Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Škvrna Olympus M.Zuiko Digital 12-50mm

mibiras
2019-09-19 12:15:19+02
Pri použití objektivu Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ sa na snímkach pri zoome na 40-45mm objavuje pomerne veľká škvrna - viď prílohy. Vidieť je najmä na oblohe. V objektive nie je viditeľný prach, predné sklo som prečistil.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-09-19 12:34:09+02
Spina na snimaci. Ofuknut, balonikom a ked to nepomoze, dat do servisu.
 
mibiras
2019-09-26 07:35:49+02
Spina na snimaci to nebude, vcera som objektiv presvietil svietidlom s projekciou na biely papier a bola tam ta skvrna vidiet, takze nieco je v objektive. Chcem sa spytat, kedze je este v zaruke, ci to moze byt uznana ako zarucna oprava?
 
blahoslav J B Art
2019-09-26 09:14:55+02
Pri fotení na výšku otoč foťák tak, aby špina bola na zemi a nie na oblohe
 
marianr
2019-09-26 09:25:05+02
Ak je to v záruke, nič nerieš a odnes do predajne.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-09-26 10:22:53+02
príspevok od: marianr
Ak je to v záruke, nič nerieš a odnes do predajne.
Na spinu sa zaruka nevztahuje. Zapatlane auto tiez neprivezies do servisu, aby ti ho zdarma umyli. Len Nikon ma v ramci zaruky kupon na 4 cistenia zdarma.

Too je trivialna vec, ktoru zvladne ktokolvek. Kazdy fotograf ma mat ofukovaci balonik. Staci tam fuknut a ma to ciste.
 
mibiras
2019-09-27 08:04:28+02
Spina je urcite vnutri objektivu, Olympus pre tento model navyse deklaruje prachuodolonost, tak nevidim dovod, preco by to nemalo ist na reklamaciu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-09-27 10:46:28+02
Spina v objektive sa len vynimocne moze prejavit na obraze. Stale si myslim, ze je to spina na snimaci. Pytas sa, ci spina v objektive moze byt uznana ako zaruka. My tu o tom mozeme diskutovat donekoneca, rozhodujuce slovo ma len servis Olympusu. Takze tu mozeme nelodne riesit tvoj problem, alebo to do toho servisu zanesies. Ale este predtym skus ten snimac vyfukat balonikom.
 
mibiras
2019-09-27 12:34:57+02
Ako som uz spominal presvietil som ten objektiv tak ze som svietil baterkou na predne sklo a ta spina sa mi projektovala na biely papier, takistou opacne, ked som zasvietil na zadne sklo, pod urcitym uhlom som ju videl cez predne. Podla mna sa ani nejedna o prach, ale nieco co sa tam dostalo pri vyrobnom procese
 
zlobath
2019-09-27 12:56:21+02
a skusali ste pozriet aj ten snimac? Karol nie je sarlatansky liecitel. Karol uz ma nafotene toho mnoho a urcite sa vyzna v takychto veciach
 
martinmlm
2019-09-27 18:13:06+02
príspevok od: mibiras
Ako som uz spominal presvietil som ten objektiv tak ze som svietil baterkou na predne sklo a ta spina sa mi projektovala na biely papier, takistou opacne, ked som zasvietil na zadne sklo, pod urcitym uhlom som ju videl cez predne. Podla mna sa ani nejedna o prach, ale nieco co sa tam dostalo pri vyrobnom procese
Ak trváš na svojom, tak vyskúšaj iný objektív.
 
fatality
2019-09-27 18:41:38+02
príspevok od: mibiras
Pri použití objektivu Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ sa na snímkach pri zoome na 40-45mm objavuje pomerne veľká škvrna - viď prílohy. Vidieť je najmä na oblohe. V objektive nie je viditeľný prach, predné sklo som prečistil.
robil si na tych fotkach orez?
 
mibiras
2019-09-30 07:51:00+02
skusal som aj ine objektivy, pevnu 45ku aj 40-150 a pri nich sa to neprejavuje. Ja viem, ze asi ide o ojedinely problem,ale vsetko nasvedcuje tomu, ze problem je v objektive.@fatality orez som nerobil, ta skvrna sa prejavuje len pri urcitom rozsahu zoomu a preto ten jej posun v ramci ukazkovych fotiek, napr. pri 24 mm sa vobec neprejavi.
 
fatality
2019-09-30 08:58:20+02
príspevok od: mibiras
skusal som aj ine objektivy, pevnu 45ku aj 40-150 a pri nich sa to neprejavuje. Ja viem, ze asi ide o ojedinely problem,ale vsetko nasvedcuje tomu, ze problem je v objektive.@fatality orez som nerobil, ta skvrna sa prejavuje len pri urcitom rozsahu zoomu a preto ten jej posun v ramci ukazkovych fotiek, napr. pri 24 mm sa vobec neprejavi.
ak si nerobil orez a ta skvrna "cestuje" ,urcite nieje necistota na snimaci..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-09-30 10:56:27+02
príspevok od: fatality
ak si nerobil orez a ta skvrna "cestuje" ,urcite nieje necistota na snimaci..
Spina moze cestovat po snimaci. Naviac Olympuspouziva korekciu skreslenia, co moze sposobovat posun. Autor temy by najprv mal ofukat ten snimac. To moze urobit sam a ihned. Pozriet sa nan baterkou, taku spinu by si vsimol. A ak to nepomoze, potom to zaniest do servisu a uplatnit si zaruku.

Uz to davno mohol mat bud sam vycistene, alebo to bolo uz v servise, takto tu len neplodne diskutuje uz 10 dni.
 
pa10
2019-10-01 07:03:30+02
Citate tie jeho prispevky, kde pise, ze cez samotny objektiv svietil na papier a spinu tam videl?

Mozes to mat vo vnutri skla. Mohol si si tam nieco zafuknut pri nespravnom cisteni (napr. ofukovani stlacenym vzduchom , mohla tam skondenzovat voda, dostat sa prach a pod. Prach vidno okom lahko, skvrnky od tekutiny horsie. Bezne si dokazes na objektive vycistit len vonkajsie povrchy prednej a zadnej sosovky, pokial to chces vycistit zvnutra, potrebujes objektiv rozobrat alebo zaniest do servisu, to zavisi od tvojej zrucnosti. Mne sa stalo, ze som sa ponahlal a zafukol si dovnutra kvapocky cistiaceho roztoku, ktore sa dostali pri vytierani skla pod piditesnenie po obvode sosovky a tlak vzduchu ich vyfukol na dalsiu sosovku vovnutri, rozobratie a vycistenie trvalo par hodin. Nebolo to lahke, ale dalo sa to zvladnut.
 
blahoslav J B Art
2019-10-01 09:16:12+02
Moja rada znie, nepoužívať rozsah 40-45 mm a pri fotení na výšku otočiť foťák tak, aby špina bola v dolnej časti obrázku, kde ju na fotke nebude vidieť a nie na oblohe.
 
marianr
2019-10-01 09:33:51+02
Je to v záruke, neblázni.
 
pa10
2019-10-02 10:00:51+02
Ak je v zaruke, tak to vyreklamuj. Vobec neries ci je tam spina alebo preco tam ten flak je, reklamuj to ako vadny kus. Ak ho mas aj dlhsie, vsimol si si to teraz, pretoze si s nim prilis nefotil alebo pouzival kratsie ohnisko, no teraz ked si si to vsimol ti to vadi. Uplne normalna vec.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()