Hore
Fórum » Canon fórum
 

Objektív a výbava pre Canon 250D - Stužková, oslava, svadba

fox_lm98
fox_lm98 2022-10-05 19:28:29+02
Ahojte, hľadám radu pri výbere vhodného objektívu pre Canon 250D a pri ďalšej výbave. Potrebovala by som poradiť, aké ohnisko sa vám osvedčilo. Mám v pláne si zaobstarať Samyang 10mm f/2.8 (na spoločné a trošku "iné" fotky) a pri druhom sa neviem rozhodnúť či pevnú 35 alebo zoom s rozsahom od napr. 17-50 f/2.8. Ja vlastním iba setový 18-55 a jeden pevný starší 50mm 1.8 (ostrenie pomalé a nepresné na takéto akcie). Externý blesk mám v pláne: GODON Speedlite TT685IIC X2 Tigger kit - k tomuto by som chcela vedieť či používate niekedy aj difuzér na blesk alebo by to bolo zbytočné? Ďakujem vám vopred za každú radu pri rozhodovaní a za vaše skúsenosti
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-10-08 11:13:41+02
Prikladám fotografie v surovom stave, fotografované bez použitia externého blesku za rôznych svetelných podmienok či už v interiéri alebo v exteriéri III
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-10-08 11:16:35+02
Prikladám fotografie v surovom stave, fotografované bez použitia externého blesku za rôznych svetelných podmienok či už v interiéri alebo v exteriéri IV.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-10-08 11:31:05+02
Prikladám fotografie v surovom stave, fotografované bez použitia externého blesku za rôznych svetelných podmienok či už v interiéri alebo v exteriéri V. Treba tu ale podotknuť, že podobné výsledky s APS-C snímačom budú omnoho komplikovanejšie obzvlášť za z zhoršených svetelných podmienok. Fotil som aj s APS-C snímačom Fujifilm XT4, ale tam sa už bavíme o vysokých cenách za fotoaparát. Canon 250D patri do kategórie základných zrkadloviek, kde sa nepočíta s profesionálnym použitým. Všetko sa ale dá, treba len skúšať s tým, čo človek má a nie každý klient má vysoké nároky. Fotografovanie je beh na dlhé trate a každý nejak začínal. Prajem Vám vo vašom snažení veľa odhodlania a prekonávania prekážok, ktoré sa vždy dostavia. Zoberte si k srdcu radi fotografov, ktorý sa vám reálne snažili pomôcť a poradiť.
 
Porubo
2022-10-08 13:27:02+02
Este by som chcel dodat ze svadba nie je len: Obrad, (formalne) portrety a hostina.
Fotil som sice len niekolko svadieb, ale aj ked svadba zacinala popoludni, tak uz som bol v terene uz zrana, lebo treba fotit aj: Kadernicku, u rodicov (cakanie na zenicha, ako si skusa saty a taketo vseliake veci chceli mat nafotene), zadianie otca o dceru (pred rodinnym domom, v byte bytovky). Takze tam sa "dostupne", "ambietne", "prirodzene" svetlo velmi meni v intenzite ale aj kvalite. Niekedy je ho sice dost ale je nekvalitne, ostre napr. slnecny bezoblacny den a zenich ide ziadat o nevestu. Alebo naopak je velmi kvalitne, makkucke u kadernicky alebo v byte ale zasa ma tam sero a niet nic lahsie ako odrazit si blesk.
A cele to samozrejme konci nadranom, az po polnoci, kedze je taky zvyk ze si akoze menia saty a pridu sa odfotit na nejakej tzv. zabave v civilnom sate.
A este nieco dolezite, treba si pozriet tzv. kulturu (ak sa foti v inom kulturnom ramci). Co mam kamaratov z inych krajin, tak v niektorych co mi spominali bolo napr. 13 000 hostii (ak ma pamat neklame) lebo to trvalo niekolko dni a pozvani su vsetci z okolitych dedin.
Uz len preto bych si kupil blesk, lebo tam je naozaj velka varieta toho kde a ako to bude prebiehat. V kostole, na urade, vonku pred nejakym oblukom alebo na lavickach. Takisto hostina moze byt dnu, moze byt dokonca uplne pod holym nebom v totalnej tme s minimalnym osvetlenim. Budu chciet ten ci ony zvyk nafotit, tie ci one upravy nevesty (licenie) pred obradom atd.
 
gytheio
2022-10-08 18:49:48+02
Moja najvacsia svadba co do poctu hosti bola v Indii, 500 ludi a cely obrad trval 3 dni. 3000 fotografii a okrem mna tam bolo este 5 fotografov a filmarov, to je v Indii bezne. Ziadne foto v parku alebo na streche, rezolutne to odmietali a cudovali sa preco chcem foto na ulici alebo hocikde inde okrem saly alebo chramu. Mali problem aj s tym, ze ich chcem fotit aj v chrame ale vsetko s usmevom. Svadby v Indii su vzdy otvorene moze tam prist kto chce z ulice, tulakov bezdomovcov zobrakov usadia nakrmia aj peniaze im daju.
Najhorsiu svadbu co som fotil bola armenska svadba v rusku, prisiel som k nim rano fotit zenicha stravil som tam asi 3 hodiny a nicim ma neponukli, absolutne nic ani kavu ani vodu, v kuchyni prazdny stol, cele to bolo divne.
Ale bez blesku ani na krok.
 
Porubo
2022-10-08 19:11:48+02
Este mi napadlo, dolezita vec pre zaciatocnikov:
Treba stale trenovat, nie nutne na svadbe. Ja som napriklad chodil na vseliake vystavy napr. v Inchebe, alebo rozne verejne vernisaze maliarov a pod. Tam som si mohol vklude nasucho skusat robit reportaze, nikto ma nerusil, o nic neslo lebo som nemal klienta. Potom som aj mohol poslat fotky, ale kedze som bol necakany, tak by nevadilo ak bych aj nic nenafotil. Naviac pri takychto cvicnych reportazach "pre seba" sa da ziskat aj svalova pamat, lepsie navyky ako zvladat stres, ako rychlo reagovat. Napriklad pri svadbe je niekolko momentov kde treba byt rychly a pohotovy lebo tie sa proste nezopakuju, tyka sa to hlavne samotneho obradu napr. tie rozne ukony ako sa nasadzuje prsten a pod. Neskor ked je hostina uz to nie je take dramaticke a stresujuce, skor vycerpavajuce stat takmer cely den 24 hod. na nohach a pracovat. Ja som to stastie nemal, ale moze byt vhod mat sekundanda, nejaky zaskok na kriticke useky alebo potom vecer ked uz toho ma clovek plne zuby a potrebuje si oddychnut. A este sa moze stat aj take, ze budu chciet nejake veci nad ramec, napriklad rozpamataju sa ze chcu aj nejake videa tanca a pod. Esteze nosim stativ (na fotenie prstena, torty atd.), potom som mohol naraz robit aj foto a video. Kebyze to robim za peniaze, to si tiez hned ujasnim ci maju niekoho na video, lebo robit naraz "dva uvazky" nemusi clovek naraz zvladat.
 
Porubo
2022-10-08 19:25:32+02
P.S.
A este si treba uvedomit ze je to praca s ludmi: To je presne ten druh prace, ktorej sa vyhybam, lebo velmi vela dospelych ludi su len fyzicky odrastene tela s detskymi dusickami. Ale to nechcem rozoberat na fore, ale niekedy by to chcelo na tu pracu aj druzinarku zo zakladnej skoly. Len varujem, ze tam treba toho vela:
- mat tzv. makke znalosti (soft skills)
- mat technicke znalosti a dobry postreh
- mat k tomu technologicku vybavu (vhodne mat aspon 2 tela)
- mat fyzicku a psychicku vydrz, v tom hluku a zhone byt pripraveny na pracovnu dvadstastvorku
Proste praca dost narocna po vela aspektoch a casto nedocenena...
Vzdy po takom foteni som dakoval celemu Univerzu ze mam sice narocne zamestnanie ale nie som odkazany toto robit!
 
JohnNewton
2022-10-08 19:43:32+02
Ty si bol, alebo si pedagóg?
 
Porubo
2022-10-08 19:46:41+02
príspevok od: JohnNewton
Ty si bol, alebo si pedagóg?
Ked uz si si ma vybral na trollenie, tak by si si mohol troska viac veci zistit na ad hominem!
 
JohnNewton
2022-10-08 20:00:15+02
príspevok od: Porubo
Ked uz si si ma vybral na trollenie, tak by si si mohol troska viac veci zistit na ad hominem!
Čo Ťa na tej otázke urazilo?
 
z80
2022-10-09 12:26:28+02
Na svadby nechodím, lebo ma to nebaví (pozývajú ma, bol som ale v živote len na jednej, našťastie nebola moja). Na tých fotkách si všímam, že ženy, ktoré si chlapi berú... no, možno vedia dobre variť, predsa nemôže byť láska až taká slepá.
 
Porubo
2022-10-09 13:46:30+02
príspevok od: z80
Na svadby nechodím, lebo ma to nebaví (pozývajú ma, bol som ale v živote len na jednej, našťastie nebola moja). Na tých fotkách si všímam, že ženy, ktoré si chlapi berú... no, možno vedia dobre variť, predsa nemôže byť láska až taká slepá.
1. Mozno si preto beru skarede zenske, lebo tam nemusia ziarlit, nemusia sa bat ze zenska bude "privelmi navstevovat suseda".
2. Naviac, kedze sa tu na Slovensku vela pije, az tak to nevadi: Po 20 pivach je z takej zrazu krasavica...
1. + 2. Len vacsinou je to nedomyslene, ked si spojime oba body, lebo casto je prave sused alkoholik... a Ona bude neverna aj tak!
 
gytheio
2022-10-09 16:20:41+02
príspevok od: z80
Na svadby nechodím, lebo ma to nebaví (pozývajú ma, bol som ale v živote len na jednej, našťastie nebola moja). Na tých fotkách si všímam, že ženy, ktoré si chlapi berú... no, možno vedia dobre variť, predsa nemôže byť láska až taká slepá.
Mozno tie ktore sa tebe zdaju byt krasne su pre inych skarede.
 
gytheio
2022-10-09 17:07:37+02
Minuly tyzden v sobotu som pomahal fotit svadbu, bol tam 10 rocny chlapec velmi zivy, stale s chcel fotit. Teraz mi oznamili, ze v nedelu sa nakazil covidom a vcera chorobe podlahol.
 
fox_lm98
2022-10-09 18:16:55+02
príspevok od: gytheio
Minuly tyzden v sobotu som pomahal fotit svadbu, bol tam 10 rocny chlapec velmi zivy, stale s chcel fotit. Teraz mi oznamili, ze v nedelu sa nakazil covidom a vcera chorobe podlahol.
preboha to je strašné ..
 
gytheio
2022-10-09 18:22:44+02
príspevok od: fox_lm98
preboha to je strašné ..
Teraz mi poslali cisla fotografii a poziadali ma aby som ich upravil, vobec sa mi do toho nechce.
 
fox_lm98
2022-10-09 18:50:00+02
príspevok od: gytheio
Teraz mi poslali cisla fotografii a poziadali ma aby som ich upravil, vobec sa mi do toho nechce.
Jeho rodičia prežívajú to, čo žiadny rodič nechce zažiť. Tak isto aj jeho rodina. Bude to pre nich znamenať oveľa viac, ako pre iných zákazníkov.
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()