Hore
Fórum » Pentax fórum
 

čierne fotky

kristin44
2016-10-20 21:37:32+02
Zdravím. Prosím o radu. Moja K30 robí čierne fotky (prípadne veľmi veľmi tmavé), nech si nastavím akékoľvek parametre. Mám ju 2 roky. Problém začal cca pred mesiacom. Spočiatku urobil prvé dve fotky po zapnutí tmavšie a ďalšie už boli v poriadku. Postupne boli prvé fotky vždy tmavšie a bolo ich čím ďalej tým viac. Teraz môžem urobiť kvantum záberov, počkať aj pol hodiny... stále veľmi tmavé až čierne zábery. Neviete, kde by mohol byť problém? Vopred ďakujem za rady... kristína
 
RasťoS
2016-10-20 21:47:44+02
príspevok od: kristin44
Zdravím. Prosím o radu. Moja K30 robí čierne fotky (prípadne veľmi veľmi tmavé), nech si nastavím akékoľvek parametre. Mám ju 2 roky. Problém začal cca pred mesiacom. Spočiatku urobil prvé dve fotky po zapnutí tmavšie a ďalšie už boli v poriadku. Postupne boli prvé fotky vždy tmavšie a bolo ich čím ďalej tým viac. Teraz môžem urobiť kvantum záberov, počkať aj pol hodiny... stále veľmi tmavé až čierne zábery. Neviete, kde by mohol byť problém? Vopred ďakujem za rady... kristína
Máš len jeden objektív, alebo viac?
 
RasťoS
2016-10-20 22:00:31+02
príspevok od: RasťoS
Máš len jeden objektív, alebo viac?
Napadlo ma, že by mohol drhnúť mechanizmus clony, ale to by boli fotky skôr svetlé. Tak nič...
 
portvis
2016-10-20 22:05:19+02
zasekáva sa ti magnetické ovládanie clony,,, klasicka porucha u K30/50,, v tvojom prípade to je asi nadobro zasseknuté,, toto vyrieši len servis, výmena súčiasky len v oreginálnom servise cca120e.... ale je jeden pán čo ti to vie spraviť za polovicu http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/
 
bonifacko
2016-10-21 09:37:24+02
Ja viem kde je problem a viem to opraviť.
http://www.fotovesely.com/sk/moje-clanky/2209/oprava-automatiky-clony-vybranych-modelov-pentax/


Diskusia o tom tu: http://www.pentaxfriends.eu/viewtopic.php?f=65&t=4848&p=108734#p108734

Ja prerabam DSLR na infra a s Pentaxami som začínal. Na závadu, teda opravu som teda prišiel tak automaticky.
 
bonifacko
2016-10-22 10:41:59+02
Udajne sa zavada objavuje s vekom zrkadlovky a nie počtom nafoteneho:
http://www.pentaxforums.com/articles/photo-articles/pentax-aperture-block-failure-survey-results.html
 
nikon14
2016-11-03 17:07:29+01
Zdravim, myslim,ze mam podobny problem. Mam Nikon 1J2 /ohnisková vzdialenosť 11-27.5/. Pri fotení automatom pri vyššom vonkajšom jase robí uplne čierne fotky. Neviem, či to je ďalší problém alebo tiež môže súvisieť s tým, že robí čierne fotky ale robí fotky aj mierne rozmazané, neostré. V objektíve je viditeľný mierny prach /ten tam je však už dlhodobejšie a problém nerobil/.
Ďakujem za radu
 
bonifacko
2016-11-04 09:21:28+01
príspevok od: nikon14
Zdravim, myslim,ze mam podobny problem. Mam Nikon 1J2 /ohnisková vzdialenosť 11-27.5/. Pri fotení automatom pri vyššom vonkajšom jase robí uplne čierne fotky. Neviem, či to je ďalší problém alebo tiež môže súvisieť s tým, že robí čierne fotky ale robí fotky aj mierne rozmazané, neostré. V objektíve je viditeľný mierny prach /ten tam je však už dlhodobejšie a problém nerobil/.
Ďakujem za radu
To je mirrorless a ovladanie clony je inak riešene ako na DSLR Pentax.
Takže iba za seba píšem, že neviem v čom je zavada na tomto modely.
 
2022-01-25 10:14:10+01
VIAC AKO POISTENIE Riešenie všetkých vašich financných problémov na dosah ruky(olgaelena0001@gmail.com)

Ponuka pôžičky vážnym ľuďom: olgaelena0001@gmail.com
ODPORÚČAME Európska únia Tri veľké ekonomiky EÚ čakajú politické zmeny zadarmo propagovať rýchle a spoľahlivé financovanie. Poskytujeme služby v nasledujúcich oblastiach - úver na auto - Obchodné pôžičky - osobné pôžičky - úverové financovanie - hypotekárny úver - úvery na nehnuteľnosti - odkup úveru - konsolidácia dlhu kontaktujte nás prosím pre viac informácií:olgaelena0001@gmail.com

Súkromné pôžičky --- Online CETELEM olgaelena0001@gmail.com
(Riešenie všetkých vašich financných problémov na dosah )

Potrebujete požičať peniaze a v bankách ste napriek sľubom z reklám o jednoduchých a skvelých pôžičkách, ktoré vyriešia finančné problémy, neuspeli?V takom prípade môžete vyhľadať finančnú pomoc u súkromnej osoby. Výška pôžičky nie je limitovaná.

Inzeráty súkromných osôb poskytujúcich finančné pôžičky nájdete nižšie.

Dobrý deň, volám sa Ol'ga Elena
Potrebujete požičať peniaze a v bankách ste napriek sľubom z reklám o jednoduchých a skvelých pôžičkách, ktoré vyriešia finančné problémy, neuspeli?V takom prípade môžete vyhľadať finančnú pomoc u súkromnej osoby. Výška pôžičky nie je limitovaná: olgaelena0001@gmail.com
* * * Privyrobte si z domu na počítači a internete * * *
 
kamik
2022-01-25 11:20:03+01
príspevok od:
VIAC AKO POISTENIE Riešenie všetkých vašich financných problémov na dosah ruky(olgaelena0001@gmail.com)

Ponuka pôžičky vážnym ľuďom: olgaelena0001@gmail.com
ODPORÚČAME Európska únia Tri veľké ekonomiky EÚ čakajú politické zmeny zadarmo propagovať rýchle a spoľahlivé financovanie. Poskytujeme služby v nasledujúcich oblastiach - úver na auto - Obchodné pôžičky - osobné pôžičky - úverové financovanie - hypotekárny úver - úvery na nehnuteľnosti - odkup úveru - konsolidácia dlhu kontaktujte nás prosím pre viac informácií:olgaelena0001@gmail.com

Súkromné pôžičky --- Online CETELEM olgaelena0001@gmail.com
(Riešenie všetkých vašich financných problémov na dosah )

Potrebujete požičať peniaze a v bankách ste napriek sľubom z reklám o jednoduchých a skvelých pôžičkách, ktoré vyriešia finančné problémy, neuspeli?V takom prípade môžete vyhľadať finančnú pomoc u súkromnej osoby. Výška pôžičky nie je limitovaná.

Inzeráty súkromných osôb poskytujúcich finančné pôžičky nájdete nižšie.

Dobrý deň, volám sa Ol'ga Elena
Potrebujete požičať peniaze a v bankách ste napriek sľubom z reklám o jednoduchých a skvelých pôžičkách, ktoré vyriešia finančné problémy, neuspeli?V takom prípade môžete vyhľadať finančnú pomoc u súkromnej osoby. Výška pôžičky nie je limitovaná: olgaelena0001@gmail.com
* * * Privyrobte si z domu na počítači a internete * * *
Zmizni ty piča jedna úžernícka!!!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()