Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Alternatívna batéria BLS-50

milansilan
2018-03-30 19:45:56+02
Poradte mi prosím kvalitnú alternatívnu batériu typu BLS-50. Mám Olympus OM-D E-M10 Mark II a originálna je už slabá. Hladal som tie alternatívne, ale 95 % má iné parametre ako originálna (7.4V alebo 7.6V) a obávam sa poškodenia fotoaparátu.
 
Tibor78
2018-03-30 20:06:06+02
príspevok od: milansilan
Poradte mi prosím kvalitnú alternatívnu batériu typu BLS-50. Mám Olympus OM-D E-M10 Mark II a originálna je už slabá. Hladal som tie alternatívne, ale 95 % má iné parametre ako originálna (7.4V alebo 7.6V) a obávam sa poškodenia fotoaparátu.
https://www.ebay.com/itm/Genuine-Original-OLYMPUS-BLS-50-BLS-5-Battery-For-BCS-5-EM10-MarkII-EPL5-EPL7/122669844813?hash=item1c8fb1494d:g:hRcAAOSwr6RZopEz
 
z80
2018-03-30 20:29:08+02
Pouzivam viac kusov alternativnej BLS-5 (BLS-50 ma rovnake rozmery aj napatie, len o nieco vyssiu kapacitu) uz viac rokov a zatial sa nevyskytol ziadny problem.
Netusim aky to je konkretny typ, jednoducho som ju nasiel na ebay a objednal.
Pouzivam ich v E-PM2, E-M10 II a Stylus 1.
Ak predajca uvadza trochu ine napatie ako original nie je to problem, v tej baterii su v serii 2 Li-Ion clanky, ktory ma kazdy nominalne napatie 3,6 V, teda dokopy 7,2V, ale ked sa bateria nabija tak napatie na jednom clanku moze dosiahnut az 4,2V, teda dokopy 8,4V (plati aj pre original aj pre alternativu).
 
bonifacko
2018-03-30 21:15:52+02
tych 7,6V je v pohode. A baterky napr. kupene v číne su OK.
 
milansilan
2018-03-30 23:19:37+02
príspevok od: Tibor78
https://www.ebay.com/itm/Genuine-Original-OLYMPUS-BLS-50-BLS-5-Battery-For-BCS-5-EM10-MarkII-EPL5-EPL7/122669844813?hash=item1c8fb1494d:g:hRcAAOSwr6RZopEz
Dakujem za tip, ale bude to zjavne fake. Nazov spolocnosti na baterii je iny a v komentaroch je potvrdene, ze je to fake.
 
milansilan
2018-03-30 23:53:46+02
príspevok od: z80
Pouzivam viac kusov alternativnej BLS-5 (BLS-50 ma rovnake rozmery aj napatie, len o nieco vyssiu kapacitu) uz viac rokov a zatial sa nevyskytol ziadny problem.
Netusim aky to je konkretny typ, jednoducho som ju nasiel na ebay a objednal.
Pouzivam ich v E-PM2, E-M10 II a Stylus 1.
Ak predajca uvadza trochu ine napatie ako original nie je to problem, v tej baterii su v serii 2 Li-Ion clanky, ktory ma kazdy nominalne napatie 3,6 V, teda dokopy 7,2V, ale ked sa bateria nabija tak napatie na jednom clanku moze dosiahnut az 4,2V, teda dokopy 8,4V (plati aj pre original aj pre alternativu).
Takze tento udaj neznamena mnozstvo energie prudiacej do zariadenia?
Ak to teda je udaj pre nabijacku, tak potom sa bateria nenabije do plna v originalnej nabke.
 
z80
2018-03-31 10:44:36+02
príspevok od: milansilan
Takze tento udaj neznamena mnozstvo energie prudiacej do zariadenia?
Ak to teda je udaj pre nabijacku, tak potom sa bateria nenabije do plna v originalnej nabke.
Napatie na baterii kolise v zavislosti od stupna nabitia, preto rozlicni vyrobcovia uvadzaju mierne odlisne hodnoty. Ani 12V baterka v aute nema stale 12V ale kolise pri beznej prevadzke medzi cca. 11V a 12,5V.
Originalna nabijacka samozrejme alternativne baterie nabije na 100%.
 
PeCh
2018-03-31 17:52:04+02
príspevok od: milansilan
Takze tento udaj neznamena mnozstvo energie prudiacej do zariadenia?
Ak to teda je udaj pre nabijacku, tak potom sa bateria nenabije do plna v originalnej nabke.
Mýliš si pojmy. Pritom by stačilo otvoriť učebnicu fyziky pre 7. a 8. ročník. Napätie nie je energia. Ale zjednodušene ti napíšem aspoň niekoľko bodov:
* Napätie uvádzané na akumulátore je len akási priemerná hodnota napätia. Napríklad obyčajný LiPo akumulátorový článok má uvádzané napätie 3,7 V (bežne medzi 3,6-3,8 V). Plne nabitý má 4,2 V (100 % nabitý), prázdny má 3,0 V (0 %). Prakticky je možné ísť ešte aj ďalej (napr. napätie môže klesnúť aj na 2,7 V) ale to už vedie k nevratnému poškodeniu akumulátora. Prístroje musia rátať, že to napätie nie je konštantné.
* Kapacita sa bežne uvádza v mAh. To je zase marketingové zavádzanie. Kapacita by sa mala uvádzať vo Wh. Mám napríklad 3,7 V aku s 3000 mAh a druhý 11,1 V s 2200 mAh. Ten druhý má v skutočnosti 2,2× väčšiu kapacitu (na toto je dobré si dávať pozor najmä pri powerbankoch). Pokiaľ sa však porovnávajú akumulátory s rovnakým napätím, tak je to jedno.
* Nabíjačka funguje na tom princípe, že akumulátor nabíjajú dovtedy, kým sa dosiahne určité napätie. Tvoja nabíjačka ráta s originálnym akumulátorom, ktorý má tuším 7,2 V, čo znamená 8,4 V max. Zastaví teda nabijanie pri nabití akumulátora na 8,4 V. Použitie takto nabitého aku by nemalo byť pre fotoaparát problém (ráta s tým). Ak by si v nej však nabíjal aku, ktorý toto napätie nezvláda, tak by si pri nabíjaní poškodil aku. Toho by som sa však neobával, inak by ten aku nepredávali ako kompatibilný.
* Alternatívne akumulátory sú podľa mňa v pohode, ale treba rátať s tým, že uvádzané parametre a skutočnosť sú často diametrálne rozdielne. Najmä, čo sa týka kapacity, kde aku s uvádzanou kapacitou vyššou ako originálne vydržia často iba 1/3 z toho, čo originál. A pred kúpou skutočnú kapacitu nezistíš.
 
milansilan
2018-03-31 20:22:10+02
Vsak prave preto sa pytam. Hladam a citam si recenzie k bateriam a tam su casto protichodne tvrdenia. Takze som z toho mimo. Dufam, ze mi nejaky krajan poradi konkretnu bateriu. Teoretikov je vela. Najviac ma zaraza, ze sa predava tolko vadnych kusov. Nezalezi na znacne. Normalne pisu, ze po cca 10 nabitiach je batria mrtva. Pripadne sa vydula, vlozena vo fotaku, a nedala sa vybrat.
 
PeCh
2018-04-01 07:56:55+02
príspevok od: milansilan
Vsak prave preto sa pytam. Hladam a citam si recenzie k bateriam a tam su casto protichodne tvrdenia. Takze som z toho mimo. Dufam, ze mi nejaky krajan poradi konkretnu bateriu. Teoretikov je vela. Najviac ma zaraza, ze sa predava tolko vadnych kusov. Nezalezi na znacne. Normalne pisu, ze po cca 10 nabitiach je batria mrtva. Pripadne sa vydula, vlozena vo fotaku, a nedala sa vybrat.
Preto som ti tak obšírne odpovedal. Pre teba je dôležitý ten posledný bod. Pred kúpou nezistíš, ako si na tom. Zatiaľ som nepočul o nafúknutom aku do fotku, ale je to možné. Osobne som používal rôzne alternatívne aku pre Canon i Fuji a okrem nižšej kapacity som s nimi nemal problém. Konkrétnu značku ti nikto zodpovedný neporadí. Mohol by si mu neskôr nadávať. Platí totiž to, že čo on kúpil pred polrokom a čo kúpiš ty teraz môže byť rozdielne (bez ohľadu na predajcu a výrobcu). V čase sa to mení. Ak chceš mať istotu, tak kúp originál. Inak pri cenách do 10 € by som to neriešil a jednoducho nejakú kúpil.
 
milansilan
2018-04-01 12:29:08+02
To je mi jasne, ze mozem kupit rovnaky model a kvalita bude inde. To vtych recenziach aj obcas pisu. Kupili si 2 baterie a jedna znich bola vadna (mrtva po 10 nabitiach, mrtva po pol roku, ina vydrz). Preto si aj kupim rovno dve a kazdu z inej znacky. Tie do 10€ ani nepozeram.

Proste dufam, ze mi tu niekto, kto realne pouziva urcity model, napise skusenosti. Vacsina znich bola vyrobena 2011 az 2015, takze je vysoky predpoklad, ze uz niekto pouziva bateriu 2 roky.

Znaciek a modelov je vela. Na vyber je napr. z tychto:
Patona Premium, Patona obycajna, Blumax, Hähnel HL-S5, Baxxtar PRO, Top-Max, Dot.Foto, Ansmann, Jupio COL0012, Duracell, Wasabi, Watson, Hama, Ayex atd.
 
z80
2018-04-01 13:35:39+02
príspevok od: milansilan
To je mi jasne, ze mozem kupit rovnaky model a kvalita bude inde. To vtych recenziach aj obcas pisu. Kupili si 2 baterie a jedna znich bola vadna (mrtva po 10 nabitiach, mrtva po pol roku, ina vydrz). Preto si aj kupim rovno dve a kazdu z inej znacky. Tie do 10€ ani nepozeram.

Proste dufam, ze mi tu niekto, kto realne pouziva urcity model, napise skusenosti. Vacsina znich bola vyrobena 2011 az 2015, takze je vysoky predpoklad, ze uz niekto pouziva bateriu 2 roky.

Znaciek a modelov je vela. Na vyber je napr. z tychto:
Patona Premium, Patona obycajna, Blumax, Hähnel HL-S5, Baxxtar PRO, Top-Max, Dot.Foto, Ansmann, Jupio COL0012, Duracell, Wasabi, Watson, Hama, Ayex atd.
Tak ja mam konkretne tento typ. Mam 2 kusy a obidva zatial vydrzali viac ako 2 roky (pouzivane v 3 rozlicnych fotakoch).
Je to "znacka", ktora nie je v tvojom zozname, nepredpokladam, ze sa dnes bude dat kupit a ako pisal PeCh vyssie, Cinania "znacky" rychlo obmienaju a pod tou istou znackou za mozu skryvat aj baterie roznych vyrobcov, Je to naozaj len otazka citania recenzii a samozrejme aj stastia.
 
milansilan
2018-04-01 13:50:56+02
DSTE som uz videl, akurat teraz tam nepisu For Olympus. Dakujem za tip.
 
marianr
2018-04-02 17:36:09+02
príspevok od: z80
Pouzivam viac kusov alternativnej BLS-5 (BLS-50 ma rovnake rozmery aj napatie, len o nieco vyssiu kapacitu) uz viac rokov a zatial sa nevyskytol ziadny problem.
Netusim aky to je konkretny typ, jednoducho som ju nasiel na ebay a objednal.
Pouzivam ich v E-PM2, E-M10 II a Stylus 1.
Ak predajca uvadza trochu ine napatie ako original nie je to problem, v tej baterii su v serii 2 Li-Ion clanky, ktory ma kazdy nominalne napatie 3,6 V, teda dokopy 7,2V, ale ked sa bateria nabija tak napatie na jednom clanku moze dosiahnut az 4,2V, teda dokopy 8,4V (plati aj pre original aj pre alternativu).
Ak ti nabíjač nabíja LiIon na 4,2 V na článok, tak ho zahoď, pomôžeš akumulátorom. A kúp si nabíjač s režimom LiIon.

Na 4,2 V sa nabíja LiPol.
 
z80
2018-04-02 19:34:50+02
príspevok od: marianr
Ak ti nabíjač nabíja LiIon na 4,2 V na článok, tak ho zahoď, pomôžeš akumulátorom. A kúp si nabíjač s režimom LiIon.

Na 4,2 V sa nabíja LiPol.
Tie napatia som tam pisal len zaokruhlene, V skutocnosti ta konkretna Olympus nabijacka nabija na 4,175V na clanok.

Netreba zabudat na to, ze vyrobcovia oznacuju za LiIon vsetky baterie, ktore pouzivaju litium ako material elektrody, teda vratane LiPol.
 
marianr
2018-04-02 21:24:22+02
príspevok od: z80
Tie napatia som tam pisal len zaokruhlene, V skutocnosti ta konkretna Olympus nabijacka nabija na 4,175V na clanok.

Netreba zabudat na to, ze vyrobcovia oznacuju za LiIon vsetky baterie, ktore pouzivaju litium ako material elektrody, teda vratane LiPol.
To vôbec nie je pravda. Ak to nejaký výrobca robí, treba ho ignorovať.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()