Hore
Fórum » Nikon fórum
 

telo z plastu alebo zliatiny?

fiore
fiore 2012-02-19 11:37:38+01
Ahojte, chcela by som sa spýtať na Vaše názory. Mám záujem o kúpu zrkadlovky. Amatérske zrkadlovky, ktoré by prichádzali do úvahy (D90, D5100) majú ale plastové telo, zliatinu magnézia má D7000. Dostala som sa k informácii, že je lepšie telo kovové a fotoaparát tak bude mať dlhšiu životnosť. Aké výhody má podľa Vás plast a aké kov. Mám na to brať ohľad pri kúpe? Ďakujem

... ospravedlňujem sa, ak už bola táto téma rozoberaná, ale nič som nenašla ani pomocou kľúčových slov
 
keko
2013-05-10 19:53:55+02
príspevok od: total empty
Nie, ale tie betonové plachty sú zaujimave,nie?
Neviem, ci si viedel drevenu plachetnicu a ci si teda nahodou nemyslis, ze drevenea plachetnica ma drevene plachty ...
 
JohnNewton
2013-05-10 20:05:25+02
príspevok od: total empty
Panaboha,ty sa asi nudíš.Hlinikovo-horečnatá zliatina bude krehká.Ale titanové zliatiny,to je iné kafé. Ale naj je asi betón.
Človeče Ty máš svoj vlastný svet, asi lietaš v betónovom lietadle, ja mám v tomto odbore vzdelanie, tak ma už neser bakelite Jasné že telo z AlMg je len na fotoaparátoch vyššej kategórie ale ak chceš bakeliťák, tak za socíku to bol Pioneir za 120 Kčs, stredoformát 6 x 6
 
total empty
2013-05-10 20:34:11+02
príspevok od: JohnNewton
Človeče Ty máš svoj vlastný svet, asi lietaš v betónovom lietadle, ja mám v tomto odbore vzdelanie, tak ma už neser bakelite Jasné že telo z AlMg je len na fotoaparátoch vyššej kategórie ale ak chceš bakeliťák, tak za socíku to bol Pioneir za 120 Kčs, stredoformát 6 x 6
Čo ja? šak to KEKO a spol . začali s ým betónom. Mňa betón nezaujíma. Ja mám chemicku a určite ti v značke horčikovej zliatiny chybaju čísla,ale to je jedno, take zliatiny sa už dlho požívaju v spotrebnej elektronike, čI HORčIKOVé, čI LEšTENý DURAL.Až nemám chuť sa tu baviť o materialoch, v podstate je jedno z čoho je,len nech splňa určité požiadavky-odolnosť proti nárazom,poveternostným podmienkam, váha... atď.
A niesom žiadný bakeliťak,igen?
A ešte jedná otázka. Z čoho podľa teba mali telo kompakty Lumix triedy TZ?...keď spomínaš vyšiu triedu.
 
total empty
2013-05-10 20:38:08+02
príspevok od: keko
Neviem, ci si viedel drevenu plachetnicu a ci si teda nahodou nemyslis, ze drevenea plachetnica ma drevene plachty ...
EU sme získali dotáciu a robime papierové plachetnice z papierovýmy plachtamy na prepravu rómov za lepším životom za atlantikom.
PS: Fidel má o ních záujem.
 
Neschopko
2013-05-10 20:40:59+02
príspevok od: total empty
EU sme získali dotáciu a robime papierové plachetnice z papierovýmy plachtamy na prepravu rómov za lepším životom za atlantikom.
PS: Fidel má o ních záujem.
Ja by som tu asi vážne zaviedol gramatické okienko
 
total empty
2013-05-10 20:50:43+02
príspevok od: Neschopko
Ja by som tu asi vážne zaviedol gramatické okienko
Prepáč,každý má schopnosti na niečo iné, ja škaredo píšem a z chybamy,ale snažím sa.
 
keko
2013-05-10 22:00:19+02
príspevok od: total empty
Čo ja? šak to KEKO a spol . začali s ým betónom. Mňa betón nezaujíma. Ja mám chemicku a určite ti v značke horčikovej zliatiny chybaju čísla,ale to je jedno, take zliatiny sa už dlho požívaju v spotrebnej elektronike, čI HORčIKOVé, čI LEšTENý DURAL.Až nemám chuť sa tu baviť o materialoch, v podstate je jedno z čoho je,len nech splňa určité požiadavky-odolnosť proti nárazom,poveternostným podmienkam, váha... atď.
A niesom žiadný bakeliťak,igen?
A ešte jedná otázka. Z čoho podľa teba mali telo kompakty Lumix triedy TZ?...keď spomínaš vyšiu triedu.
To, z coho ma telo lumix ja neviem. Ale viem, z coho ma telo Lieca M. Alebo R. Alebo S.
Alebo z coho ma telo Hasselblad C/M. ALebo SWC. Alebo Linhof Technika, Alebo master technika.
Bakelit ani PVC to nie je.
 
yves998
2013-05-10 22:07:16+02
príspevok od: fiore
Ahojte, chcela by som sa spýtať na Vaše názory. Mám záujem o kúpu zrkadlovky. Amatérske zrkadlovky, ktoré by prichádzali do úvahy (D90, D5100) majú ale plastové telo, zliatinu magnézia má D7000. Dostala som sa k informácii, že je lepšie telo kovové a fotoaparát tak bude mať dlhšiu životnosť. Aké výhody má podľa Vás plast a aké kov. Mám na to brať ohľad pri kúpe? Ďakujem

... ospravedlňujem sa, ak už bola táto téma rozoberaná, ale nič som nenašla ani pomocou kľúčových slov
okrem 6D-cky to nema vplyv,tam je plast hore nad hranolom koli wifi antene,ta nema kov prilis v laske

od 60 D smerom hore je plastikove polykarbonatove body uz task vyspele ze to nemusis brat v uvahu
fotaky ktore menujes nemaju vstavanu antenu takze kludne ber magnesium legierung ))))

pekne svetlo zelam
 
Paulie
2013-05-10 23:24:52+02
príspevok od: total empty
Čo ja? šak to KEKO a spol . začali s ým betónom. Mňa betón nezaujíma. Ja mám chemicku a určite ti v značke horčikovej zliatiny chybaju čísla,ale to je jedno, take zliatiny sa už dlho požívaju v spotrebnej elektronike, čI HORčIKOVé, čI LEšTENý DURAL.Až nemám chuť sa tu baviť o materialoch, v podstate je jedno z čoho je,len nech splňa určité požiadavky-odolnosť proti nárazom,poveternostným podmienkam, váha... atď.
A niesom žiadný bakeliťak,igen?
A ešte jedná otázka. Z čoho podľa teba mali telo kompakty Lumix triedy TZ?...keď spomínaš vyšiu triedu.
Dural dnes nájdeš iba ak v leteckom múzeu. Už pred X rokmi ho nahradili hliníkové zliatiny s vyššou pevnosťou a lepšou cenovou dostupnosťou..
 
total empty
2013-05-11 07:58:36+02
príspevok od: keko
To, z coho ma telo lumix ja neviem. Ale viem, z coho ma telo Lieca M. Alebo R. Alebo S.
Alebo z coho ma telo Hasselblad C/M. ALebo SWC. Alebo Linhof Technika, Alebo master technika.
Bakelit ani PVC to nie je.
Tiež sú to kompakty z celokovovým telom,nech už budú zliatiny akekoľvek.
 
total empty
2013-05-11 08:03:02+02
príspevok od: Paulie
Dural dnes nájdeš iba ak v leteckom múzeu. Už pred X rokmi ho nahradili hliníkové zliatiny s vyššou pevnosťou a lepšou cenovou dostupnosťou..
Ale vždy je to hlinik 99%, používane zliatiny sa používali často v potravinarskej výrobe.
To 1%, plus-minus nejaká desatina, tvoria práve tie znečisťujúce prvky,ktoré dávaju hliniku tie senzačné vlastnosti.
 
Hrom
2013-05-11 11:28:09+02
Plast či kov, kombinácia oboch materiálov vo vhodnom pomere je u lepších zrkadloviek nutnosť a nerieši len pevnosť a hmotnosť ale aj vodivosť ( wifi, tepelná zotrvačnosť, antistaticky náboj atd.) a práve antistatický náboj je pri telách veľmi dôležitým faktorom ktorý ovplyvňuje veľa procesov vo fotoaparáte ! Napríklad spomínaná Nikon 7000-ka ma v tomto smere nedoladene telo a pôsobí ako magnet na prachové častice (nielen snímač)
 
Paulie
2013-05-11 22:41:32+02
príspevok od: total empty
Ale vždy je to hlinik 99%, používane zliatiny sa používali často v potravinarskej výrobe.
To 1%, plus-minus nejaká desatina, tvoria práve tie znečisťujúce prvky,ktoré dávaju hliniku tie senzačné vlastnosti.
No ono je to bežne 3-10% čo sa týka prímesí (Mg, Mn, Si, Ti, Cu, Cr, Zn....) Tých zliatin je niekolko desiatok (7005, 7075, 6061, 6066....)
Materiál s označením Duraluminium sa už nepoužíva.
 
hugoba
2013-05-12 08:40:34+02
z toho všetkeho mi vychádza ako najvhodnejši materiál na fotoaparát drevené želiezko z umelej hmoty!
 
keko
2013-05-12 09:32:22+02
príspevok od: hugoba
z toho všetkeho mi vychádza ako najvhodnejši materiál na fotoaparát drevené želiezko z umelej hmoty!
.. s medovym topingom na betonovom podnose.
 
hugoba
2013-05-12 09:52:50+02
príspevok od: keko
.. s medovym topingom na betonovom podnose.
...medovou uzavierkou, betonovou baterkou
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()