Hore
Fórum » Canon fórum
 

Škvrny na snímači

pnebehaj
2023-01-14 17:14:01+01
Zdravím Vás páni a obraciam sa o radu, ide o to že 29.12.2022 som kúpil nový Canon R6 a po prvých snímkach som si všimol na oblohe jednu škvrnu, fotil som ďalej a nevenoval som tomu takú pozornosť ale dnes som urobil záber na oblohu s clonou F20 a ten snímač vyzerá viac špinavý, prikladám foto a je možné aby bol od novoty snímač takto špinavý, Objektív som menil iba 2x aj to bola ta ochranná žalúzia zavretá.
 
martinmlm
2023-01-14 18:08:27+01
príspevok od: pnebehaj
Zdravím Vás páni a obraciam sa o radu, ide o to že 29.12.2022 som kúpil nový Canon R6 a po prvých snímkach som si všimol na oblohe jednu škvrnu, fotil som ďalej a nevenoval som tomu takú pozornosť ale dnes som urobil záber na oblohu s clonou F20 a ten snímač vyzerá viac špinavý, prikladám foto a je možné aby bol od novoty snímač takto špinavý, Objektív som menil iba 2x aj to bola ta ochranná žalúzia zavretá.
Nevieš o tom, že najvyšší predstavitelia Zeme a Galaktickej federácie ukončili platnosť zmluvy o maskovaní miimozemských plavidiel?
 
gytheio
2023-01-14 18:17:47+01
Je to normalna vec, spinavy snimac, alebo objektiv. Kup si sadu na cistenie snimaca alebo lepsie daj to do servisu lebo by si mohol poskodit snimac. Myslim, ze aj tu najdes niekoho kto cisti snimace.
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-01-14 19:08:03+01
Pokiaľ sa u konkrétneho modelu nepotvrdí problém so zvýšeným znečisťovaním snímača a fotoaparát je zabalený a nebolo s ním manipulované žiaden prach sa na snímači objaviť nemôže. Fotoaparáty ako Canon R6 sa vyrábajú v sterilnom prostredí. Canon R6 nemal problém s usadzovaním prachu na snímači ako to mal dávno napríklad Nikon D600. Pokiaľ by ho v kamennej predajni skúšali a obzerali iný potencionálny kupujúci, tak mohli obrazový snímač zašpiniť. Niektorí ľudia sa radí pozerajú v predajni do vnútra bezzrkadloviek. V každej renovovanej predajni zaoberajúcou sa predajom fototechniky poskytujú za poplatok službu čistenia obrazového snímača.
 
gytheio
2023-01-14 20:02:45+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Pokiaľ sa u konkrétneho modelu nepotvrdí problém so zvýšeným znečisťovaním snímača a fotoaparát je zabalený a nebolo s ním manipulované žiaden prach sa na snímači objaviť nemôže. Fotoaparáty ako Canon R6 sa vyrábajú v sterilnom prostredí. Canon R6 nemal problém s usadzovaním prachu na snímači ako to mal dávno napríklad Nikon D600. Pokiaľ by ho v kamennej predajni skúšali a obzerali iný potencionálny kupujúci, tak mohli obrazový snímač zašpiniť. Niektorí ľudia sa radí pozerajú v predajni do vnútra bezzrkadloviek. V každej renovovanej predajni zaoberajúcou sa predajom fototechniky poskytujú za poplatok službu čistenia obrazového snímača.
Mam R5 a podobnym prachom a skvrnami na snimaci, sice nie v takom rozsahu ale mam. Je jedno o aky fotoaparat sa jedna, pokial sa budu menit objektivy na fotoaparatoch budu aj skvrny aj prach.
 
fatality
2023-01-14 22:38:40+01
príspevok od: pnebehaj
Zdravím Vás páni a obraciam sa o radu, ide o to že 29.12.2022 som kúpil nový Canon R6 a po prvých snímkach som si všimol na oblohe jednu škvrnu, fotil som ďalej a nevenoval som tomu takú pozornosť ale dnes som urobil záber na oblohu s clonou F20 a ten snímač vyzerá viac špinavý, prikladám foto a je možné aby bol od novoty snímač takto špinavý, Objektív som menil iba 2x aj to bola ta ochranná žalúzia zavretá.
casom sa taketo skvrny mozu objavit, zalezi od prostredia, frekvencie menenia
objektivov a sikovnosti majitela..na snimaci noveho fotaku by vsak urcite nemali byt..
 
red arrow
2023-01-15 09:55:32+01
príspevok od: pnebehaj
Zdravím Vás páni a obraciam sa o radu, ide o to že 29.12.2022 som kúpil nový Canon R6 a po prvých snímkach som si všimol na oblohe jednu škvrnu, fotil som ďalej a nevenoval som tomu takú pozornosť ale dnes som urobil záber na oblohu s clonou F20 a ten snímač vyzerá viac špinavý, prikladám foto a je možné aby bol od novoty snímač takto špinavý, Objektív som menil iba 2x aj to bola ta ochranná žalúzia zavretá.
Mal som Nikon Z fc, tiež sa mi na snímači nezvykle vyskytoval takýto bordel hoci som sa snažil čím skôr prehodiť objektív v prírode.. Stačilo však ofúkať balónikom a bolo po probléme, nebolo nutné hneď snímač čistiť. Ako prevenciu odporúčam nevymieňať objektív v teréne ale doma, samozrejme podľa uváženia a potreby.
Zrkadlovka to má lepšie vymyslené, snímač je skrytý za zrkadlom a teda toľko špiny sa tam zase tak rýchlo nedostane
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2023-01-15 11:04:01+01
Canon v navode pise, ze napriek velkej snahe o max. cistotu sa aj u noveho fotoaparatu mozu vyskytovat necistoty na snimaci, ktore sa prejavia ak zaclonis nad f/16. Bohuzial nezijeme vo vakuu. Mimochodom, clonit na f/20 je blebost. To uz sa prejavuje difrakcia a tym padom sa zhorsi kresba objektivu.
 
gytheio
2023-01-15 11:44:18+01
príspevok od: red arrow
Mal som Nikon Z fc, tiež sa mi na snímači nezvykle vyskytoval takýto bordel hoci som sa snažil čím skôr prehodiť objektív v prírode.. Stačilo však ofúkať balónikom a bolo po probléme, nebolo nutné hneď snímač čistiť. Ako prevenciu odporúčam nevymieňať objektív v teréne ale doma, samozrejme podľa uváženia a potreby.
Zrkadlovka to má lepšie vymyslené, snímač je skrytý za zrkadlom a teda toľko špiny sa tam zase tak rýchlo nedostane
Osobne si myslim, ze menit doma objektiv je vacsie riziko ako v prirode, doma mame prach neustale v prirode skoro ziadny. Skoro vsetok prach je uschnuta ludska alebo zvieracia koza. Samozrejme pokial v tej prirode nefuka silny vietor ktory zdvihne prach zo zeme, v bezvetri nie je v prirode ziaden prach.
 
pnebehaj
2023-01-15 20:35:19+01
Ďakujem Vám za odpovede, naozaj som nemilo prekvapený uvidím ako to dopadne v predajni, ako som písal skúšal som starší EF objektív ktorý som nasadil a po fotení zložil takže nemyslím si že tie škvrny sú spôsobené výmenou objektívu pri zavretej žalúzii, nikdy nefotím nad F16 to bola skúšobná fotka na F20 z dôvodu určenia rozsahu škvŕn. Ďakujem za Vaše postrehy a odpovede.
A Karol netušil som teda že v návode sa toto uvádza dík za info.
 
pnebehaj
2023-01-15 20:36:52+01
A ešte jedna vec ako zistím počet uzávierky u R6 akosi sa mi nedarí to zistiť.
 
blahoslav J B Art
2023-01-15 22:02:27+01
kde pak udelali soudruzi z Canonu chybu ... ked zatvorena zavierka ma chranit snimac pred necistotami a nechrani
 
gytheio
2023-01-15 22:09:51+01
príspevok od: pnebehaj
A ešte jedna vec ako zistím počet uzávierky u R6 akosi sa mi nedarí to zistiť.
u bezzrkadloviek sa pocitadlo da zistit iba v servise, je to este tazsie ako u zrkadloviek
 
gytheio
2023-01-15 22:15:32+01
príspevok od: pnebehaj
Ďakujem Vám za odpovede, naozaj som nemilo prekvapený uvidím ako to dopadne v predajni, ako som písal skúšal som starší EF objektív ktorý som nasadil a po fotení zložil takže nemyslím si že tie škvrny sú spôsobené výmenou objektívu pri zavretej žalúzii, nikdy nefotím nad F16 to bola skúšobná fotka na F20 z dôvodu určenia rozsahu škvŕn. Ďakujem za Vaše postrehy a odpovede.
A Karol netušil som teda že v návode sa toto uvádza dík za info.
Nerozumiem preco z toho robis taku vedu, u kazdej znacky u kazdeho fotoaparatu sa spini prachom aj flakami snimac. Pri normalnom foteni to vobec nevadi a myslim, ze nerobis nejake pokrocile upravy kde by to mohlo vadit a aj tam to vobec nevadi lebo odstranit tie flaky z fotografie trva asi 20 sekund.
 
gytheio
2023-01-15 22:18:33+01
príspevok od: blahoslav J B Art
kde pak udelali soudruzi z Canonu chybu ... ked zatvorena zavierka ma chranit snimac pred necistotami a nechrani
Snimac v tvojej imaginarnej Leice sa nespini? Este viac ako na Canone.
 
pnebehaj
2023-01-15 23:18:44+01
gytheio
Veda neveda ak dám za fotoaparát 2500€ a nemá ani mesiac čo si mám o tom myslieť, nerád by som bol ak pôjde o dajakú predvádzačku nebodaj o kus ktorý niekto testoval a vrátil aj keď obsah balenia tomu "nenasvedčuje" vážne neviem ako sa mám k tomu staviať.
 
gytheio
2023-01-15 23:58:42+01
príspevok od: pnebehaj
gytheio
Veda neveda ak dám za fotoaparát 2500€ a nemá ani mesiac čo si mám o tom myslieť, nerád by som bol ak pôjde o dajakú predvádzačku nebodaj o kus ktorý niekto testoval a vrátil aj keď obsah balenia tomu "nenasvedčuje" vážne neviem ako sa mám k tomu staviať.
To uz nijak nezistis a hlavne ked ho predas s tym, ze kupis iny kde je zarucene, ze to bude ine? Mozno by si sa mal zacat ucit nejaky program na upravu fotografii, ten fotoaparat ti je zbytocny ked neovladas ziadny program. Odstranit tie flaky trva naozaj 20 sec.
 
blahoslav J B Art
2023-01-16 07:46:34+01
Ja by som to reklamoval v rámci záruky, nie je predsa možné, aby bol bordel na snímači, keď ma foťák nasadený prezervatív na snímači
 
gytheio
2023-01-16 08:28:23+01
príspevok od: pnebehaj
gytheio
Veda neveda ak dám za fotoaparát 2500€ a nemá ani mesiac čo si mám o tom myslieť, nerád by som bol ak pôjde o dajakú predvádzačku nebodaj o kus ktorý niekto testoval a vrátil aj keď obsah balenia tomu "nenasvedčuje" vážne neviem ako sa mám k tomu staviať.
Ked ho nemas ani measiac potom velmi jednoducho zistis kolko ten fotoaparat nafotil fotografii, pozri na cislo poslednej fotografie, to je presny shutter count tvojho fotoaparatu.
 
robertondrejovic
2023-01-16 08:34:05+01
Po určitom čase, nie teraz ,keď si v eufórii z kúpy nového stroja zistíš, že to čo tu uvádzaš nie je nijaký problém, ale úplne normálna bežná vec. Toto že je špinavý snímač? Tie mini bodky? To si ešte nevidel zaprášený snímač, ale aj to bude. Netreba si stým lámať hlavu, ak je toho málo ako v tvojom prípade , odstrániť v editore, ak viac v 90- tich percentách stačí vyfúkať balónikom, peľ je však lepkavý ten sa vyfúkať nedá ,tak len odborné čistenie,najlepšie naučiť sa sám. Lebo aj po servisnom vyčistení sa ľahko môže stať že špina je na snímači zas už hneď v prvý deň použitia. Ako sa tam dostáva? Pri výmene objektívu samozrejme , ale hlavne pri zoomovaní takým zoom ktorý sa vysúva, mení svoju veľkosť a tým pádom musí pumpovať vzduch von a dnu a to aj vtedy ak sa výrobca chváli ako dobre je utesnený, inak by tam musel vznikať pretlak alebo podtlak a zoomovanie by nebolo možné. Nič sa stým nedá robiť, žijeme v prašnom prostredí , objektív si menil 2x a poviem ti aj 1x je veľa na to aby sa dnu dostali tie mikro špinky ,ktoré ťa zbytočne stresujú. Ak to je vysúvací zoom čo používaš , lebo to sú skoro všetky, tak je to ešte jasnejšie ako sa tam špina dostala a bude stále naďalej dostávať.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()