Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Objektív OLYMPUS Zuiko Digital ED 50-200/2.8-3.5 SWD na OMD EM-5

Puhdys
2013-05-30 18:56:16+02
Dobrý deň,
má niekto z vás skúsenosť s používaním tohto ťažšieho objektívu 4/3 (takmer 1 kg) na tele mirrorlessu OMD EM-5? Zaujímalo by ma, ako sa s takouto kombináciou manipuluje, či je to pohodlné pri zoomovaní (držanie v ruke), neškodí takýto ťažký objektív telu OM-D EM-5, ak sa drží trebárs iba za telo fotoaparátu (tlak na uchytenie bajonetu)?

Je AF v tejto kombinácii oveľa pomalší ako na zrkadlovkách Olympusu?

Ďakujem za akékoľvek pripomienky!
 
Emilio
2013-05-30 22:04:30+02
Pri tej veľkosti "tela fotoaparátu" budeš mať problém udržať aparát v ruke, lebo ťažisko máš skoro uprostred objektívu, teda automaticky je pravá ruka pod objektívom. Dlaňou podopieraš a prstami zoomuješ, pri manipulácii automaticky držíš predmet kdesi pri ťažisku. Dá sa povedať, že objektív nesie telo fotoaparátu.To platí všeobecne o teleobjektívoch. Dokonca ak mám nasadený tele a kontrolujem zábery, alebo sa hrabem v menu držím zostavu za objektív. Konkrétne s tým Oly nemám skúsenosti.
 
Paulie
2013-05-30 23:01:31+02
Neviem si predstaviť túto zostavu držať iba za telo/fotoaparát, je to nezmysel. Samotné telo houdrží, ale ruka ti po chvíli odpadne.
Ostrenie je dosť ppoooommallléééééé, AF toho objektívu nieje konštruované na CDAF, rátaj kludne s 2-3 sekundami, možno aj dlhšie.
 
Puhdys
2013-05-31 13:43:30+02
príspevok od: Paulie
Neviem si predstaviť túto zostavu držať iba za telo/fotoaparát, je to nezmysel. Samotné telo houdrží, ale ruka ti po chvíli odpadne.
Ostrenie je dosť ppoooommallléééééé, AF toho objektívu nieje konštruované na CDAF, rátaj kludne s 2-3 sekundami, možno aj dlhšie.
Ahoj,
a máš konkrétne skúsenosť s touto kombináciou, čo sa týka AF? 2 - 3 sekundy na ostrenie sa mi zdá byť dosť veľa...
 
Kiwes
2013-05-31 13:57:49+02
Osobne som mal moznost tuto kombinaciu vyskusat, ak je na OM-Dcku nasadeny grip tak je manipulacia v pohode, nie je to o nic horsie ako na akejkolvek mensej zrkadlovke, samozrejme ze komfort ako s E-3 / E-5 sa dosiahnut neda, ale manipulacia je bezproblemova. To co problemove je, je ze 4/3 skla nie su primarne navrhnute na ostrenie na baze kontrastu a preto je ostrenie sice presne, ale o poznanie pomalsie ako na 4/3 fotoaparatoch, cize ucel na ktory Olympus navrhol SWD skla (sport, reportaz, wildlife) je prakticky nepouzitelny.
 
Kiwes
2013-05-31 14:00:05+02
príspevok od: Paulie
Neviem si predstaviť túto zostavu držať iba za telo/fotoaparát, je to nezmysel. Samotné telo houdrží, ale ruka ti po chvíli odpadne.
Ostrenie je dosť ppoooommallléééééé, AF toho objektívu nieje konštruované na CDAF, rátaj kludne s 2-3 sekundami, možno aj dlhšie.
...netreba zase prehanat, 2-3 sekundy to az nie su, mozno za tmy a aj to by som to bral ako hornu hranicu pomalosti
 
Puhdys
2013-05-31 15:22:42+02
príspevok od: Kiwes
Osobne som mal moznost tuto kombinaciu vyskusat, ak je na OM-Dcku nasadeny grip tak je manipulacia v pohode, nie je to o nic horsie ako na akejkolvek mensej zrkadlovke, samozrejme ze komfort ako s E-3 / E-5 sa dosiahnut neda, ale manipulacia je bezproblemova. To co problemove je, je ze 4/3 skla nie su primarne navrhnute na ostrenie na baze kontrastu a preto je ostrenie sice presne, ale o poznanie pomalsie ako na 4/3 fotoaparatoch, cize ucel na ktory Olympus navrhol SWD skla (sport, reportaz, wildlife) je prakticky nepouzitelny.
Vďaka za radu!

Plánujem si totiž kúpiť nejaký teleobjektív k OM-D EM-5 a toto sklo SWD bolo jediným, ktoré bolo v recenziách hodnotené ako naozaj dobré.

Teleobjektívy na Micro 4/3 od Panasonicu (45-175, 45-200, 100-300) ako aj od Olympusu (75-300) boli všetky v recenziách hodnotené ako priemerné.

Viete mi teda niekto poradiť nejaký vhodný tele na OM-D EM-5, ktorý by sa dal rozumne využívať aj na koncových ohniskách (plánujem ho v prvom rade na fotenie akcií - pohybu - z diaľky, kde sa človek nemôže priblížiť)? Ide mi najmä o ostrosť záberu, pekný bokeh, rýchlosť ostrenia.


Vyskúšal niekto z vás viacero týchto objektívov, takže vie posúdiť, aké sú v reáli?

Prípadne - ak update SWD na OLYMPUS Zuiko Digital ED 50-200/2.8-3.5 nespĺňa na mojom mirrorlesse svoju funkciu rýchleho AF, stačil by mi potom úplne starší model bez SWD, nie? AF bude na mirrorlesse asi rovnaký, alebo je s touto staršou verziou ešte pomalší?
 
Paulie
2013-05-31 22:57:36+02
príspevok od: Kiwes
...netreba zase prehanat, 2-3 sekundy to az nie su, mozno za tmy a aj to by som to bral ako hornu hranicu pomalosti
Nepreháňam.
 
Kiwes
2013-06-01 09:16:19+02
príspevok od: Paulie
Nepreháňam.
Mal som ho na svojom OMD-cku pol dna, a mozem povedat ze prehanas ...tri sekundy neostri ani moja stara -4/3- 70-300ka, a to je dost pomale sklo. Ono sa to moze zdat ako vecnost kym zaostri ked je clovek zvyknuty na nove m4/3 skla kde je zaostrene prakticky v momente namacknutia spuste, ale je to len dojem. Ako ked spomalis v aute zo 130 na 40...tiez sa ti zda ako keby si zrazu isiel krokom, a pritom ides 40.
 
Kiwes
2013-06-01 09:23:21+02
príspevok od: Puhdys
Vďaka za radu!

Plánujem si totiž kúpiť nejaký teleobjektív k OM-D EM-5 a toto sklo SWD bolo jediným, ktoré bolo v recenziách hodnotené ako naozaj dobré.

Teleobjektívy na Micro 4/3 od Panasonicu (45-175, 45-200, 100-300) ako aj od Olympusu (75-300) boli všetky v recenziách hodnotené ako priemerné.

Viete mi teda niekto poradiť nejaký vhodný tele na OM-D EM-5, ktorý by sa dal rozumne využívať aj na koncových ohniskách (plánujem ho v prvom rade na fotenie akcií - pohybu - z diaľky, kde sa človek nemôže priblížiť)? Ide mi najmä o ostrosť záberu, pekný bokeh, rýchlosť ostrenia.


Vyskúšal niekto z vás viacero týchto objektívov, takže vie posúdiť, aké sú v reáli?

Prípadne - ak update SWD na OLYMPUS Zuiko Digital ED 50-200/2.8-3.5 nespĺňa na mojom mirrorlesse svoju funkciu rýchleho AF, stačil by mi potom úplne starší model bez SWD, nie? AF bude na mirrorlesse asi rovnaký, alebo je s touto staršou verziou ešte pomalší?
Olympus v sucastnosti nema poriadne TELE sklo na m4/3, s tym sa treba pre dany moment zmierit. Neviem ake dlhe ohnisko a svetelnost potrebujes. Z tych kratsich mozno Panasonic 35-100 2,8 ...ale je dost drahy a asi ti bude kratky. Niekde som cital rozhovor s dajakym panacikom z Olympusu ze nove TELE su prave vo vyvoji, cize je mozne ze buduci rok sa nieco schopne ukaze, osobne by som privital pevnu 300 F4...ak by bola v nejakej rozumnej cene
 
daislen
2013-06-01 17:38:25+02
Neviem, či je zrovna táto kombinácia šťastné riešenie. Ten objektív chceš kúpiť nový? Investovať peniaze do takejto prinajmenšom zvláštnej zostavy, keď už dopredu vieš, že kompatibilita medzi telom a objektívom je obmedzená. Podľa mňa to nemá zmysel. Radšej by som počkal ako píše Kiwes. Pokiaľ Ti, pravdaže, nedá niekto OZD ED SWD 50-200/2,8 - 3,5 zadarmo
 
daislen
2013-06-08 06:38:22+02
príspevok od: Puhdys
Vďaka za radu!

Plánujem si totiž kúpiť nejaký teleobjektív k OM-D EM-5 a toto sklo SWD bolo jediným, ktoré bolo v recenziách hodnotené ako naozaj dobré.

Teleobjektívy na Micro 4/3 od Panasonicu (45-175, 45-200, 100-300) ako aj od Olympusu (75-300) boli všetky v recenziách hodnotené ako priemerné.

Viete mi teda niekto poradiť nejaký vhodný tele na OM-D EM-5, ktorý by sa dal rozumne využívať aj na koncových ohniskách (plánujem ho v prvom rade na fotenie akcií - pohybu - z diaľky, kde sa človek nemôže priblížiť)? Ide mi najmä o ostrosť záberu, pekný bokeh, rýchlosť ostrenia.


Vyskúšal niekto z vás viacero týchto objektívov, takže vie posúdiť, aké sú v reáli?

Prípadne - ak update SWD na OLYMPUS Zuiko Digital ED 50-200/2.8-3.5 nespĺňa na mojom mirrorlesse svoju funkciu rýchleho AF, stačil by mi potom úplne starší model bez SWD, nie? AF bude na mirrorlesse asi rovnaký, alebo je s touto staršou verziou ešte pomalší?
toto je fotené s M. Zuiko Digital 40-150mm 1:4-5,6 ED MSC ( starší model ) z mosta LaFranconi 1/1000s 6,3f iso200 z ruky a s digitálnym konvektorom s E-P3. tak, na OM-D by to mohlo byť aj lepšie.
 
daislen
2013-06-08 11:48:31+02
príspevok od: daislen
toto je fotené s M. Zuiko Digital 40-150mm 1:4-5,6 ED MSC ( starší model ) z mosta LaFranconi 1/1000s 6,3f iso200 z ruky a s digitálnym konvektorom s E-P3. tak, na OM-D by to mohlo byť aj lepšie.
konvertorom
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()