Hore
Fórum » Canon fórum
 

Aký objektív na Canon 5Diii? Prosim poradte, kriteria v popise.

mahalo
mahalo 2016-03-19 17:29:08+01
Ludia mili, obraciam sa na vas s prosbou pretoze sama si neporadim. Uz som co to precitala, ale uvitam a ocenim rady. Aky objektiv na zaciatok si mam kupit k tomuto telu, ak fotim prevazne momentky v rodine, ci dokumentarnu foto. Potrebujem aby mal dobru svetelnost a aby mi co najlepsie zachytil pohybujuci sa objekt. Tiez neviem, ci volit zoomovy, alebo pevny. Akekolvek rady, ci postrehy velmi ocenim, pretoze som zatial amater, ale myslim to vazne ) Cena tak cca do 500€ max. Dakujem za akekolvek rady!
 
vd
2016-03-20 22:06:58+01
príspevok od: zvonec
No ja riesit objektivy na 5D3, tak by som sa snazil asi o nejaku variaciu tzv "svatej trojice"
1. EF 24mm f/1.4
2.EF 35mm f/1.4
3. EF 85mm f/1.2

Druha moznost 3.
je EF 135mm f/2
Tretia možnosť 3 je 200/f2L
 
kolrad
2016-03-21 14:58:25+01
príspevok od: mahalo
Ludia mili, obraciam sa na vas s prosbou pretoze sama si neporadim. Uz som co to precitala, ale uvitam a ocenim rady. Aky objektiv na zaciatok si mam kupit k tomuto telu, ak fotim prevazne momentky v rodine, ci dokumentarnu foto. Potrebujem aby mal dobru svetelnost a aby mi co najlepsie zachytil pohybujuci sa objekt. Tiez neviem, ci volit zoomovy, alebo pevny. Akekolvek rady, ci postrehy velmi ocenim, pretoze som zatial amater, ale myslim to vazne ) Cena tak cca do 500€ max. Dakujem za akekolvek rady!
Slovakia is a beautiful country, but people are stupid.Idem si kupit 5Dmark III a ja neviem aky objektiv mam pouzit. Mam Porsche a neviem ake gumy mam kupit
 
blahoslav J B Art
2016-03-21 15:54:28+01
príspevok od: mahalo
Asi ano, ale naskytla sa mi moznost kupit telo za vyhodnu cenu od rodiny. To je dovod preco to zvazujem, aj napriek tomu ze sa do toho velmi nevyznam. V lete planujem absolvovat rekvalifikacny kurz aby som sa priucila technickym zakonom Aj po vasich komentaroch teraz zvazujem, ci si kupu tohto tela neodlozim do buducna a pre teraz kupim lacnejsie, ale s kvalitnymi sklami..
skus sa popytat aj tej rodiny, od ktorej ides kupovat telo fotaku, snad k nemu mali aj nejake objektivy ... ked sa ty v tom nevyznas, je predpoklad, ze oni ano
 
mahalo
2016-03-21 20:51:09+01
príspevok od: kolrad
Slovakia is a beautiful country, but people are stupid.Idem si kupit 5Dmark III a ja neviem aky objektiv mam pouzit. Mam Porsche a neviem ake gumy mam kupit
Skus sa zamysliet nad tym aky si "uzitocny".
 
mahalo
2016-03-21 20:56:08+01
Pani dakujem, pisala som tu jeden koment z mobilu ale teraz na compe vidim ze sa mi ho asi nepodarilo uspesne odoslat. Vdaka za rady, islo mi hlavne o osobne skusenosti. Rozhodla som sa nakoniec kupit o radu nizsie telo a k tomu objektiv 35mm f/1.4 z rady L. Co poviete, lepsie rozhodnutie?
 
mahalo
2016-03-21 21:13:51+01
Aby som to objasnila trosku viac. Cenu pre zaciatok na objektivy som mala cca tych 1200€. Telo 5diii som mala kupit za 900€. Objektivy som prezerala krizom krazom, ale ine je s nimi fotit a mat skusenost. Co sa tyka technickej stranky - do tej sa zatial prakticky vobec nevyznam, preto som si dovolila opytat sa skusenych, ochotnych a milich ludi. Aj po zvazeni vasich komentaroch, som sa rozhodla kupit este lacnejsie telo 5dii a za cenu povodne vydelenu na 2 objektivy, si zadovazim jeden. Zvazujem nad nasledujucimi 3 :

EF 50mm f/1, 2L USM
24mm f/1,4L II USM
35mm f/1,4L USM

Ak vas k tomu nieco napada, pripadne by ste mi vedeli doporucit filter, sem s tym prosim
 
Tibor78
2016-03-21 21:36:49+01
No ja by som radsej namiesto 5D MK2 zobral 6D.
 
zvonec
2016-03-21 22:36:12+01
príspevok od: mahalo
Aby som to objasnila trosku viac. Cenu pre zaciatok na objektivy som mala cca tych 1200€. Telo 5diii som mala kupit za 900€. Objektivy som prezerala krizom krazom, ale ine je s nimi fotit a mat skusenost. Co sa tyka technickej stranky - do tej sa zatial prakticky vobec nevyznam, preto som si dovolila opytat sa skusenych, ochotnych a milich ludi. Aj po zvazeni vasich komentaroch, som sa rozhodla kupit este lacnejsie telo 5dii a za cenu povodne vydelenu na 2 objektivy, si zadovazim jeden. Zvazujem nad nasledujucimi 3 :

EF 50mm f/1, 2L USM
24mm f/1,4L II USM
35mm f/1,4L USM

Ak vas k tomu nieco napada, pripadne by ste mi vedeli doporucit filter, sem s tym prosim
Hentie pevne ohniska bol vzdy moj sen... Super rozhodnutie... Len pocitaj s tym, ze ti to bude aj pekne formovat postavu, po celodennom vlaceni....
24mm a 35mm su super, na portrety by som sa snazil 85mm ale je to na tvojom rozhodnuti...

UV Filter je ako taky na digi zbytocny. Nema ziaden vplyv na fotku. Jedine moze mat vplyv pri foteni na pusti (ochrana proti piesku, alebo ochrana pri mori, proti morskej pene), alebo clovek ma lepsi pocit, ked utiera filter ako objketiv priamo.
Jediny filter, ktory sa neda nahradit je polarizacny.,.,,

Ohladom samotnych filtrov, tak B+W alebo Hoya...
 
martinko6135
2016-03-21 22:57:20+01
príspevok od: mahalo
Aby som to objasnila trosku viac. Cenu pre zaciatok na objektivy som mala cca tych 1200€. Telo 5diii som mala kupit za 900€. Objektivy som prezerala krizom krazom, ale ine je s nimi fotit a mat skusenost. Co sa tyka technickej stranky - do tej sa zatial prakticky vobec nevyznam, preto som si dovolila opytat sa skusenych, ochotnych a milich ludi. Aj po zvazeni vasich komentaroch, som sa rozhodla kupit este lacnejsie telo 5dii a za cenu povodne vydelenu na 2 objektivy, si zadovazim jeden. Zvazujem nad nasledujucimi 3 :

EF 50mm f/1, 2L USM
24mm f/1,4L II USM
35mm f/1,4L USM

Ak vas k tomu nieco napada, pripadne by ste mi vedeli doporucit filter, sem s tym prosim
ako radili ostatni. namiesto 5D II radsej 6D a k 35/1.4 - navrhujem sa pozriet skor po sigme ako Canone, usetris nemale peniaze a opticky dostanes rovnake (ak nie lepsie) sklo. ale ak chces fotit portrety, 35mm bude dost kratka a bude deformovat. na portret skor 85mm alebo 50mm ale ak mas rozpocet na canon, tak potom som nic nepovedal
 
hugoba
2016-03-22 01:44:38+01
príspevok od: mahalo
Aby som to objasnila trosku viac. Cenu pre zaciatok na objektivy som mala cca tych 1200€. Telo 5diii som mala kupit za 900€. Objektivy som prezerala krizom krazom, ale ine je s nimi fotit a mat skusenost. Co sa tyka technickej stranky - do tej sa zatial prakticky vobec nevyznam, preto som si dovolila opytat sa skusenych, ochotnych a milich ludi. Aj po zvazeni vasich komentaroch, som sa rozhodla kupit este lacnejsie telo 5dii a za cenu povodne vydelenu na 2 objektivy, si zadovazim jeden. Zvazujem nad nasledujucimi 3 :

EF 50mm f/1, 2L USM
24mm f/1,4L II USM
35mm f/1,4L USM

Ak vas k tomu nieco napada, pripadne by ste mi vedeli doporucit filter, sem s tym prosim
sigma 50art je na tom opticky lepšie ako ef50/1,2 a je lacnejsia. Filter cpl hoya HD. Telo 6D
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=403&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=1&LensComp=941&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
 
patrac00
2016-03-22 06:41:37+01
Pani evidentne začína. Tu si myslím, že ak za 900€ môže kúpiť 5DIII, ideálny pre ňu bude EF 24-105L, kľudne z bazáru. Pevné sklá sú fajn, keď človek je už trochu zorientovaný.
 
kolrad
2016-03-22 10:06:21+01
príspevok od: mahalo
Skus sa zamysliet nad tym aky si "uzitocny".
Cela tato diskusia je zbytocna.Takze nikto tu nie je uzitocny.Lebo nemas skusenosti.Taka otazka sa caka od amatera co si ide kupit prvu zrkadlovku.On nevie co su pevne objektivy, nevie co je zoom.Nema dost skusenosti z praxe aby to pochopil.Nakoniec aj tak sa budes musiet rozhodnut podla seba.A podla svojich vlastnych preferencii.
 
mahalo
2016-03-22 11:26:04+01
príspevok od: kolrad
Cela tato diskusia je zbytocna.Takze nikto tu nie je uzitocny.Lebo nemas skusenosti.Taka otazka sa caka od amatera co si ide kupit prvu zrkadlovku.On nevie co su pevne objektivy, nevie co je zoom.Nema dost skusenosti z praxe aby to pochopil.Nakoniec aj tak sa budes musiet rozhodnut podla seba.A podla svojich vlastnych preferencii.
Tvoj problem bude asi v tom, ze nieco ocakavas ja mam pravo sa pytat ked chcem radu nech to znie akokolvek a nemusim sa pre to citi trapne aj napriek takymto komentarom. V rodine ta asi prilis hodnotili, ked tak rad hodnotis.
Jedine co je tu zbytocne su tvoje komentare, ostatni mi uzitocne poradili. Skus robit nieco uzitocne a nekomentuj tu, vdaka
 
mahalo
2016-03-22 11:37:42+01
Vdaka pani idem pozriet este tie sigmy. Co sa tyka toho 6D ktore som nikdy nedrzala, vyzera skutocne o nieco malo lepsie. Ten rozdiel ale nie je az tak markantny, tak sa asi rozhodnem podla lepsej ponuky.
Drivivu vacsinu fotiek som fotila od 15mm do 50mm. Preto aj zvazujem ako prvy objektiv jeden z tychto. 50mm mi je niekedy pridlha ak fotim napr. momentky deti v mensej izbe preto rozmyslam o tej 24, ci skor 35. V com maju najvacsie limity? Je pravda ako napisal Martin ze 35 bude pri portrete deformovat? Ak ano, akym stylom?
 
mahalo
2016-03-22 11:38:49+01
príspevok od: martinko6135
ako radili ostatni. namiesto 5D II radsej 6D a k 35/1.4 - navrhujem sa pozriet skor po sigme ako Canone, usetris nemale peniaze a opticky dostanes rovnake (ak nie lepsie) sklo. ale ak chces fotit portrety, 35mm bude dost kratka a bude deformovat. na portret skor 85mm alebo 50mm ale ak mas rozpocet na canon, tak potom som nic nepovedal
Vdaka a preco a ako by ta 35mm deformovala portret?
 
mahalo
2016-03-22 11:39:33+01
príspevok od: hugoba
sigma 50art je na tom opticky lepšie ako ef50/1,2 a je lacnejsia. Filter cpl hoya HD. Telo 6D
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=403&Camera=453&Sample=0&FLI=0&API=1&LensComp=941&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0
Dakujem idem to pokukat
 
mahalo
2016-03-22 11:55:36+01
Ta sigma 35mm f/1,4 vyzera dobre..Viete mi povedat aky je najvacsi rozdiel v nej oproti canonu 35 z rady L? Je medzi nimi 400€ rozdiel.
 
František Gomboš (frago)
2016-03-22 12:02:51+01
príspevok od: mahalo
Vdaka a preco a ako by ta 35mm deformovala portret?
Pozri si: http://giphy.com/gifs/lens-focal-comparsion-l2JJu55Y2LSvkbBqo
 
mahalo
2016-03-22 12:03:54+01
príspevok od: František Gomboš (frago)
Pozri si: http://giphy.com/gifs/lens-focal-comparsion-l2JJu55Y2LSvkbBqo
Perfektne! Vdaka
 
mahalo
2016-03-22 12:06:16+01
To je ale vyrazne len pri foteni tvare uplne zblizka nie?
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()