Hore
Fórum » Olympus fórum
 

vymena matnice - korekcia ostrenia Olympus E-xzx

gegon
2013-01-08 07:19:36+01
Zdravim Vas
mam olympus e-600 ku ktoremu som kupil starsie objektivy zuiko 50 f1.8 a aj f1.4 MF
vsetko by bolo super keby pri manualnom ostreni nemam ostru kazdu piatu fotku, kedze som zacal pochybovat o svojom zraku kupil som adapter s cipom pre auto focus, to znamena, ze pri dobrom zaostreni fotak pipne,keby ste nahodou nevedeli no ani toto riesenie nebolo nic platne, nakoniec som vymenil matnicu, a dospel som k zaveru, ze fotku zaostrim cez live view v pohode, no pri ostreni cez ocnicu, musim korigovat ostros o kusok blizie aby bolo foto ostre na pozadovanom mieste, samozrejme korekciu zraku na ocnici som skusal tak a teraz mi pani poradte, ako vykonat korekciu tej ocnice...vdaka za kazdy napad
 
gegon
2013-01-09 14:24:27+01
takze vsetkym dakujem za mnoho rad a skusenosti, ale uz som to doriesil sam, ak to nahodou bude niekto tiez riesit, mam tu maly navod,
na rozdiel od Nikonu a Canonu sa olympus neparal s dodatocnou korekciou ostrenia,vsetky nastavenia fixne a nemene, jedina vec ktora sa da urobit, je znizenie,alebo zvysenie dorazu zrkadla, nie je to moc zlozita operacia ale neodpurucam to robit ludom znizim jemnocitom,
velmi dolezita vec je matnica tazko spravite korekciu zrkadla volnym okom
takze ponukam dve jednoduche riesenia
je nutne zistit ktorym smerom treba korekciu urobit
prvy krok je navliect na doraz kusok tenkej buzirky(doraz velkeho zrkadla je vycnelok na lavej strane blizsie k objektivu), a skusit zaostrit a zistit, ci je to posun k lepsiemu, alebo k horsiemu, , ak sa problem vyriesil patrite k tym stastnejsim, ak sa to vsak zhorsuje budete musiet prejst ku kroku dva a to je zbrusenie dorazu, ja osobne som zvoli zbrusit z dorazu na zrkadle, je plastovy a aj pristup je urcite pohodlnejsi, problem urcite bude,ako zakrit matnicu aby sa neposkriabala a nezaprasila zbrusenymi pilinamy, lebo jemne zrnka sa dostanu aj pod nu a potom ju mozte rovno znovu kvoli tomu vybrat pri bruseni treba postupovat velmi opatrne a kotrolovat po kazdom ubratom microne
prajem vela uspechov a za vzniknute skody nezodpovedam
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()