Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Sony a7R iii

Igor Šaffo
Igor Šaffo 2017-10-25 14:21:13+02
http://techbox.dennikn.sk/sony-a7r-iii-424-mpx-full-frame-s-ultra-hd-videom-v-hdr/
 
M41
2017-10-27 08:49:22+02
Ze skla su u nich drahe, je snad logicke. Vyroba objektivu bude stat priblizne rovnako u kazdej
znacky. Len, tam kde Canon a Nikon predaju miliony kusov to u Sony nebude ani tretina.
Co sa tyka kvality optik, asi to hodne ludi posudzuje podla toho co si niekde precitali,
pritom nikdy nemali Sony v ruke (mozno len v predajni)
Keby to bolo vsetko take na h...., asi by sa nestalo ze aj profi fotograf prejde na Sony.
Takisto, ked niekto ofrfle fotaky. Nema to toto ci hento, tamto je Canon lepsi..
Vyvoj napreduje a Sony vyraba zatial len treti FF (neratane A9, RX1,A99) v poradi.
V podstate celkom kratka doba na to aby sa dostali tam kde su, nie?
.. a jasne ze aj mna sere, ze je u tejto znacky sklo a prislusenstvo nadmerne drahe
 
Jozef Macák
2017-10-27 08:52:01+02
príspevok od: patrik.murárik
24-70/F4 cca 1000€, 24-70/2.8 cca 2300€ ?? Nikon 24-70/2,8 cca 1600€, neviem, mne az na tie pevne sklicka od sony pride cely ten system celkom predrazeny. Mozno len zle porovnavam ale urobit si dobru zostavu u Sony bude asi drahsie aj ked cena za nove r-ko 3200je asi fajn, mam pocit ze vsetci cakali mastnu prirazku za vylepsenia
???
sony 24-70/2.8 uz isla davnejsie dole s cenou, kupis ju za 2000 :
https://geizhals.eu/sony-fe-24-70mm-2-8-gm-black-sel2470gm-a1391063.html?t=alle&plz=&va=b&vl=de&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&v=e&togglecountry=set#filterform
Nikon 24-70/2.8 za 1600??? A to kde taku cenu vidis? Jedine ze by si myslel staru verziu. Nova verzia pod 2100 nekupis (eg je drahsia nez sony)
https://geizhals.eu/nikon-af-s-vr-24-70mm-2-8e-ed-black-jaa824da-a1306052.html?t=alle&plz=&va=b&vl=de&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&v=e&togglecountry=set#filterform
 
Johnnny
2017-10-27 08:53:02+02
príspevok od: Jozef Macák
Co sa slusneho dostupneho zoomu tyka tak novo ohlasena 24-105/4 vypada byt ako velmi zaujimava volba.
S farbami suhlasim, ale vypada to ze na nich sony zapracovalo, z novych vzoriek som z podania farieb celkom prekvapeny
https://www.dpreview.com/news/7988675397/sony-a7r-iii-sample-gallery
No cena 1300 dolarov mi zase tak zaujimava nepripada. To sklo bude musiet byt vazne delo aby si toto obhajilo.
 
Jozef Macák
2017-10-27 09:10:56+02
príspevok od: Johnnny
No cena 1300 dolarov mi zase tak zaujimava nepripada. To sklo bude musiet byt vazne delo aby si toto obhajilo.
no ved si pozri tie vzorky co som dal v linku, su robene tymto objektivom.
Canon ma identicky objektiv, ktoreho uvadzacia cena bola 1250$ len tak mimochodom
 
Martin Školiak
2017-10-27 09:17:40+02
príspevok od: Jozef Macák
Na zaklade coho povazujes canonacku 70-200/4 lepsiu nez je verzia od sony? Nejak mi to nevychadza
https://www.dxomark.com/Lenses/Sony/Sony-FE-70-200mm-F4-G-OSS-mounted-on-Sony-A7R-II__1035
https://www.dxomark.com/Lenses/Canon/EF70-200mm-f-4L-IS-USM-mounted-on-Canon-EOS-5DS-R__1009
Uz len ta ostrost...Canon verzia nedokaze resolvovat ani len polovicu rozlisenia 5dsr (podobne ako 90% postarsich canon objektivov)
Co sa tyka ceny: Sony verzia 1250, Canon 1100. ALE: sony verzia obsahuje stativovy prstenec, ktory ked si chces dokupit ku canonu tak zaplatis 150

celkovo co sa tyka ceny tak tie rozdiely nie su PRI NOVSICH objektivoch az take obrovske ako sa rado prezentuje. A fakt je ten ze sony zacalo system budovat s vedomim fotakov s vysokym rozlisenim a vacsina objekivov dokaze nakrmit moderny senzor. U canonu toto nejak neplati
Na tej DXO mark píšu teda pekné chu....ny. Mám ten Canon už pár rokov a nedal by som ho za nič. Ostrý na všetkých ohniskách. Dokonca ostrý na otvorenej clone s 1,4x teleconvertorom. Nezvyknem sa zapájať do takýchto debát o technike ale nedalo mi. Je lepší aj od Sony aj od Nikonu f/4. Ten statívový prstenec som si kúpil kovový čínsky za asi 10€.
 
Jozef Macák
2017-10-27 09:28:46+02
príspevok od: Martin Školiak
Na tej DXO mark píšu teda pekné chu....ny. Mám ten Canon už pár rokov a nedal by som ho za nič. Ostrý na všetkých ohniskách. Dokonca ostrý na otvorenej clone s 1,4x teleconvertorom. Nezvyknem sa zapájať do takýchto debát o technike ale nedalo mi. Je lepší aj od Sony aj od Nikonu f/4. Ten statívový prstenec som si kúpil kovový čínsky za asi 10€.
nikto nehovori ze neni ostry...len to ze nevie poriadne nakrmit moderne senzory. Rec je o pouziti na 5DSR. Verim tomu ze na tvojej 20megapixelovej 5DII problem nema...na take rozlisenia bol stavany.
Trosku sa snaz pochopit kontext ked uz reagujes

Na 5DII ma nameranych 16mpix, co je 80% takze tak...
 
Martin Školiak
2017-10-27 09:36:06+02
príspevok od: Jozef Macák
nikto nehovori ze neni ostry...len to ze nevie poriadne nakrmit moderne senzory. Rec je o pouziti na 5DSR. Verim tomu ze na tvojej 20megapixelovej 5DII problem nema...na take rozlisenia bol stavany.
Trosku sa snaz pochopit kontext ked uz reagujes

Na 5DII ma nameranych 16mpix, co je 80% takze tak...
To určite vie. Jeden z mála zoomov ktorý podáva dobré výsledky na 50mpx čipe. Myslím že bol uvedený v septembri 2006. To nie je dáka stará šunka. Také objektívy sa nevydávajú každý rok ako nové telá.
 
Martin Školiak
2017-10-27 09:43:10+02
príspevok od: Jozef Macák
nikto nehovori ze neni ostry...len to ze nevie poriadne nakrmit moderne senzory. Rec je o pouziti na 5DSR. Verim tomu ze na tvojej 20megapixelovej 5DII problem nema...na take rozlisenia bol stavany.
Trosku sa snaz pochopit kontext ked uz reagujes

Na 5DII ma nameranych 16mpix, co je 80% takze tak...
To že nevlastním 5DSR neznamená že som si ju neskúšal.
 
Jozef Macák
2017-10-27 10:24:12+02
príspevok od: Martin Školiak
To určite vie. Jeden z mála zoomov ktorý podáva dobré výsledky na 50mpx čipe. Myslím že bol uvedený v septembri 2006. To nie je dáka stará šunka. Také objektívy sa nevydávajú každý rok ako nové telá.
Urcite vie...na zaklade coho tvrdis? Ja som dal porovnanie z webu ktory sa zaobera testovanim objektivov. Ty si mi dal nejaku domnenku. Keby si bol aspon majitelom tohto komba tak nepoviem. Tvrdis ze canon verzia je lepsia a pritom si sony ani v ruke nedrzal. ake mile
 
Martin Školiak
2017-10-27 11:13:33+02
príspevok od: Jozef Macák
Urcite vie...na zaklade coho tvrdis? Ja som dal porovnanie z webu ktory sa zaobera testovanim objektivov. Ty si mi dal nejaku domnenku. Keby si bol aspon majitelom tohto komba tak nepoviem. Tvrdis ze canon verzia je lepsia a pritom si sony ani v ruke nedrzal. ake mile
Je lepšia. Chytil si sa na háčik flame waru. Týmto túto diskusiu z mojej strany končím.
 
Jozef Macák
2017-10-27 11:20:56+02
príspevok od: Martin Školiak
Je lepšia. Chytil si sa na háčik flame waru. Týmto túto diskusiu z mojej strany končím.
hej..a hlavne sa topim v tej zaplave "argumentov" diskusia vskutku hodna ephota
 
PavolDelej
2017-10-27 19:15:13+02
príspevok od: M41
Ze skla su u nich drahe, je snad logicke. Vyroba objektivu bude stat priblizne rovnako u kazdej
znacky. Len, tam kde Canon a Nikon predaju miliony kusov to u Sony nebude ani tretina.
Co sa tyka kvality optik, asi to hodne ludi posudzuje podla toho co si niekde precitali,
pritom nikdy nemali Sony v ruke (mozno len v predajni)
Keby to bolo vsetko take na h...., asi by sa nestalo ze aj profi fotograf prejde na Sony.
Takisto, ked niekto ofrfle fotaky. Nema to toto ci hento, tamto je Canon lepsi..
Vyvoj napreduje a Sony vyraba zatial len treti FF (neratane A9, RX1,A99) v poradi.
V podstate celkom kratka doba na to aby sa dostali tam kde su, nie?
.. a jasne ze aj mna sere, ze je u tejto znacky sklo a prislusenstvo nadmerne drahe
Konecne nieco k veci nik to neskusal len komentuju a vidiet ze su drzgrosi alebo z hladovej doliny
 
markato1
2017-10-27 20:18:17+02
príspevok od: PavolDelej
Konecne nieco k veci nik to neskusal len komentuju a vidiet ze su drzgrosi alebo z hladovej doliny
preco by mal byt niekto drzgros,alebo z hladovej doliny len zato ze si nekupi,alebo ani neskusa sony?..teraz kazdy potrebuje sony lebo s nicim inym sa neda fotit ci ako..napriklad ja na to co fotim mi bohate staci to co mam,keby som mal hocijaku inu znacku tak si vyskladam to co potrebujem,alebo chcem a nemusim ako ovca sa dat nahovarat na nejake drahe novinky,lebo momentalne to ma lepsie papierove parametre,alebo je to u niekoho in..len skoda ze u vecsiny to ze vlastnia spickove ,drahe novinky a skla ani nevidno..ale asi fakt tu nema cenu nieco pisat,niektore prispevky ako z materskej skolky..
 
Erikti
2017-10-27 21:40:38+02
Máš pravdu
 
Johnnny
2017-10-28 05:54:41+02
príspevok od: PavolDelej
Konecne nieco k veci nik to neskusal len komentuju a vidiet ze su drzgrosi alebo z hladovej doliny
Keby bolo vsetko take na h...

Nikto nehovori, ze je vsetko na h. Napisal som, ze maju slusne tela, tie FF CSC zatial nemaju konkurenciu. Bola to reakcia na to, ze prevalcuju Canon, co sa podla mna nestane, pretoze maju stale drahe a nie tak kvalitne objektivy.
 
eniel.lorien
2018-01-11 12:47:50+01
Priatelia mám dve sklá od CZ /pevnú 1,8 135 a 2,8/2,4-70/ Nemá niekto skúsenosť s adaptérmi na A7cky od sony? dakujem
 
Tomas32
2023-10-02 17:06:39+02
Ahoj
Nechcem zakladať novú tému tak skúsim tu.
Mam A7 iii a z ničoho nič mi prestal fungovať focus,resp.bez ohladu na použitý objektív je telo stále v stave MF a pri pokuse o přepnutí na AF mi vypíše že daný lens je zle založený alebo nepodporovaný,tým pádom neni k dispozícii ani clona.Doteraz všetko fungovalo bez problémov.Firmver je najnovší,telo mi nepadlo ani nič podobné,reset nastavení som taktiež urobil.
Má nekton take skúsenosť? Budem rád za každú radu pred návštevou servisu
 
martinmlm
2023-10-02 20:36:56+02
príspevok od: Tomas32
Ahoj
Nechcem zakladať novú tému tak skúsim tu.
Mam A7 iii a z ničoho nič mi prestal fungovať focus,resp.bez ohladu na použitý objektív je telo stále v stave MF a pri pokuse o přepnutí na AF mi vypíše že daný lens je zle založený alebo nepodporovaný,tým pádom neni k dispozícii ani clona.Doteraz všetko fungovalo bez problémov.Firmver je najnovší,telo mi nepadlo ani nič podobné,reset nastavení som taktiež urobil.
Má nekton take skúsenosť? Budem rád za každú radu pred návštevou servisu
možno vyčistiť kontakty
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()