Hore
Fórum » Canon fórum
 

Reikan FoCal - Automatic Lens Calibrator

rbr69
2012-04-17 18:16:35+02
mozno zaujme canonistov software FoCal od firmy Reikan pre automaticke nastavenie AF microadjustmentu objektivov
link na software http://www.reikan.co.uk/focal/
a obsiahle forum venujuce sa tejto teme na canonrumors fore (potrebna registracia na stranke)
http://www.canonrumors.com/forum/index.php?topic=2477.0

mozno tip pre redakcny clanok
 
kaFOtka
2016-03-01 22:42:20+01
zdravim, idem oprasit tuto staru temu... Pouziva niekto z vas PRO verziu Reikanu? Podelte sa o skusenosti
 
krahuleclubos
2016-03-01 23:00:28+01
Reikan pouzivam ale iba tu strednu verziu ktora mi celkom postacuje.
 
Martin8101
2016-03-02 10:30:53+01
myslim si ze landov to pouziva - viackrat to tu spomenul...
 
duroslav
2016-03-02 11:38:22+01
Ja som si kúpil pred pár mesiacmi tú strednú verziu. S výsledkami ale nie som spokojný. Ono to síce funguje celkom pohodlne, ale konečný výsledok je horší než keď som si AF fine tune nastavoval ručne.
Problém je podľa mňa v algoritme, akým FoCal vyhodnocuje ostrosť jednotlivých snímkov. Pri vizuálnej analýze vzorových záberov som zistil, že algoritmus vyhodnotil zábery ktoré mali mierny Frontfocus ako ostrejšie než zábery, ktoré boli zaostrené dobre.
Testovacie sample, ktoré FoCal vyhodnotil ako najostrejšie mali všetky do jednoho zelenkavé okraje na rozhraní čiernej a bielej, čo je znakom toho, že bolo zaostrené pred testovací obrazec.
Písal som kvôli tomu aj na support a bolo mi povedané, že ich algoritmus vyhodnocuje ostrosť v jednotlivých farebných kanáloch a tým pádom veci ako CA nerozoznáva.

Za mňa môžem povedať, že FoCal nebrať.
 
Džema
2016-03-02 12:28:32+01
Aj ja to používam, teda Pro verziu a vždy som súhlasil s výsledkami. Áno mal som jeden prípad ze focal vyhodnotil neostrejsi snímok, ze jej najlepší. Ale to som mal spatne osvietny terč . Po náprave a opakovaní už bolo všetko v poriadku. Aj keď som test opakoval x krát vždy vyšli iste výsledky.
 
farbakp
2018-04-04 18:54:34+02
Zvazujem kupu Reikan Focal Pro.. este pred tym sa chcem opytat skusenejsich, ci ist do toho, alebo je aj nejaka ina, lepsia alternativa..?
 
Guma
2018-04-06 09:17:23+02
najlepsia volba je poslat s telom do autorizovaneho servisu...pokial mas telo aj objektiv rovnakej znacky.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()