Hore
Fórum » Canon fórum
 

Canon 6d ii vs Canon RP

tonyskot
2019-06-27 21:37:16+02
Ahoj aky mate nazor na tieto masinki a ktoru sa viac oplati kupit na fotenie : krajina, detajly a makro obcas. Vdaka za nazor moc pomoze cenovo su skoro rovnake
 
seifi
2019-06-27 22:21:07+02
pozri trubku, Jared Polina ... https://www.youtube.com/watch?v=Lo01PcgxHMU
by som si na tvojom mieste vybral RP, ; ak by si fotil reportáž, svadby, potom 6D II; tá výdrž batérii u RP je katastrofa;
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-06-28 11:27:49+02
Buducnost je jasne v bezzrkadlovkach. U DSLR uz nie je co zlepsovat z hladiska funkcionality. AKtualne su na vrchole a davam im este tak jednu generaciu nastupcov. Canos s CSC len zacina a tak ako aj u inych firiem, mjsi budovat portfolio a prve modely sa nevyhnu chybam. Na vsetko, co chces su dobre obidva modely, ale CSC system ma vacsiu perspektivu. Mozno v niecom EOS RP nie je tak dobry ako EOS 6D Mark II (podla mna to ani nie je rovnaka trieda), ale mysleit musis hlavne na objektivy. Tie pre DSLR postupne budu stracat hodnotu. Fotak je vlastne najlahsie vymenitelnou polozkou v systeme. Isiel by som do EOS RP. Vyhodou je, ze aj ked je portfolio objektivov male, ma Canon v ponuke tri adaptetry pre EF objektivy.
 
zvonec
2019-06-28 15:00:57+02
príspevok od: Karol Srnec
Buducnost je jasne v bezzrkadlovkach. U DSLR uz nie je co zlepsovat z hladiska funkcionality. AKtualne su na vrchole a davam im este tak jednu generaciu nastupcov. Canos s CSC len zacina a tak ako aj u inych firiem, mjsi budovat portfolio a prve modely sa nevyhnu chybam. Na vsetko, co chces su dobre obidva modely, ale CSC system ma vacsiu perspektivu. Mozno v niecom EOS RP nie je tak dobry ako EOS 6D Mark II (podla mna to ani nie je rovnaka trieda), ale mysleit musis hlavne na objektivy. Tie pre DSLR postupne budu stracat hodnotu. Fotak je vlastne najlahsie vymenitelnou polozkou v systeme. Isiel by som do EOS RP. Vyhodou je, ze aj ked je portfolio objektivov male, ma Canon v ponuke tri adaptetry pre EF objektivy.
Omylom som minuskoval, malo to byt plus... Sorry

Presne o tej perspektive je to, do zrkadla uz dnes nie....
 
karolsch
2019-06-28 15:17:56+02
RP stoji 1350, 6DII 1500 ale cash-back 150, teda v finale tiez 1350. co sa teda tyka ceny, je to jedno. Co sa tyka vydrze baterie, tak k tomu len tolko, ze original bateria stoji cca 45 eur a je velka asi ako zapalkova skatulka, takze nie je ani draha a je hodne spratna, tymto by som povazoval vydrz baterie za vybavenu. Kedze sa nechystas fotit akciu/sport alebo nieco extra rychle, tak pocet zaberov za sekundu by som tiez neriesil. Takze uz je to len otazka: stary system ktory konci vs. novy system s velkm potencialom...
 
MagickVamp
2019-06-29 07:09:43+02
príspevok od: tonyskot
Ahoj aky mate nazor na tieto masinki a ktoru sa viac oplati kupit na fotenie : krajina, detajly a makro obcas. Vdaka za nazor moc pomoze cenovo su skoro rovnake
Moja nova skusenost je svadna nafotena s R. A viem ti povedat ze: baterka vydrzala cca 1000 snimkov a to som nerobil ziadne seriove zabery. Takze baterka vacsinou vydrzi ovela viac ako sa uvadza. A nafotit s tym svadbu bolo celkom v pohode, ale chcelo to ovela viac snahy z mojej strany, ako keby som mal zrkadlo. Realny problem zrkadla je len mozny bf a ff. Inak je vo vsetkom lepsie na realnu pracu aj wildlife. Karol pise ze zrkadlo sa stane minulstou, je to pravda, len bude to dlhsi proces ako som sam cakal, a presne ako pisal karol objektivy budu stracat na hodnote, takze sa za par supov dostanes k skvelym objektivom. Ja mam R a netrpezlivo cakam na nejaku novinku ale zrkadlo a idem do zrkadla naspet. R nepredam, na portrety je skvele... no na wildlife ci svadby je to hrozne nepohodlne. Co sa Rp este tyka, tak sum vidilene horsi oproti 6dmkii cakaj. Tie Rka maju sum len o nieco lepsi ako apsc. A este nieco, cez weekend som sa bavil v nemecku na jednej vacsej konferencii co to tam fotila so sony, tak som siel nadsene k nej ako sa jej stym foti. Povedala ze dobre ale ked ma canon tak ovela lepsie. Ze foti tym co jej agentura prave da. Dnes nic nie je take zle aby sa stym nedalo nafotit hocico ak mas know how. Len s niecim komfortnejsie a s niecim menej komfortne a zavisi aj od stylu akym fotis aj od zanru, preto ti tu milion ludi povie milion nszorov.
 
tonyskot
2019-06-29 08:27:41+02
Vdaka chalani trocha to pomohlo
 
fatality
2019-06-29 09:21:21+02
príspevok od: tonyskot
Ahoj aky mate nazor na tieto masinki a ktoru sa viac oplati kupit na fotenie : krajina, detajly a makro obcas. Vdaka za nazor moc pomoze cenovo su skoro rovnake
pre profika,ktory si vie poriesit front/back focus je v tejto chvili stale lepsia zrkadlovka..
pre amatera su podla mna lepsie bezzrkadlovky..nie koli horsiemu vystupu,ale koli praci s nimi,
zivemu nahladu a nemoznosti spominaneho front/back focusu..
takze ak by si chcel ist do canonu tak rp,r..
nikon z,sony a7II,III..
ale vzhladom na financie a stale spickovy vystup by som sa na tvojom mieste
pozrel skor na modely ako sony a6000,6300..
canon m50 alebo fuji xt20,xt2..
 
mIREZ
2019-06-29 13:26:03+02
mam Canon EOS M ktory je APS-C a co sa tyka ergonomie a vystupov je super, pokial clovek nepotrebuje rychly servo AF.

presiel som na fullframe tak ho predavam, za myslim slusnu cenu - dohoda mozna:
www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/trenciansky-kraj/53326/eos-m-18-55-22mm-90ex-prisl/
 
tonyskot
2019-06-29 16:13:39+02
príspevok od: mIREZ
mam Canon EOS M ktory je APS-C a co sa tyka ergonomie a vystupov je super, pokial clovek nepotrebuje rychly servo AF.

presiel som na fullframe tak ho predavam, za myslim slusnu cenu - dohoda mozna:
www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/trenciansky-kraj/53326/eos-m-18-55-22mm-90ex-prisl/
ale sa tu bavime o FF a APS C mam 2 fotaki PENTAX
 
tonyskot
2019-06-29 16:15:41+02
príspevok od: mIREZ
mam Canon EOS M ktory je APS-C a co sa tyka ergonomie a vystupov je super, pokial clovek nepotrebuje rychly servo AF.

presiel som na fullframe tak ho predavam, za myslim slusnu cenu - dohoda mozna:
www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/trenciansky-kraj/53326/eos-m-18-55-22mm-90ex-prisl/
Dik ale nemam zaujem
 
makul
2020-11-27 17:06:10+01
Tiež sa rozhodujem medzi Canon RP a Canon 6D II. Fotím hlavne wildlife a macro. Viem, že 6D má rýchlejšie kontinuálne ostrenie a asi aj presnejšie, dlhšiu výdrž batérie a pod., ale zdá sa mi málo perspektívne z pohľadu nových objektívov. Zatiaľ používam Canon 80D a Canon 100-400mm f/4,5-5,6L IS II USM a Canon 100mm f/2,8L Macro IS USM a zrejme ešte dlho budem. Vedel by mi prosím niekto porovnať ostrenie RP predovšetým kontinuálne s canonom 80D? Nie je problém s RP fotiť wildlife? Myslím rýchlosť a spoľahlivosť. Nie podľa technických údajov, tie mám naštudované a aj zopár recenzii oboch prístrojov. Alebo proste len poradiť svpj názor, čo by preferoval pri mojom zameraní? Je mi jasné, že ani jeden z modelov nie je primárne určený na rýchlosť,ale dúfam, že sa s nimi dajú fotiť aj pohyblivé objekty. Ďakuem pekne.
 
jozo99
2020-11-28 19:52:29+01
Tuto https://magazin.aqt.sk/author/prrolinko/ chlapik testuje Canony primarne na wildlife. Okrem ineho aj tvoj Canon 80D, Canon 6D II (dokonca 2 testy), Canon R a pod.
 
flico.sk
2020-12-01 22:31:59+01
S tých dvoch určite vyhráva Canon R, ako sa zvykne hovoriť ...
 
flico.sk
2020-12-01 22:35:03+01
Sekol som sa, teda Canon R6 ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()