Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Sigma EX DG 105mm f/2.8

tomda888
2012-10-17 22:17:33+02
Podarilo sa mi zohnat tento objektiv ale nieco mi strasne vadi a neviem ci je to normalne.
Ked prepnem na Manual (potiahnem prstenec) tak musim aj na telel prepnut do manualu inak pretacam nasilu motorcek v tele a ani neprepne do manualu ... Zda sa mi to neprakticke a nelogicke a nechce sa mi verit ze musim prepnut aj objektiv aj telo. Telo je Sony A65.
 
sachmo
2012-10-17 22:25:46+02
Zvyknes si na to. Ja to mam s Tamronom 90mm a Pentaxom, Je to sice o krok viac, ale zase z AF na MF neprepinas po kazdej fotke.
Mohol by si este nechat prstenec na manualnom ostreni a prepinat len telo, ale to by si pri AF zatazoval motorcek a ten by to nemusel dlho tolerovat.
 
tomda888
2012-10-17 22:36:14+02
Nasiel som test na stranke : http://kurtmunger.com/sigma_105mm_f_2_8_macro_id29.html

a tam pise ze : " This is weird as the focus ring will still turn when slid back to manual focus, you need to switch the camera to manual focus to stop it from turning. The owners manual says you might screw up the focus motor in the camera if you don't do this. "

tak to bude normalne ze neprepne . No nic ved da sa to prezit.
 
sachmo
2012-10-17 23:18:23+02
príspevok od: tomda888
Nasiel som test na stranke : http://kurtmunger.com/sigma_105mm_f_2_8_macro_id29.html

a tam pise ze : " This is weird as the focus ring will still turn when slid back to manual focus, you need to switch the camera to manual focus to stop it from turning. The owners manual says you might screw up the focus motor in the camera if you don't do this. "

tak to bude normalne ze neprepne . No nic ved da sa to prezit.
Ale ved prepnutie na MF prstencom len 'odpoji' prstenec z prevodu ostrenia, nema to prepinat AF/MF na tele, to musis robit sam, takto je ten objektiv skonstruovany.
Myslim, ze Canon a/alebo Nikon maju na tele taky mod ostrenia, ze staci uz potom AF/MF volit iba prepinanim prstenca. Moj Pentax ani tvoj Sony taky mod nema, tak hold musime to robit v dvoch krokoch. Ale tym sa vobec netrap, po case ti to vobec nebude prekazat.
 
dawajsoft
2012-10-18 06:49:55+02
príspevok od: tomda888
Podarilo sa mi zohnat tento objektiv ale nieco mi strasne vadi a neviem ci je to normalne.
Ked prepnem na Manual (potiahnem prstenec) tak musim aj na telel prepnut do manualu inak pretacam nasilu motorcek v tele a ani neprepne do manualu ... Zda sa mi to neprakticke a nelogicke a nechce sa mi verit ze musim prepnut aj objektiv aj telo. Telo je Sony A65.
ja ho mam s bajonetom na canon a skutocne prstenec nesluzi na prepinanie medzi af a mf. to musim prepnut prepinacom. ten prstenec ma preto taku moznost, ze ked mas zapnute af a vysunies prstenec na mf, tak objektiv ostri automaticky, ale prstenec sa neotaca(je odpojeny) a teda mozes objektiv pevne uchytit aj za prstenec..iny zmysel v tom nevidim preco to takto urobili . osobne som si na to zvykol.
 
tomda888
2012-10-18 07:42:01+02
Teraz ked uz viem ze to nie je chyba objektivu tak mi to ani nevadi. Da sa nato zvyknut. Dakujem za odpovede.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()