Hore
Fórum » Panasonic fórum
 

Pansonic dmc GX7 a fotky v linuxe

kodym
2015-03-18 19:24:13+01
Zdravim,

chcel by som poprosit o radu. Dlhe roky pouzivam s olympusom E520 program showfoto k velkej spokojnosti. Predvcerom som si kupil GX7 od Panasonicu a fotky v tomto programe su co sa tyka farby priserne. Skusil som aj
iny program- Darktable a farebne su velmi podobne realite. Viete mi poradit v com je problem? Moze to sposobovat to, ze
v showfoto je v zozname fotoaparatov len GX1ka?
Mal by som este jednu otazku v suvislosti s prekomponovavanim ato: Ako nastavit GX7ku ,aby v sere dokazala
pri zamerani expozicie oblohu tuto zaznamenat? U olyho nebol problem-namackol som spust pri zamerani
oblohy a po prekomponovani stlacil spust. Panasonic na mna s prepacenim kasle, pri namacknuti spuste sa zvacsi
a scervenie ostriaci bod a nic.

V prilohe je na obr 1 fotka bez uprav z Darktable, u obr 2 nalavo je z digikam pri zvoleni prikazu obrazok upravit(este som nic neurobil, len sa otvorilo okno s fotkou) a napravo je obr z digikam v prehliadaci pred spustenim prikazu obrazok upravit. Vsetky fobrazky su v RAWe. Prosim nehodnotte kvalitu fotky samotnej, zaujima ma len ten fialovy zavoj cez celu fotku
na obrazku 2 vlavo
Dakujem Vam za odpoved.
 
blahoslav J B Art
2015-03-18 19:49:34+01
Zacal by som precitanim navodu na pouzitie ... Urcite tam pisu, ako uzamknut expoziciu ... A pouzil by som prilozeny softver na vyvolavanie rawov
 
kodym
2015-03-18 19:54:35+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Zacal by som precitanim navodu na pouzitie ... Urcite tam pisu, ako uzamknut expoziciu ... A pouzil by som prilozeny softver na vyvolavanie rawov
Zatial som sa k 380 stranovemu elektronickemu manualu moc nedostal- len zbezne som ho preletel. Ten 100 stranovy v papierovej podobe som precital 2x a nic som tam nenasiel. Software je len pre Windows.
Dik za reakciu.
 
JohnNewton
2015-03-18 19:54:56+01
Mne sa na Panasonic osvedčil DXO OpticsPro 10
 
kodym
2015-03-18 20:49:09+01
Tak som sa teraz chvilu hral s gwenview a vyzera to tak, ze by mohol byt ako nahrada za show foto.
Fialovy zavoj sa mi tam neobjavil.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()