Hore
Fórum » Pentax fórum
 

Pentax zastúpenie na Slovensku

d0d0
2014-09-17 22:17:57+02
Zdravím,
podľa info na http://pentax.sk/ EXAPRO končí so zastúpením Pentax na Slovenku. Nemáte náhodou prosím niekto info, čo bude nasledovať ? Pentax ostane bez zastúpenia, alebo to vezme niekto ?
Plánoval som brať odtiaľ niečo, ale som nalomený teraz, že či ... .
Dík.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-09-18 12:20:29+02
Momentalne sa uz niekolko mesiacov hlada niekto, kto by dovoz a distribuciu prevzal. Ponuku dostalo viacero firiem. Neviem zatial o zaidnej, ktora by Pentax prevzala. Za posledne roky bol trh z Pentaxom systematicky likvidovany. Nastupujucu firmu caka ohromne mnozstvo prace a vela vydajov na reklamu, ktore sa mozno ani nevratia.
Situacii Pentaxu neprospieva ni smerovanie v poslednych rokoch. Prednost dostavaju modely ponukane v desiatkach farebnych kombinacii. Z imidzu znacky sa vytraca duch preciznosti, a nahradza ho hravost az hrackarskost. Pohlad na stanok na Photokine bol pre mna smutny a odrazal upadok tejto znacky.
Je dost mozne, ze sa nenajde ziadne firmy, ktora si Pentax zoberie na starost, ak zaroven nedostane od Pentaxu velmi silnu financnu injekciu na to, aby sa rozsirilo povedomie o zancke, zabezpecila sa riadna distribucia, propagacia a podpora. Asi to skonci tak, ze nejaky velkoobchod prida Pentax do svojho portfolia, bude ho predavat, ale nebude sa o nic ine starat.
 
bonifacko
2014-09-18 15:09:55+02
Inak je chobotina pri takom % pokryti (do 10% všetkych APS-C dslr) robiť autorizovany dovoz pre SR. MTB Specialized maju jedneho zastupcu pre CR, SR, polsko.

Skusim prezistiť niečo, mna pred rokom kontaktoval jeden pan, že to chce robiť. Aj nejake šumy som čítal. Idem mu napísať.
 
d0d0
2014-09-18 15:53:40+02
Vďaka za info, som si aj myslel, že nie je jasné čo s tým, kedže na webe žiadna info o pokračovaní.
 
hitman247
2014-12-07 12:26:29+01
Ahojte. Nedavno som tiez zbadal, ze exapro konci s pentaxom. Na ricoh-imaging.eu som nasiel oficialneho distributora: http://www.pentax.cz/web-content/Produkty/Digital/cat_DSLR.html

Oni maju byt pre CR a SR, ale neviem ci to je aktualne. Kazdopadne pevne verim, ze sa to nekomplikuje priliz so znackou u nas. Su to kvalitne stroje. Samozrejme digifaf.sk predava aj nadalej, len ich skladove zasoby su mizerne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()