Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Sony Nex a Nikon objektívy

ASTRALEK
2013-02-25 14:14:06+01
V blízkej budúcnosti si plánujem zakúpiť Sony Nex 6. A keďže vlastním niekoľko nikon objektívov tak by ma zaujímalo do akej miery by som ich mohol využiť na tomto novom foťáku. Viem že zaostrovanie je možné len manuálne ale s funkciou focus peaking - by to nemusel byť problém. Ako to ale je s meraním expozície? Funguje automaticky v napr. režime A, alebo v režime M (zobrazí sa stupnica expozimetra?) Alebo je nutné použiť externý expozimeter ,či nastavovať metódou pokus - omyl ? Adaptér by mal byť Novoflex. Máte s tým niekto praktické skúsenosti?
 
Blackman
2013-02-25 14:24:00+01
Ak vies ze to bude Novoflex NEX/NIK tak preco si o tom neprecitas. Samozrejme expozicne parametre fungovat budu, akurat ostrenie a prenos clony nie.
 
Blackman
2013-02-25 14:27:50+01
príspevok od: ASTRALEK
V blízkej budúcnosti si plánujem zakúpiť Sony Nex 6. A keďže vlastním niekoľko nikon objektívov tak by ma zaujímalo do akej miery by som ich mohol využiť na tomto novom foťáku. Viem že zaostrovanie je možné len manuálne ale s funkciou focus peaking - by to nemusel byť problém. Ako to ale je s meraním expozície? Funguje automaticky v napr. režime A, alebo v režime M (zobrazí sa stupnica expozimetra?) Alebo je nutné použiť externý expozimeter ,či nastavovať metódou pokus - omyl ? Adaptér by mal byť Novoflex. Máte s tým niekto praktické skúsenosti?
Este podoktnem ze tym modrym kruzkom na tom novoflexe menis clonu.
 
ASTRALEK
2013-02-25 14:30:55+01
A máte niekto aj praktické skúsenosti s takouto zostavou?
 
ASTRALEK
2013-02-25 14:32:49+01
Ako funguje ten clonový krúžok? Mám objektívy typu G.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()