Hore
Fórum » Canon fórum
 

CAnon EOS 80D : BULB MODE - zapis na kartu trva dlho

rasto421
2021-03-12 14:38:30+01
Zdravim,
pri BULB mode som zistil, ze zapisanie na kartu trva skoro rovnako dlho ako samotna expozicia.
Skusil som fotoaparat pripojit cez wifi na notebook a ukladat snimky do pocitaca namiesto na kartu a je to rovnake.
Skusil som M mode s dlhsimi expoziciami aj to je rovnake - 10s snimka sa uklada cca 10s, 30s snimka sa uklada cca 30s. Je jedno ci je to JPG alebo RAW format.
Je to vlastnost fotoaparatu? Alebo to je nejakym nastavenim?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2021-03-12 15:50:09+01
Mas zapnute odsumovanie pri dlhych casoch, ktore sluzi na potlacenie sumu a hlavne hot pixels.
 
rasto421
2021-03-12 16:01:52+01
Super, vdaka. Ano to je ono. Pomohlo!
 
jozef84
2021-03-12 16:23:39+01
príspevok od: Karol Srnec
Mas zapnute odsumovanie pri dlhych casoch, ktore sluzi na potlacenie sumu a hlavne hot pixels.
Hej to ono. Ale nechaj zapnuté. Tú chvíľku vydržíš čakať na spracovanie.
 
preview
2021-03-19 21:50:53+01
Nevidím dôvod to nechat zapnuté, rozpadtlá to celú fotku. Radšej viac fotiek a poskladat to v shope
sú na to funkcie a šum žiadny. Stačí použit google.
 
jozef84
2021-03-19 22:07:25+01
príspevok od: preview
Nevidím dôvod to nechat zapnuté, rozpadtlá to celú fotku. Radšej viac fotiek a poskladat to v shope
sú na to funkcie a šum žiadny. Stačí použit google.
To sa ti chce takto s tým párať? Pri tom rozlíšení na FCB a e-Photo asi ťažko zbadáš rozdiel.

 
preview
2021-03-19 23:02:16+01
príspevok od: jozef84
To sa ti chce takto s tým párať? Pri tom rozlíšení na FCB a e-Photo asi ťažko zbadáš rozdiel.

tosada povedat mozno aj o fulframe convert jpeg na web ale aj tak ma stve ze som ff predal a fotim na cip apsc. S fotkov sa treba pohrat hlavne ked ide na tlac alebo sa prezentuje v big formate. Ja fotku prezeram na % 100 zvetsenie tak posudim ostrost rozmazanie a tak. Dokonca aj resampel ma vpliv na kvalitu a shop gimp pouzivam len na ramik a vyvolavam v capture one expres a t d
 
jozef84
2021-03-20 07:05:00+01
príspevok od: preview
tosada povedat mozno aj o fulframe convert jpeg na web ale aj tak ma stve ze som ff predal a fotim na cip apsc. S fotkov sa treba pohrat hlavne ked ide na tlac alebo sa prezentuje v big formate. Ja fotku prezeram na % 100 zvetsenie tak posudim ostrost rozmazanie a tak. Dokonca aj resampel ma vpliv na kvalitu a shop gimp pouzivam len na ramik a vyvolavam v capture one expres a t d
Pokial by si tlacil, tak mozno zbadas rozdiel. Ale aj tak o tom silne pochybujem. Algoritmus funguje na porovnavani pixelov v case a jeho spriemerovani. Nie na rozostrovani.
 
preview
2021-03-20 07:52:47+01
príspevok od: jozef84
Pokial by si tlacil, tak mozno zbadas rozdiel. Ale aj tak o tom silne pochybujem. Algoritmus funguje na porovnavani pixelov v case a jeho spriemerovani. Nie na rozostrovani.
treba odskúšat v praxi, funguje len softvérovo ako každý odšumovací algoritmus rozhodne to žehlí moj názor a napr pri technike fotenia star trais uplne nempoužitelná záležitost
 
jozef84
2021-03-20 09:50:36+01
príspevok od: preview
treba odskúšat v praxi, funguje len softvérovo ako každý odšumovací algoritmus rozhodne to žehlí moj názor a napr pri technike fotenia star trais uplne nempoužitelná záležitost
Neviem posúdiť ako to má Canon, ale u Nikonu to funguje dobre.Používal som to aj 3-5minútových expozíciách a stratu detailov som nezaznamenal. Niekde to je aj na nete, že vlastne porovnáva v čase pixel a spriemeruje hodnoty. Nebolo tam nič písané, žeby fungoval na princípe spriemerovania so susednými pixelmi. Možno má Canon iný algoritmus.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()