Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Objektív M42 na Oly OMD Em10 - nefunguje?

j.a.r.o.
2015-04-10 14:25:13+02
Kupil som manuálny objektív s bajonetom M42 a dnes mi došla redukcia M42/m4/3 k môjmu novému Oly OMD. Po nasadení objektívu a redukcie na OMD však nič v hľadáčiku nevidím a taktiež mi nereaguje spúšť na stlačenie (nemôžem exponovať). Foťák mám nastavený na prioritu clony A (ale skúšal som aj M) a objektív som nastavil na najnižšiu clonu. Nechápem to, veď aspoň rozmazaný obraz by som mal v hľadáčiku vidieť, nie?
Viete poradiť? Ďakujem!
 
j.a.r.o.
2015-04-10 15:06:17+02
Skúšal som aj samotnú redukciu. Keď ju nasadím (bez objektívu) foťák neexponuje (spúšť nereaguje). Jedná sa o túto redukciu:http://www.ebay.com/itm/121093010260?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
 
bonifacko
2015-04-10 16:14:27+02
príspevok od: j.a.r.o.
Kupil som manuálny objektív s bajonetom M42 a dnes mi došla redukcia M42/m4/3 k môjmu novému Oly OMD. Po nasadení objektívu a redukcie na OMD však nič v hľadáčiku nevidím a taktiež mi nereaguje spúšť na stlačenie (nemôžem exponovať). Foťák mám nastavený na prioritu clony A (ale skúšal som aj M) a objektív som nastavil na najnižšiu clonu. Nechápem to, veď aspoň rozmazaný obraz by som mal v hľadáčiku vidieť, nie?
Viete poradiť? Ďakujem!
ano, aspon nezaostreny zaber by to malo urobiť. Hladačik - to som si nie tak isty.A na LCD vidiš?
 
j.a.r.o.
2015-04-10 16:15:19+02
Ešte fotky tej mojej redukcie:
 
j.a.r.o.
2015-04-10 16:16:29+02
príspevok od: bonifacko
ano, aspon nezaostreny zaber by to malo urobiť. Hladačik - to som si nie tak isty.A na LCD vidiš?
Práveže keď nasadím čo i len samotnú redukciu, tak nič nevidím a ani sa nedá exponovať (spúšť nereaguje).
 
j.a.r.o.
2015-04-10 16:57:22+02
Takže záhada odhalená : na tom druhom obrázku je priehlbinka do ktorej má zapadnúť kolíček, ktorý je na objektívovej obrube fotoaparátu. Pokiaľ zostane tento kolíček stlačený, tak fotoaparát nefunguje. Čiže mi tá priehlbinka nepasuje na kolíček ;(
 
blahoslav J B Art
2015-04-11 09:34:45+02
mal by si dostat ocenenie 'vzorny ephotak' ... otvoril si temu, ktora tu este nebola, priebezne si prispieval a necakal si len na odpovede a nakoniec si aj sam problem vyriesil ... kiezby tak postupovali viaceri

na mojej M10 funguje dierka na redukcii tak ako ma (aj ked som sa az doteraz jej existenciou nezaoberal), mam podobnu lacnu redukciu z ebayja ... a vratili mi peniaze, lebo nemozem zaostrit na nekonecno, mal by som sa konecne pustit do jej opravy, ako tu pred casom o tom bolo diskutovane
 
j.a.r.o.
2015-04-11 12:13:27+02
príspevok od: blahoslav J B Art
mal by si dostat ocenenie 'vzorny ephotak' ... otvoril si temu, ktora tu este nebola, priebezne si prispieval a necakal si len na odpovede a nakoniec si aj sam problem vyriesil ... kiezby tak postupovali viaceri

na mojej M10 funguje dierka na redukcii tak ako ma (aj ked som sa az doteraz jej existenciou nezaoberal), mam podobnu lacnu redukciu z ebayja ... a vratili mi peniaze, lebo nemozem zaostrit na nekonecno, mal by som sa konecne pustit do jej opravy, ako tu pred casom o tom bolo diskutovane
Ja sa pokúsim zväčšiť (nejako vyškrabkať) priemer "dierky" - predpokladám, že ten posun môže byť iba pár desatín mm. Uvidím. Zatiaľ som napísal predajcovi z ebay a ten mi odpísal aby som mu nafotil adaptér. Tak som mu urobil fotodokumentáciu s krátkym popisom problému a čakám na ďalší email
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()