Hore
Fórum » Canon fórum
 

CANON Pixma PRO 1

iweth
2018-06-06 20:22:17+02
Ahojte. Mám tlačiareň CANON Pixma PRO 1, mám ju tretí rok, tlačím cca 100 fotiek 10 x 15 cm mesačne, používam len originálne farby. Začala tlačiť pásiky cez celú fotku. Na tmavších častiach menej výrazné. Potlač CD a dokumenty na obyčajný papier sú úplne čisté. Iba fotky tlačí zle, jedno aký papier - lesklý, satin ,matný. Kontrolný výtlačok v poriadku. Zrejme tlačová hlava, ale chcem sa ešte poradiť, kým kúpim novú. (obrázok 1 - 4 fotka lesklá/satin, obrázok 5 CD)
 
iweth
2018-06-06 20:24:01+02
Kontrolný výtlačok
 
z80
2018-06-07 13:55:46+02
príspevok od: iweth
Ahojte. Mám tlačiareň CANON Pixma PRO 1, mám ju tretí rok, tlačím cca 100 fotiek 10 x 15 cm mesačne, používam len originálne farby. Začala tlačiť pásiky cez celú fotku. Na tmavších častiach menej výrazné. Potlač CD a dokumenty na obyčajný papier sú úplne čisté. Iba fotky tlačí zle, jedno aký papier - lesklý, satin ,matný. Kontrolný výtlačok v poriadku. Zrejme tlačová hlava, ale chcem sa ešte poradiť, kým kúpim novú. (obrázok 1 - 4 fotka lesklá/satin, obrázok 5 CD)
Cistenie hlavy si skusal ? Neviem ako na Pro 1, ale na MG7550 mam dokonca 2 rezimy "Cistenie" a "Hlbkove cistenie". Dalsou vecou je zivotnost atramentu v tlaciarni. Canon oficialne udava zivotnost pol roka, teda atramentova napln by sa po pol roku v tlaciarni mala vymenit, aj ked nie je este uplne prazdna. Pri tlaceni na obycajny papier nemusi tlaciaren vyuzivat vsetkych 12 atramentov a problem sa prejavi len vtedy, ak sa tlaci na fotopapier.
 
iweth
2018-06-07 16:50:57+02
Pro 1 má tri úrovne čistenia, to som skúšala hneď, nepomohlo. Náplne mi vydržia max tri mesiace, kupujem multi packy všetkých 12 farieb. ):
 
z80
2018-06-07 20:20:24+02
príspevok od: iweth
Pro 1 má tri úrovne čistenia, to som skúšala hneď, nepomohlo. Náplne mi vydržia max tri mesiace, kupujem multi packy všetkých 12 farieb. ):
Este by som skusil nastavit zarovnanie hlavy a ked ani to nepomoze, tak asi bude treba vymenit hlavu.Tlaciarne, aj tie drahsie, su vyrabane ako "spotrebny" material so zivotnostou 2 roky a 3, rok sa uz zacinaju objavovat rozne "kurvitka".
 
z80
2018-06-07 20:32:24+02
príspevok od: iweth
Pro 1 má tri úrovne čistenia, to som skúšala hneď, nepomohlo. Náplne mi vydržia max tri mesiace, kupujem multi packy všetkých 12 farieb. ):
Este jedna vec ma napadla, pred rokmi som rozchodil tlaciaren, kde bola uplne zaschnuta hlava, lebo sa asi pol roka nepouzivala. Treba vybrat hlavu, do plochej misky naliat par mm destilovanej vody, vlozit hlavu tryskami do vody a nechat ju namocenu niekolko hodin. Vraj existuju aj specialne prostriedky na cistenie hlav do tlaciarni, ale skusenost s tym nemam.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()