Hore
Fórum » Canon fórum
 

Nespokojnosť s G9X mkII

Ifoo25
Ifoo25 2018-12-04 20:23:51+01
Ahojte. Nedávno som si kúpil "lepší" kompakt G9X mkII a myslel som si, že fotky budú o dačo lepšie od bežného kompaktu. No sklamanie prišlo už pri šume aj od nižších ISO, ale čo ma naozaj dostalo boli tieto farebné škvrny pri zaclonení proti slnku. S týmto som sa ešte nestretol. Biele škvrny sa mi robia aj na lacnejších objektívoch na zrkadlovke, ale prečo sú tieto farebné a je ich tak veľa? Myslíte, že je to na reklamáciu, alebo je to proste vlastnosť? PS: nefotím RAW, takže je to jpeg... Dík
 
aesace
2019-01-24 09:18:39+01
príspevok od: Marcel Rebro
Je rozdiel fotiť ostré svetlo (jasná obloha) a difúzne (opar). V difúznom to prasiatka nehádže. V ostrom áno.

Ja sa k tomuto faktu staviam v zmysle hesla "This is not error, this is the feature ..."
Ty brdo, tie odrazy su strasne, to som este nevidel...to si mal asi zapackany objektiv.

Co sa temy tyka, tak take vyrazne prasiatka riabia skor kompakty...ak to spravi zrkadlovkovy objektiv, tak to hovori o jeho 'kvalite' , pripadne jeho nejakom znecisteni..
 
jozef84
2019-01-24 18:14:24+01
príspevok od: aesace
Ty brdo, tie odrazy su strasne, to som este nevidel...to si mal asi zapackany objektiv.

Co sa temy tyka, tak take vyrazne prasiatka riabia skor kompakty...ak to spravi zrkadlovkovy objektiv, tak to hovori o jeho 'kvalite' , pripadne jeho nejakom znecisteni..
Sú aj horšie objektívy na priame slnko v zábere.Tých príčin môže byť kopec: od slabých vrstiev proti odleskom, odraz od poslednej šošovky, odraz od čípu, špinavá predná časť šošovky, nezaložená slnečná clona, lesklé plochy zvnútra slnečnej clon-mastnota, nevhodný uhol - kritický uhol fotenia, nastavená clona...Nevidím to tak tragicky v tvojom prípade. Mal si ešte pár sekúnd počkať a možno by bol výsledok lepší.
 
scoty
2019-01-24 20:50:40+01
su proste veci ktore taketo kompakty nezvladaju.. su proste len univerzal aj ked lepsi.. predosly mkI hadzal v protisvetle modre gulicky podobne ako robi mobil je to skor fotacik na street alebo na pekne nasvetlenu krajinku ci na cestovanie...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()