Hore
Fórum » Sony/Minolta fórum
 

Bajonet Sony A vs Sony E

RybkaLoO
2019-06-23 16:06:40+02
Ahojte,
V prvom rade som amater a po anglicky tie specificke vyrazy pri foteni nepoznam, takze sa neviem dopatrat k svojej odpovedi. Je daky zasadny rozdiel medzi bajonetom Sony A a Sony E?
Chcem si kupit Sony alpha a6500 a predava sa s bajonetom A podstatne lacnejsie ako s E. Preto ma zaujima ci je tam daky zasadny rozdiel... chcem to na “dovolenkove” fotenie a natacanie videi, ziadne profesionalne atelierove foto. Dovod preco pozeram prave tento model je, ze ma stabilizator obrazu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-06-23 17:08:47+02
príspevok od: RybkaLoO
Ahojte,
V prvom rade som amater a po anglicky tie specificke vyrazy pri foteni nepoznam, takze sa neviem dopatrat k svojej odpovedi. Je daky zasadny rozdiel medzi bajonetom Sony A a Sony E?
Chcem si kupit Sony alpha a6500 a predava sa s bajonetom A podstatne lacnejsie ako s E. Preto ma zaujima ci je tam daky zasadny rozdiel... chcem to na “dovolenkove” fotenie a natacanie videi, ziadne profesionalne atelierove foto. Dovod preco pozeram prave tento model je, ze ma stabilizator obrazu.
To, co úises, je totalny nezmysel. A6500 sa nemoze predavat s bajonetom A. Bajonet A sa pouzoiva u zrkadloviek (u SOny uz takmer mrtvy rad fotoaparatov). Bezzrekadlovky pouzivaju bajonet E. Mozes sa stretnit aj s oznacenim objektivov FE, to su plnoformatove. Pre kazdy bajonet (A, E) sa vyrabaju ine objektivy. OBjektivy s abjonetom A sa daju prostrednictvom adapteru nasadit na bezzrkadlovky s bajonetom E. Opacne je to technicky nemozne.
 
majster333
2019-06-23 22:05:11+02
príspevok od: RybkaLoO
Ahojte,
V prvom rade som amater a po anglicky tie specificke vyrazy pri foteni nepoznam, takze sa neviem dopatrat k svojej odpovedi. Je daky zasadny rozdiel medzi bajonetom Sony A a Sony E?
Chcem si kupit Sony alpha a6500 a predava sa s bajonetom A podstatne lacnejsie ako s E. Preto ma zaujima ci je tam daky zasadny rozdiel... chcem to na “dovolenkove” fotenie a natacanie videi, ziadne profesionalne atelierove foto. Dovod preco pozeram prave tento model je, ze ma stabilizator obrazu.
karol píše správne. Ale tá redukcia je východisko z núdze - pre tých čo už A bajonetové obj. majú. AF je s redukciou pomalší a nefunguje ostrenie na oči ako s E bajonetom. Takže radšej si pozri dopredu či by ti to vyhovovalo, skôr ako sa ulakomíš. + sú 2 druhy redukcií na rôzne sklá podľa toho či majú motor v tele alebo nie
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-06-24 07:01:12+02
ZBytocne ta majster myli. Kup si A6500 je to vyborny fotak. Ma bajonet E a ziaden iny. Ze existuje nejaky A bajonet, na to zabudni, akoby neexistoval. Nema s tym fotakom nic spolocne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()