Hore
Fórum » Canon fórum
 

Rôzne farby vo fotoaparáte a v PC

MBa
2015-05-10 19:33:40+02
Zdravím vás, možno sa to tu rozoberalo už veľa krát, avšak neviem sa k tomu dopátrať. Mám taký problém, že vo fotoaparáte (60D) mám fotky, pekné, saturované, živé. Akonáhle ich hodím do PS, resp. LR tak saturácia, živosť a iné "veličiny" sa jemne strácajú. Viete mi poradiť, ako tento problém napraviť ? Fotím v RAW a AdobeRGB.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-05-10 19:43:31+02
príspevok od: MBa
Zdravím vás, možno sa to tu rozoberalo už veľa krát, avšak neviem sa k tomu dopátrať. Mám taký problém, že vo fotoaparáte (60D) mám fotky, pekné, saturované, živé. Akonáhle ich hodím do PS, resp. LR tak saturácia, živosť a iné "veličiny" sa jemne strácajú. Viete mi poradiť, ako tento problém napraviť ? Fotím v RAW a AdobeRGB.
Loightroom nepouziva profil, ktory si nastavil vo fotaku. Pri importe a vyrendrovani nahladu pouzije profil Adobe Standard. Musis rucne vybrat profil, ktory zodpoveda tomu, ktory si mal nastaveny vo fotaku. Profil sa meni v pravom paneli uplne dole (rezim Develope), Camera calibration.
 
MBa
2015-05-10 19:49:50+02
Ďakujem pekne, toto som skúšal ale aj tak ani jedno z nastavení mi nepríde úplne ako originál ani podľa histogramu vždy treba ešte doladiť manuálne. Každopádne ak sa nedá, tak sa nedá. Ďakujem za objasnenie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()