nahrat (alebo priebezne) na kartu a ta nebude stihat tak si skoncil, ak stiha mozes cvakat do furt. Ked som to testoval tak som tusim pri najmensom rozliseni isiel do nekoecne, pretoze buffer bo lstale na okolo 90-100 a nasekal som zo 60 foto nicoho . Takze je to o vyprazdnovani bufferu!
PS: ked bude nova rychla karta 45Mb/s teor. tak ti poviem viac
 
ravas
2011-12-05 22:07:39+01
príspevok od: wlad
ta udavana rychlost 100 obrazkov je MAXIMALNA !!!

Dosiahnes ju len ak pouzijes:
Image Size = SMALL (tj 4 megapixle), a sucasne
Image Quality = JPEG BASIC

NO podla tabulky vyrobcu z manuala pri RAW bufer ma obsia
hnut od 10 do 15 fotiek podla nastavenia kvality
Pri jpg to je 31 fotiek na large fine a pri large normal, vsetky medium a smal ma obsiahnut 100 fotiek
 
ravas
2011-12-05 22:15:06+01
Ja osobne nepotrebujem cvakat ako z gulometu,
ale clovek nikdy nevie kedy to bude potrebovat.
Vsetky
nastavenia som resetoval povipinal som vsetky mozne funkcie, active dlight, redukciu sumu, apodobne i nastavil iso 100 a nepomohlo, pri ich zapnnuti sa pocet snimok este zmensil.Uz to vidim asi len v tom ze vyrobca zavadza,alebo ma chybu v manualy.
 
bonifacko
2011-12-06 07:15:49+01
príspevok od: BYko
oprav ma ak sa mylim,ale:

ked sa zaplni vyrovnavacia pamat co je pri najvyzsom nastaveni trebars 31 a potom zaplneni zacne nahrat (alebo priebezne) na kartu a ta nebude stihat tak si skoncil, ak stiha mozes cvakat do furt. Ked som to testoval tak som tusim pri najmensom rozliseni isiel do nekoecne, pretoze buffer bo lstale na okolo 90-100 a nasekal som zo 60 foto nicoho . Takze je to o vyprazdnovani bufferu!
PS: ked bude nova rychla karta 45Mb/s teor. tak ti poviem viac
Jj, napisal som skor vlastne skusenosti a aj Karol na to upozornuje, že spomalenie je sposobene nie rychlostou vyprazdnovania bufferu, ale preto, že su pozapinane rozne opravne algoritmy - odšumovanie, oprava skreslenia a pod. CPU sa s tym zaobera a požiadavka na dalšie zabery je až sekundarna.
 
calven
2011-12-06 09:48:36+01
príspevok od: wlad
ta udavana rychlost 100 obrazkov je MAXIMALNA !!!

Dosiahnes ju len ak pouzijes:
Image Size = SMALL (tj 4 megapixle), a sucasne
Image Quality = JPEG BASIC

Tu by bolo asi celkom vhodné spomenúť, že tých 100 fotiek je kapacita, a nie rýchlosť...
 
wlad
2011-12-06 09:51:05+01
príspevok od: ravas
Ja osobne nepotrebujem cvakat ako z gulometu,
ale clovek nikdy nevie kedy to bude potrebovat.
Vsetky
nastavenia som resetoval povipinal som vsetky mozne funkcie, active dlight, redukciu sumu, apodobne i nastavil iso 100 a nepomohlo, pri ich zapnnuti sa pocet snimok este zmensil.Uz to vidim asi len v tom ze vyrobca zavadza,alebo ma chybu v manualy.
hmm, tak otestuj kolko zaberov v jpeg fine medium dokaze spravit kym sa mu zaplni buffer.
Niekolkokrat v manuali upozornuju, ze cisla su len orientacne, a z vlastnej skusenosti viem ze napr. aj pocet zostavajucich zaberov na karte fotak ukazuje uplne odveci.
Napr pri prazdnej 32GB karte ukazuje okolo 650 zaberov v losless NEF 14bit, co by bolo okolo 35-40 MB za subor, pricom v reali to je tak polovica. Mal som uz na karte okolo 1300 suborov.
Takze minimalne v pocte zostavajucich zaberov pocita fotak asi s najpesimistickejsim scenarom, tj kazdy subor bude mat maximalnu velkost.
 
ravas
2011-12-06 10:07:43+01
príspevok od: wlad
hmm, tak otestuj kolko zaberov v jpeg fine medium dokaze spravit kym sa mu zaplni buffer.
Niekolkokrat v manuali upozornuju, ze cisla su len orientacne, a z vlastnej skusenosti viem ze napr. aj pocet zostavajucich zaberov na karte fotak ukazuje uplne odveci.
Napr pri prazdnej 32GB karte ukazuje okolo 650 zaberov v losless NEF 14bit, co by bolo okolo 35-40 MB za subor, pricom v reali to je tak polovica. Mal som uz na karte okolo 1300 suborov.
Takze minimalne v pocte zostavajucich zaberov pocita fotak asi s najpesimistickejsim scenarom, tj kazdy subor bude mat maximalnu velkost.
Odskusal som to realne nacvakat pri kvalite large normal az kym sa rychlost nespomaly. Spravil som 86 fotiek na sandisk karte 4GB sclass4 15MB/s pritom na display ukazovalo ze by malo spravit len28. Takze fotak ukazuje odveci buffer.Vdaka
 
calven
2011-12-06 10:19:39+01
príspevok od: ravas
Odskusal som to realne nacvakat pri kvalite large normal az kym sa rychlost nespomaly. Spravil som 86 fotiek na sandisk karte 4GB sclass4 15MB/s pritom na display ukazovalo ze by malo spravit len28. Takze fotak ukazuje odveci buffer.Vdaka
No, vidím že je treba veci uviesť na normálnu mieru. Takže veci sa majú takto, bez ohľadu na značku foťáku:
Buffer slúži na to, aby vyrovnával prísun dát zo snímača na kartu. Keď človek začne sekať fotky rýchlosťou x snímok za sekundu, tak foťák začne OKAMŽITE zapisovať fotky na kartu. Systém prísunu a zápisu je takzvaný FIFO - teda prvý dnu - prvý von.
Udávaných 100 fotiek je kapacita buffera a je to kapacita MAXIMÁLNA. Všetko závisí od fotky - ISO, obsahu, kompresia, kontrastu a spol. Jednoducho - čím obsahovo zložitejšia, väčšia a menej komprimovaná fotka a fotená na vyššie ISO, tým je jej veľkosť väčšia a tým menej sa ich do bufferu vojde.
Všetky nastavenia čo zaťažujú procesor foťáka (teda tu spoemnuté DL, korekcie objektívu a spol) ovplyvňujú maximálny počet snímok za sekundu a s kapacitou bufferu nemajú nič spoločné.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()