Hore
Fórum » Nikon fórum
 

Vypisuje mi Eror pri fotení..

jethro17
2012-02-28 10:19:46+01
Takže fotím foťákom D200 objektív Sigma 70-200 2,8f grip Meike a keď urobím približne 200 fotiek potom mi začne zasekávať a vyhadzovať chybu po opatovnom stlačení spúšte sa uvolní a dalšiu fotku urobí ale dalšiu opať zasekne pred mesiacom som ho dával čistiť v čom môže byť chyba? Ďakujem za rady....
 
fct.sk
2012-02-28 10:31:04+01
Skus postupne vymienat mozne problematicke casti aby si zistil kde je problem. Problem moze byt:
1. bateriovy grip (predpokladam osobne ze to bude on)
2. objektiv (precisti handrickou namocenou v liehu kontakty na aparate aj na objektive)
3. pamatova karta
4. ..alebo nieco ine
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-02-28 10:31:16+01
K tomu erroru zvykne vypisovať aj číslo, tak si ho mrkni a pozri v návode, čo je to za chybu.
 
NIKON D666
2012-02-28 10:37:31+01
príspevok od: jethro17
Takže fotím foťákom D200 objektív Sigma 70-200 2,8f grip Meike a keď urobím približne 200 fotiek potom mi začne zasekávať a vyhadzovať chybu po opatovnom stlačení spúšte sa uvolní a dalšiu fotku urobí ale dalšiu opať zasekne pred mesiacom som ho dával čistiť v čom môže byť chyba? Ďakujem za rady....
Nazdar mam sice D2x ale mne to pise len ked mam plny bufer a nestiha zapisovat na kartu
 
jethro17
2012-02-28 10:42:16+01
ok Ďakujem vyskúšam najprv postupne vyradiť grip,prečistiť kontakty dam druhu kartu a uvidím ak to nepomôže asi ho budem musieť zaniesť do servisu....
 
Dusan76
2012-02-28 13:22:52+01
príspevok od: jethro17
ok Ďakujem vyskúšam najprv postupne vyradiť grip,prečistiť kontakty dam druhu kartu a uvidím ak to nepomôže asi ho budem musieť zaniesť do servisu....
ja som to mal na D90 + Meike grip - problém bol v baterkách - po vybití jednej ti to potom neprepne na tú druhú - v gripe používam orig. baterky a keď idem "len tak" tak si tam dám "no name".

Prvý krát mi to seklo, keď som bol fotiť kamaráta čo tancuje v súbore. Práve si chcel prehodiť partnerku, keď sa mu po prebdenej noci podlomili kolená a trééééésk na zem - v tej chvíli som už ale študoval foťák a jeho error
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-02-28 13:54:30+01
príspevok od: jethro17
ok Ďakujem vyskúšam najprv postupne vyradiť grip,prečistiť kontakty dam druhu kartu a uvidím ak to nepomôže asi ho budem musieť zaniesť do servisu....
nôžu byť aj vymlátné batérie alebo špinavé kontakty - grip telo baterie.
 
caretatra
2012-02-28 14:49:52+01
Moja skúsenosť je takáto - k plnej spokojnosti som používal D300 bez gripu. Keď som kúpil ťažšie objektívy+začal pravidelne používať externý blesk, chcel som mať lepšiu oporu pre ruky, takže som sa začal obzerať po gripe. Originál za nejakých 330€ mi pripadal šialene drahý (aj je - pri porovnaní s CANOňáckymi). Kúpil som použitý "originál" za 130€. A začali problémy - nedokázal prepnúť medzi vybitou batériou v gripe a plnou v tele, pri prechode do mrazivého exteriéru a späť odmietal zaostriť, začali sa mi rozsvecovať všetky body v hľadáčiku. Tak som sa mrkol na stránku nikon.cz, kde som našiel krásny článok o fake výrobkoch. Ty máš síce "originál" Meike, ale odkedy mám takúto skúsenosť, rozhodol som sa, že sa neoplatí riskovať - v lepšom prípade len ušlú fotku, v horšom prípade spálený foťák alebo softvér...

Len dovetok - predajca zobral grip späť a vrátil mi necelú polovičku peňazí.... Aspoň niečo. Na istom nemeckom fóre som si kúpil už naozaj originálny grip za 190€ (síce použitý ale takmer bez známok opotrebenia) a odvtedy nemám žiadne problémy; o omnoho lepšej kvalite vyhotovenia ani nehovoriac.
 
WildSammy
2012-02-28 16:30:46+01
príspevok od: jethro17
Takže fotím foťákom D200 objektív Sigma 70-200 2,8f grip Meike a keď urobím približne 200 fotiek potom mi začne zasekávať a vyhadzovať chybu po opatovnom stlačení spúšte sa uvolní a dalšiu fotku urobí ale dalšiu opať zasekne pred mesiacom som ho dával čistiť v čom môže byť chyba? Ďakujem za rady....
je to v gripe.. daj ho dole a vsetko pojde perfektne som si isty na 110%, lebo mam podobnu skusenost Dalej to moze byt aj v neoriginalnej baterke alebo vo falosnej napodobenine, ktorych bol nedavno plny bazar.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()