Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Radiový odpaľovač na sánky blesku Sony Multi Interface shoe

Mattus1990
2015-08-07 21:10:45+02
Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu. Hľadám radiový odpaľovač ktorý by sedel na nové sánky blesku Multi Interface shoe ktoré používa Sony posledných pár rokov.

Na nete 100% kompatibilné odpaľovače nie sú no zaujíma ma či tu niekto používa odpaľovače ktoré sú určené na Canon či Nikon no používajú ich v kombinácii so Sony CSC a s bleskom s konektorom Multi Interface. Samozrejme rátam s tým že TTL režim nebude fungovať a všetko pôjde na manuál.

Ja mám zostavu Sony a6000 a Metz 44 AF-1(s najnovšou paticou)
 
tomis.ales
2015-08-08 10:15:45+02
Kedze nepotrebujes TTL, tak potom hociaky, co ma stredovy pin. Cize ozaj kazdy.
 
Jozef Macák
2015-08-08 15:33:46+02
ja osobne som spokojny s phottixom, ale ak ti netreba TTL, tak sa da doporucit yongnuo system. Je relativne lacny a bude fungovat s hocijakym canon,nikon bleskom. Len treba pouzit malu fintu @ 4:10
https://www.youtube.com/watch?v=u7OlFHzELp4
brw celkovo dobre zhrnutie moznosti...
 
Martin Miklas
2015-08-08 18:51:36+02
to by aj mna zaujimalo, kedze mam 4 yongnuo rf 603 a niekolko nikon bleskov, ale bojim sa to dat na sony A7m2, aby som neodpalil elektroniku.
 
Mattus1990
2015-08-08 18:55:29+02
dakujem pani.ak by bol s TTL bol by som len rad no.... toto sondovanie po YT videách mam spravene. ten phottix je super no je to na Minolta sanky a nie multi interface shoe a ked si prestavim ze by som som musel kupovat dve redukcie na fotak aj blesk je to naprd, ci mýlim sa?. ak teda treba len na odpalenie v manuali kontakt so stredovým pinom myslim ze tie cinske ovladace za 20€ budu stacit.
 
Jozef Macák
2015-08-08 21:50:42+02
príspevok od: Martin Miklas
to by aj mna zaujimalo, kedze mam 4 yongnuo rf 603 a niekolko nikon bleskov, ale bojim sa to dat na sony A7m2, aby som neodpalil elektroniku.
smelo do toho, mrkni si to video co som tu daval, chlapik tam ukazuje fintu jak to spravit
 
Jozef Macák
2015-08-08 21:58:07+02
príspevok od: Mattus1990
dakujem pani.ak by bol s TTL bol by som len rad no.... toto sondovanie po YT videách mam spravene. ten phottix je super no je to na Minolta sanky a nie multi interface shoe a ked si prestavim ze by som som musel kupovat dve redukcie na fotak aj blesk je to naprd, ci mýlim sa?. ak teda treba len na odpalenie v manuali kontakt so stredovým pinom myslim ze tie cinske ovladace za 20€ budu stacit.
no, ja som chcel TTL tak mi v tej dobe ine nezostavalo ako pouzit phottix cez adapter. Ano, mierne to zvysi celkovu velkost a vypada to trosku nemotorne ale zvykol som si a vobec to neriesim. Hlavne to funguje bezproblemovo. Phottix by mal tento rok vydat verziu II tohto odin odpalovaka, ten by uz mal byt priamo na MIS robeny, len s nim nejak meskaju.
Inak je este jedna moznost..Nissin Air system. To tiez vypada dobre celkom, len to zatial funguje iba s najnovsimi nissin bleskami (ktore maju radio prijimac zabudovany v tele, takze zas trosku znizenie velkosti)
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1127490-REG/nissin_nd700ak_s_di_700a_flash_air_1.html
Za 3 stovky dostanes blesk +odpalovak+v podstate aj prijimac ktory je zabudovany v blesku, takze celkom dobry deal
 
Martin Miklas
2015-08-09 07:09:39+02
príspevok od: Jozef Macák
smelo do toho, mrkni si to video co som tu daval, chlapik tam ukazuje fintu jak to spravit
Diki, nasiel som aj dalsie video, kde chlapik priletuje 120 kOhm odpor a netreba ani hladat spravnu polohu, kedze 603 nemaju aretacny kruzok. idem skusit, co to spravi.
 
Mattus1990
2015-08-09 07:39:34+02
príspevok od: Jozef Macák
no, ja som chcel TTL tak mi v tej dobe ine nezostavalo ako pouzit phottix cez adapter. Ano, mierne to zvysi celkovu velkost a vypada to trosku nemotorne ale zvykol som si a vobec to neriesim. Hlavne to funguje bezproblemovo. Phottix by mal tento rok vydat verziu II tohto odin odpalovaka, ten by uz mal byt priamo na MIS robeny, len s nim nejak meskaju.
Inak je este jedna moznost..Nissin Air system. To tiez vypada dobre celkom, len to zatial funguje iba s najnovsimi nissin bleskami (ktore maju radio prijimac zabudovany v tele, takze zas trosku znizenie velkosti)
http://www.bhphotovideo.com/c/product/1127490-REG/nissin_nd700ak_s_di_700a_flash_air_1.html
Za 3 stovky dostanes blesk +odpalovak+v podstate aj prijimac ktory je zabudovany v blesku, takze celkom dobry deal
fakt dobre tipy. ten nissin som vôbec nehladal a nieco take existuje...asi to z ekonomických dovodov poriesim tou lacnejsou verziou ktore funguju v M rezime a neskor by som isiel do toho Phottixu. Je toho vela co kupovat a mal by robit nejake akcie na navratnost financii ktore som dal do techniky
 
Martin Miklas
2015-08-09 11:57:59+02
príspevok od: Jozef Macák
smelo do toho, mrkni si to video co som tu daval, chlapik tam ukazuje fintu jak to spravit
Finta nefunguje na rf 603. Ale odpor ano, mal som len 100kOhm doma,ale da sa aj s nim.
 
Mattus1990
2015-09-19 14:06:17+02
už som skúšal dve lacné verzie(Fotga, Apulture trigmaster) odpaľovačov a bez pozitívneho výsledku. Nemal som čas skúmať podrobnejšie dôvod nefunkčnosti ale pravdepodobná príčina bude v patici blesku(metz 44 af-4 sony MI shoe). Kedže má Sony MI shoe vpredu kontakty, po zasunutí do standardných nikon/canon sánok nedosadne blesk na doraz(potrebuje ist aspon o 3-4mm hlbšie) a chýba tam kontakt.

Mal by som ešte jednu otázku do diskusie. Vie blesk Sony HVL-F20M bezdrotovo odpáliť blesk Metz 44 af-1 v slave mode?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()