Hore
Fórum » Canon fórum
 

Kúpiť 6D cez Cashback alebo počkať na 6D II?

Kat_Erdelyi
Kat_Erdelyi 2016-12-28 18:05:49+01
Ahojte,

Rozhodla som sa pre 6d ale neviem ci ho mam kúpiť teraz alebo až keď vyjde 6d II. Nikde to zatiaľ nie je potvrdené ale vraj v máji ma vyjsť. Neviem ci by som kúpila dvojku (neviem akú cenu čakať, čo myslite?) , skôr ma zaujíma o koľko by nová stlacila dolu cenu pôvodnej 6ky. Nesledujem trh ale ako to býva pri iných upgradeoch?

Ďakujem.
 
2017-01-08 10:18:48+01
príspevok od: blahoslav J B Art
skor by ma zaujimal tvoj pohlad na podiel na vyslednej fotografii v tomto cleneni tak, aby sucet dal 100%:
fotograf:
fotoaparat:
objektiv:
postproces:
ked berieme techniku tak to podla mna je tak ako som pisal, ked chces vediet moj nazor kolko v tom vsetkom ma podiel aj fotograf, tak z toho co som pisal na kazdej polozke ma este 50% fotograf... ale to tak o sebe rozmyslam, u kazdeho fotografa je to ine.
 
2017-01-08 10:20:59+01
príspevok od: MagickVamp
a da sa to takto rozdelit vobec? Ako to delis ty Blahoslav? Bez fotaka foto nespravis..takze technika 100%? Alebo bez fotografa foto nespravis, takze fotograf 100%? Cim dalej rozmyslam nad tymto clenenim, tym mi pride smiesnejsie. Vsetko je podla mna rovnako dvolezite, lebo ked v danej situacii daco z toho chyba tak foto bude na prt. Ak si zly fotograf, ale mas dobru techniku, tak sa moze zadarit a mozes spravit dobru foto, ale sance su mensie ako ked ma dobru techniku dobry fotograf. Taktiez ak ma dobry fotograf nepostacujucu techniku na zaner, tak nie je nemozne spravit dobru foto ale jeho uspesnost sa znizuje. Ked mas na prt objektiv, respektive ho nemas, tak foto ani nespravis. Ak slabsiu foto dobre upravis moze byt super, ak super foto upravis zle tak je na prt. Super jazdec ti na fabii 1.2 zajde lepsi cas ako niekto na bmw M3...ale super jazdec na bmw M3 zajde lepsi cas ako vacsina populacie, no manik co si kupi vrtulnik bude z tatier v Bratislave aj tak rychlejsie. Je dvolezita technika alebo jazdec? Koho mas racej, mamicku alebo otecka? To su take divne otazky...
presne tak, zly fotograf sa spolieha na super techniku a zadari sa mu spravit jedno dobre foto zo 100...
 
Roman Point
2017-01-08 13:34:19+01
príspevok od: MagickVamp
a da sa to takto rozdelit vobec? Ako to delis ty Blahoslav? Bez fotaka foto nespravis..takze technika 100%? Alebo bez fotografa foto nespravis, takze fotograf 100%? Cim dalej rozmyslam nad tymto clenenim, tym mi pride smiesnejsie. Vsetko je podla mna rovnako dvolezite, lebo ked v danej situacii daco z toho chyba tak foto bude na prt. Ak si zly fotograf, ale mas dobru techniku, tak sa moze zadarit a mozes spravit dobru foto, ale sance su mensie ako ked ma dobru techniku dobry fotograf. Taktiez ak ma dobry fotograf nepostacujucu techniku na zaner, tak nie je nemozne spravit dobru foto ale jeho uspesnost sa znizuje. Ked mas na prt objektiv, respektive ho nemas, tak foto ani nespravis. Ak slabsiu foto dobre upravis moze byt super, ak super foto upravis zle tak je na prt. Super jazdec ti na fabii 1.2 zajde lepsi cas ako niekto na bmw M3...ale super jazdec na bmw M3 zajde lepsi cas ako vacsina populacie, no manik co si kupi vrtulnik bude z tatier v Bratislave aj tak rychlejsie. Je dvolezita technika alebo jazdec? Koho mas racej, mamicku alebo otecka? To su take divne otazky...
Úplne správne a trefne.
 
Roman Point
2017-01-08 13:40:26+01
príspevok od:
nemal si nahodou vadny kus 5D3? nejak mi to vsetko nesedi co pises, ja som ju sice nemal ale mal som 5D2 a nikdy ziaden problem, vzdy fotim do RAW a vsetko maximalne upravujem v Ps, urcie aj keby som mal fotak za 50 000 a mal by super farby a vsetko ostatne, aj tak by som to upravoval... nepouzivam fotoaparat ako nastroj na vyslednu fotografiu a ani by som neupravenu fotografiu nikdy nepredaval ani nezverejnoval, fotoaparat ma podla mna asi 10% podiel na fotografii, 40% objektiv a 50% Ps alebo Lightroom...
spominal som to tu viac krat, ze po technickej stranke ovladam fotoaparat, ale keby sa islo do detailov pohorel by som a ani ma nikdy tie detaily moc nezaujimali, skor som bol viac na ten Ps a aj sa mi to vyplatilo.
Nie nebol to vadný kus ale jeho raw nemal ani polovicu údajov aké má 6D alebo 80D.. Jednoducho úzky špecifický raw ktorý nedovolí veľa silnejších úprav.. Raw z 6D a 80D je ďaleko pružnejší, s väčším množstvom informácií a bez vlastnosti degradácie farieb pri úpravách hlavne fotiek spravených na iso viac ako 400-600. Neviem či toto konkrétne je Dynamický rozsah alebo nie ale rozdiel je obrovský ( v praxi ) Stále však píšem o žánroch ktoré fotím ja nie ako všeobecnú pravdu.
 
JohnNewton
2017-01-08 14:15:26+01
príspevok od:
presne tak, zly fotograf sa spolieha na super techniku a zadari sa mu spravit jedno dobre foto zo 100...
Tak neviem či je Saudek zlý fotograf, ale takýto rozptyl 2-3 dobré zo 100 uvádza aj on
 
blahoslav J B Art
2017-01-08 14:16:35+01
príspevok od: MagickVamp
a da sa to takto rozdelit vobec? Ako to delis ty Blahoslav? Bez fotaka foto nespravis..takze technika 100%? Alebo bez fotografa foto nespravis, takze fotograf 100%? Cim dalej rozmyslam nad tymto clenenim, tym mi pride smiesnejsie. Vsetko je podla mna rovnako dvolezite, lebo ked v danej situacii daco z toho chyba tak foto bude na prt. Ak si zly fotograf, ale mas dobru techniku, tak sa moze zadarit a mozes spravit dobru foto, ale sance su mensie ako ked ma dobru techniku dobry fotograf. Taktiez ak ma dobry fotograf nepostacujucu techniku na zaner, tak nie je nemozne spravit dobru foto ale jeho uspesnost sa znizuje. Ked mas na prt objektiv, respektive ho nemas, tak foto ani nespravis. Ak slabsiu foto dobre upravis moze byt super, ak super foto upravis zle tak je na prt. Super jazdec ti na fabii 1.2 zajde lepsi cas ako niekto na bmw M3...ale super jazdec na bmw M3 zajde lepsi cas ako vacsina populacie, no manik co si kupi vrtulnik bude z tatier v Bratislave aj tak rychlejsie. Je dvolezita technika alebo jazdec? Koho mas racej, mamicku alebo otecka? To su take divne otazky...
ty ako znamy testovac by si to mohol otestovat ... zobrat s kamatarom rovnaku fototechniku s rovnakymi objektivmi a ist nafotit tu istu akciu ... a potom porovnat Jpegy, aby sa ukazalo, aky je prinos kazdeho z vas ako fotografa ... a napokon porovnat vyvolane Rawy, aby bolo vidiet rozdiel ako upravovacov fotiek
 
JohnNewton
2017-01-08 14:22:35+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ty ako znamy testovac by si to mohol otestovat ... zobrat s kamatarom rovnaku fototechniku s rovnakymi objektivmi a ist nafotit tu istu akciu ... a potom porovnat Jpegy, aby sa ukazalo, aky je prinos kazdeho z vas ako fotografa ... a napokon porovnat vyvolane Rawy, aby bolo vidiet rozdiel ako upravovacov fotiek
A potom sa pôjdeme všetci spolu vyčúrať, aby sme vedeli kto je šéf ....
 
Martin Školiak
2017-01-08 14:36:56+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Ako hovoril Stancok ... treba pockat ... bud na novy model fotaku, alebo na znizenie ceny toho aktualneho ... samozrejme ked pride novy model na trh, bude treba pockat na znizenie jeho ceny ... ale kym sa jeho cena znizi, bude na obzore zase novy model ... a to znamena, ze bude treba pockat zase nan ... ale medzitym treba cakat aj na znizenie ceny toho buduceho modelu, v tom case aktualneho modelu ............ ako hovori aj slovenske prislovie ... kto caka, ten sa docka cakania
Ani sám by som to lepšie nenapísal.
 
blahoslav J B Art
2017-01-08 15:02:58+01
príspevok od: JohnNewton
A potom sa pôjdeme všetci spolu vyčúrať, aby sme vedeli kto je šéf ....
omylom si sa preklikol zo stranky pre uchylakov na ephoto?
 
MagickVamp
2017-01-08 15:14:45+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ty ako znamy testovac by si to mohol otestovat ... zobrat s kamatarom rovnaku fototechniku s rovnakymi objektivmi a ist nafotit tu istu akciu ... a potom porovnat Jpegy, aby sa ukazalo, aky je prinos kazdeho z vas ako fotografa ... a napokon porovnat vyvolane Rawy, aby bolo vidiet rozdiel ako upravovacov fotiek
Blahoslav ale testy bez pointy nerobim a na hotove jpgy si preca majster ty. Takze skus zobrat fotoaparat a sprav par hotovych jpgov a potom si nezober fotak, ale vezmi si papier a ceruzku a porovnaj kedy bol vysledok lepsi, ci s fotakom abo bez, aby sa ukazalo ci tu techniku vlastne treba akebo nie. A porovnavat raw a jpg nema vyznam, kazdy fotograf vie aky ma raw prinos, u teba je ale fajn ze nejaku tu techniku vies obsluzit, takze jpg kedze fotis pre svoju radost urcite staci. A o svojom prinose ako fotografa nam hned po teste mozes porozpravat, nezabudni spomenut svetovy mier.
 
2017-01-08 15:32:01+01
príspevok od: JohnNewton
Tak neviem či je Saudek zlý fotograf, ale takýto rozptyl 2-3 dobré zo 100 uvádza aj on
to je pravda, tu jednu fotografiu zo sta som nenapisal nahodou, v roku 2004 som mal v spisskej belej firmu a prisiel ku mne tibor huszar, isiel akurat ciganov fotit do nejakej dediny na vychode, medzi recou mi povedal, ze jemu sa podari spravit zo sto zaberov jeden naozaj dobry... lenze saudekova dobra fotografia sa neda zrovnavat s dobrou fotografiou amatera s drahym fotakom, tomu sa taka fotografia nikdy nepodari spravit.
 
2017-01-08 15:40:49+01
príspevok od: MagickVamp
Blahoslav ale testy bez pointy nerobim a na hotove jpgy si preca majster ty. Takze skus zobrat fotoaparat a sprav par hotovych jpgov a potom si nezober fotak, ale vezmi si papier a ceruzku a porovnaj kedy bol vysledok lepsi, ci s fotakom abo bez, aby sa ukazalo ci tu techniku vlastne treba akebo nie. A porovnavat raw a jpg nema vyznam, kazdy fotograf vie aky ma raw prinos, u teba je ale fajn ze nejaku tu techniku vies obsluzit, takze jpg kedze fotis pre svoju radost urcite staci. A o svojom prinose ako fotografa nam hned po teste mozes porozpravat, nezabudni spomenut svetovy mier.
fotit do jpg akciu a odovzdat niekomu fotograie z tohoto formatu je ako prist do restauracie kde ti polievku spravia s prasku a hlavne jedlo z konzervy...
 
blahoslav J B Art
2017-01-08 15:56:12+01
príspevok od: MagickVamp
Blahoslav ale testy bez pointy nerobim a na hotove jpgy si preca majster ty. Takze skus zobrat fotoaparat a sprav par hotovych jpgov a potom si nezober fotak, ale vezmi si papier a ceruzku a porovnaj kedy bol vysledok lepsi, ci s fotakom abo bez, aby sa ukazalo ci tu techniku vlastne treba akebo nie. A porovnavat raw a jpg nema vyznam, kazdy fotograf vie aky ma raw prinos, u teba je ale fajn ze nejaku tu techniku vies obsluzit, takze jpg kedze fotis pre svoju radost urcite staci. A o svojom prinose ako fotografa nam hned po teste mozes porozpravat, nezabudni spomenut svetovy mier.
vobec to nie je test bez pointu prave naopak ... ak by som pouzil prirovnanie z oblasti automobilizmu, ktory tu casto pri temach o foteni pouzivas a ktoremu zrejme lepsie rozumies ... je to ako automobilove preteky na okruhu, kde vsetci jazdci maju rovnake auta, takze vysledky su zavisle na soferskych schopnostiach, nie na technike

ale je mi jasne, ze takyto test neurobis ... ved ovela lahsie sa je vyhovarat na techniku, ako na seba
 
JohnNewton
2017-01-08 16:26:06+01
príspevok od: blahoslav J B Art
omylom si sa preklikol zo stranky pre uchylakov na ephoto?
Ja predpokladám, že to vyhráš
 
MagickVamp
2017-01-08 16:42:01+01
príspevok od: blahoslav J B Art
vobec to nie je test bez pointu prave naopak ... ak by som pouzil prirovnanie z oblasti automobilizmu, ktory tu casto pri temach o foteni pouzivas a ktoremu zrejme lepsie rozumies ... je to ako automobilove preteky na okruhu, kde vsetci jazdci maju rovnake auta, takze vysledky su zavisle na soferskych schopnostiach, nie na technike

ale je mi jasne, ze takyto test neurobis ... ved ovela lahsie sa je vyhovarat na techniku, ako na seba
Aha takze porovnavat si jpg aby sa ukazalo kto ma aky prinos ako fotograf? Tak si to napisal...ty podla toho urcujes svoj prinos? A co ako myslis pod tym prinosom? a raw a jjpg myslim ze aj Karol dakde vo fotoskole porovnaval, tam niekde by si mal zacat. Blahoslav kedy som ja povedal ze na fotografovi nezalezi? Stebou sa bavit je tazke, predpokladam ze z vyrokovej logiky si prepadal. Ak poviem ze zalezi na technike tak to neznamena ze nezalezi na fotografovi. Ak chces znovu analogiu na auta tak daj dvoch zavodnych jazcov do fabie 1.2 a bmw m3 a uvidis ci na technike zalezi ci nie. Dam ti analogiu aku chces, len to nema asi vyznam, kedze ty a logika ste asi silno rozhadany. Ale to nevadi, verim ze mas ine prednosti.
 
blahoslav J B Art
2017-01-08 16:42:55+01
príspevok od:
fotit do jpg akciu a odovzdat niekomu fotograie z tohoto formatu je ako prist do restauracie kde ti polievku spravia s prasku a hlavne jedlo z konzervy...
nuz, najdu sa aj taki fotografi, ktori fotia na 100% len do RAWu a myslia si, ze ked kontroluju odfoteny zaber na displeji fotaku, tak si pozeraju RAW
alebo ked si stiahnu RAWy do pocitaca, v prehliadaci si pozeraju RAWy
alebo odovzdaju zakaznikovi RAWy
 
blahoslav J B Art
2017-01-08 16:48:16+01
príspevok od: MagickVamp
Aha takze porovnavat si jpg aby sa ukazalo kto ma aky prinos ako fotograf? Tak si to napisal...ty podla toho urcujes svoj prinos? A co ako myslis pod tym prinosom? a raw a jjpg myslim ze aj Karol dakde vo fotoskole porovnaval, tam niekde by si mal zacat. Blahoslav kedy som ja povedal ze na fotografovi nezalezi? Stebou sa bavit je tazke, predpokladam ze z vyrokovej logiky si prepadal. Ak poviem ze zalezi na technike tak to neznamena ze nezalezi na fotografovi. Ak chces znovu analogiu na auta tak daj dvoch zavodnych jazcov do fabie 1.2 a bmw m3 a uvidis ci na technike zalezi ci nie. Dam ti analogiu aku chces, len to nema asi vyznam, kedze ty a logika ste asi silno rozhadany. Ale to nevadi, verim ze mas ine prednosti.
preco si neprecitas, co pisem a preco odpovedas na otazky, ktore som nepolozil?
 
2017-01-08 16:51:54+01
príspevok od: blahoslav J B Art
nuz, najdu sa aj taki fotografi, ktori fotia na 100% len do RAWu a myslia si, ze ked kontroluju odfoteny zaber na displeji fotaku, tak si pozeraju RAW
alebo ked si stiahnu RAWy do pocitaca, v prehliadaci si pozeraju RAWy
alebo odovzdaju zakaznikovi RAWy
kontrolujem na displeji odfoteny zaber iba z jedneho dovodu, aby som niekomu neurezal nohy alebo ucho... vobec ma nezaujima ci je na displeji raw alebo jpg

nejak mi nedava zmysel co pises, pisal som uz vyssie, ze vzdy robim PP na kazdej fotografii a to je dovod preco raw, co robia ostatny s rawom je ich vec.
 
MagickVamp
2017-01-08 18:17:32+01
príspevok od: blahoslav J B Art
preco si neprecitas, co pisem a preco odpovedas na otazky, ktore som nepolozil?
Ale citam, len nechapem co chces povedat. Nik rozumny nemoze tvrdit ze fotograf je nepodstatny aspekt tak ako nemoze tvrdit ze technika je nepodstatny aspekt. Technika ti zvysuje/znizuje uspesnost podla toho na aky zaner aku zvolis. Zhodneme sa v tom ci nie?
 
Roman Point
2017-01-08 18:33:01+01
príspevok od: MagickVamp
Ale citam, len nechapem co chces povedat. Nik rozumny nemoze tvrdit ze fotograf je nepodstatny aspekt tak ako nemoze tvrdit ze technika je nepodstatny aspekt. Technika ti zvysuje/znizuje uspesnost podla toho na aky zaner aku zvolis. Zhodneme sa v tom ci nie?
Nezhodnete
 
Strana 3 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()