Hore
Fórum » Olympus fórum
 

fotenie cez PC monitor

aja27
2022-12-29 09:21:05+01
Dobrý deň,
Mám fotoaparát Olympus Camedia C-745 Ultra Zoom ktorý bolo možné prepojiť s PC monitorom tak aby bolo vidieť, čo foťák práve fotí. Tento fotoaparát dosluhuje a chcela by som nový, ktorý by podporoval túto funkciu. Zároveň mal aj možnosť pripojiť do elektrickej siete a nebolo potrebné neustále nabíjať batérie pri fotení. Používala som to na fotenie dokumentov, kníh a časopisov.Chcela by som si kupiť fotoaparát, ktorý by mal podobné funkcie nakoľko s mobilom fotit nedokážem. Môžete mi prosím poradiť nejaké typy fotoaparátov, ktoré je možné pripojiť do elektrickej siete a zároveň prepojiť s monitorom, aby zobrazovali čo sa práve fotí. Dakujem, Andrea Janíčková
 
gytheio
2022-12-29 10:05:18+01
Podla mna sa to da s kazdym fotiaparatom nie starsim ako 10 rokov. Obcas pri svadbach pouzivame fotobox v ktorom je Nikon D850, je prepojeny s iPadom cize monitorom a miesto baterky ma falosnu baterku z ktorej idu kable do siete a aj externy blesk je napajany zo siete.
Nemusi to byt taky drahy fotak, da sa to cele kupit aj za 500 eur.
 
aja27
2022-12-29 19:26:29+01

potrebovala by som konkrétny názov fotoaparátu
do 500 eur
 
gytheio
2022-12-29 20:03:37+01
príspevok od: aja27

potrebovala by som konkrétny názov fotoaparátu
do 500 eur
Ono je to tak, ze vam vobec netreba novy fotoaparat, pocitam s tym, ze ked fotite dokumenty knihy a pod. mate fotoaparat na stative, aleto len tak z ruky? Ked nedokazete fotit s mobilom dokazete nastavit ten fotoaparat alebo to nechavate na automatiku? To su dost dolezite veci aby sa vam dalo poradit. Fotite to iba pri dennom svetle alebo pouzivate blesk?
Tak napriklad CANON POWERSHOT G7 X MARK III stoji sice okolo 700 eur ale este raz, vam netreba novy, mozte ho zohnat pouzity za polovicu cenu a cez tento kabel ho spojite s pocitacom.

https://www.fotokoch.de/Canon-IFC-600PCU-USB-Kabel_62953.html?redirect=62953&partnerid=10321&utm_source=billiger&utm_medium=referral

ten kabel sa da tiez za babku zohnat
a tu je video ako by to malo fungovat

https://www.youtube.com/watch?v=-GqUskxdIF4&ab_channel=KaiHendry%E2%80%99sextras

Ten fotoaparat sa da spojit s pocitacom aj cez wifi ale odporucal by som ten kabel.
 
gytheio
2022-12-29 20:25:42+01
To zrovna nemusi byt tento fotoaparat, len som tym chcel povedat, ze uplne zbytocne je kupovat drahy fotoaparat a nedajboze k tomu objektiv. Maly kompaktny fotoaparat vam uplne staci, na trhu je ich velmi vela vsetkych znaciek.
 
patrac00
2022-12-29 21:00:47+01
Na texty by som asi volil skener
 
Fuser
2022-12-29 21:59:38+01
príspevok od: aja27
Dobrý deň,
Mám fotoaparát Olympus Camedia C-745 Ultra Zoom ktorý bolo možné prepojiť s PC monitorom tak aby bolo vidieť, čo foťák práve fotí. Tento fotoaparát dosluhuje a chcela by som nový, ktorý by podporoval túto funkciu. Zároveň mal aj možnosť pripojiť do elektrickej siete a nebolo potrebné neustále nabíjať batérie pri fotení. Používala som to na fotenie dokumentov, kníh a časopisov.Chcela by som si kupiť fotoaparát, ktorý by mal podobné funkcie nakoľko s mobilom fotit nedokážem. Môžete mi prosím poradiť nejaké typy fotoaparátov, ktoré je možné pripojiť do elektrickej siete a zároveň prepojiť s monitorom, aby zobrazovali čo sa práve fotí. Dakujem, Andrea Janíčková
Napr.: Olympus OM-D E-M 5 Mark II - starsi model ale vie to co chces.


Video:
https://www.youtube.com/watch?v=THZAy2c-OVM
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()