Hore
Fórum » Olympus fórum
 

Olympus - software na priamy prenos fotografii do PC.

Krtko fotografom
2011-05-09 13:34:49+02
Ak dovolite, zacnem od konca. Cez vikend som si vyskusal priame fotenie do PC (notebook-u), cez program Camera Control Pro a zobrazenie v LR. Je to pre mna celkom nova hracka, pretoze to bola cast kapitoly v knihach, ktoru som pravidelne preskakoval.
Taketo fotenie, ako som zistil, ma niekolko vyhod (pre koho ako) . Jednotlive zabery sa nezapisuju na kartu, ale idu priamo do PC (notebook-u). Kto chce fotit nenapadne, tak to vyuzije urcite . Nikto si totiz nevsimne, ze ho fotite, pretoze komplet cely fotoaparat ovladate cez notebook a kazdy si bude mysliet, ze sa "hrajete" s notebookom .
Jedine, co mi vadilo je cas od stlacenia spuste, po zobrazenie zaberu v LR, ktory trva 3-4 sekundy (vsetko RAW) .
A nakoniec moja otazka. Nikon ma Camera Contro Pro, Canon ma Canon EOS Utility, a aky program ma Olympus? Pytam sa len preto, lebo kamaratka ma Olympus a tiez by si to chcela vyskusat, ale ako sama hovori, je technicky anti talent, takze o programoch nema ziadnu sajnu. A ja o Olympusoch tiez neviem nic.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-09 14:36:02+02
Vedel to Olympus Master, ale len u niektorych modelov.
 
smako111
2012-09-21 17:41:48+02
Olympus Studio 2 , a je asi aj novsia verzia ktora dokaze aj livewiew ,,,ale este som tu verziu neobjavil mam len 2ku . a je to celkom sranda, da sa tam nastavit vsetko to co aj na fotoaparate a zda sa mi ze aj viac....takže vimačkate z fotaka maximum
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()