Hore
Fórum » Canon fórum
 

Problém objektív canon ef lens 50mm 1:1.8

mikulo
2018-12-26 13:36:25+01
Zdravím, nedávno som si kupil svoj prvý fotoaparát Canon EOS 200d a k nemu jeden z objektivov canon ef lens 50mm 1:1.8. Chvilu bolo vsetko v poriadku ale ked som teraz skusal tento objektiv tak pri snahe zaostrit sa nic nedialo. Skusal som viacero veci ale zatial nic nepomohlo. motorcek pri tom iba stale vrcal. Neviem ci su tie zvuky prirodzene alebo nie, aj ked mi to tak neprislo, bohuzial ale ako uplny laik vobec neviem posudit ze ci by mohlo ist o zavadu alebo iba o zle zaobchadzanie. Nejaké rady?
.
.
.
Skúšal som prehadzovat medzi manualnym a automatickym ostrenim, skusal som aj niektore nastavenia priamo vo fotaku. Vo vysledku sa mi podarilo iba trochu lepsie manualne zaostrit ale automaticke ostrenie to stale nezlepsilo
 
leguan
2018-12-26 14:57:59+01
Nespadol ti? Pretože podľa toho čo píšeš by som to tipoval na očesané zúbky ostriacej prevodovky. Onehdá sa mi to stalo na Tamrone 70-300. Tam ale stačilo vzájomne prehodiť ozubené kolieska a bežal ďalej. Potom na ňom síce porazilo káblik, no aliexpres to vyriešil. Ak si trúfaš, môžeš sa inšpirovať https://www.youtube.com/watch?v=15tUQhVMScc
Veľ šťastia.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-12-27 08:25:40+01
AK si ho kupil novy, tak uplatni zaruku. Ak pouzity, tak posli doservisu nech ti vyhotovia rozpocet opravy. Je to lacny objektiv a platena oprava moze byt nerentabilna.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()