Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Sony A7 / A7s vs Olympus E-m1 vs Panasonic GH4 vs Fuji XT 1

ema
2014-11-10 19:22:07+01
Sony +C.Zeiss 24-70/4, na budúci rok bude aj makro 90/2,8 OSS
Oly +M.Zuiko 12-40/2,8, M.Zuiko ED macro 60/2,8
Panasonic + Lumix GX vario 12-35/2,8, Leica DG macro 45/2.8
Fuji +XF 60/2,4 macro ,XF /1.2
Čítala som recenzie,ale neviem si ešte vybrať.Dúfam,že ich budem môcť vidieť a vyskúšať na E-photo day.Fotoaparát budem využívať na rodinné fotky, v práci využijem makro.
 
ema
2014-11-11 14:22:13+01
Vedel by mi niekto poradiť?
Ďakujem za Vaše názory a skúsenosti.
 
tomino1980
2014-11-11 14:33:50+01
ja som ti chcel uz vcera napisat ze keby mam taky pekny rozpocet ako ty ..tak si kupim bicykel ...a co ostane si kupim 12-40 lebo Oly telo uz mam
ale taka rada ti je nanic platna a myslel som ze ti napise niekto z profi fotografov, ale vidim ze nic ;-(

budes tu rodinu len fotit alebo aj videa tocit ?
lebo ak aj videa a mas taky pekny rozpocet tak GH4

ak ti ide o FF rozlisenie v prvom rade tak potom Sony



 
shaggy
2014-11-11 15:20:41+01
Ja som mal najprv iba E-M1, potom som dokúpil aj 12-40 a odkedy ho mám, tak ostatné objektívy používam oveľa menej (čo je možno škoda).

Neviem, čo znamená "v práci využijem makro", ale osobne si myslím, že m4/3 (Oly/Pana) dokáže bez problémov nahradiť fullframe (Sony).
Osobne si myslím, že všetky fotoaparáty sú krásne kúsky (aj čo sa týka dizajnu, tam sa mi najmenej páči GH4) a ani s jedným neurobíš chybu. Ja som zaujatý (asi tak, ako každý), ale za Olympus/Panasonic hovorí veľké množstvo výrobcov a dostupných objektívov.
 
ema
2014-11-11 15:34:56+01
Video nie je prvoradé, ale určite sa zíde.Môj favorit je tiež Sony alebo Olympus.Sony ma láka veľkosťou snímača,snáď budú krajšie fotky. Olympus ergonómiou a dizajnom.Ale poznám ich len z internetu.
 
shaggy
2014-11-11 15:41:05+01
Ja video vôbec netočím, ani ma neláka, ale Oly na tom nie je tak zle (áno, GH4 je na oveľa vyššej úrovni, to však neznamená, že Olympus bude produkovať video ako zo starej Nokie).

Ja som začínal s PENom, potom som prešiel na E-M1 a splnil všetko, čo som od neho očakával - kvalitu, ovládanie, držanie a stále si zachováva kompaktné rozmery (čo považujem za plus oproti fullframe fotoaparátom).
 
ema
2014-11-11 15:59:03+01
http://youtu.be/7wM_5nROeaw
http://youtu.be/HhgLN_AO-S4
a niečo proti sony http://youtu.be/O_XhdVh-sEo
 
tomino1980
2014-11-11 18:11:46+01
príspevok od: shaggy
Ja video vôbec netočím, ani ma neláka, ale Oly na tom nie je tak zle (áno, GH4 je na oveľa vyššej úrovni, to však neznamená, že Olympus bude produkovať video ako zo starej Nokie).

Ja som začínal s PENom, potom som prešiel na E-M1 a splnil všetko, čo som od neho očakával - kvalitu, ovládanie, držanie a stále si zachováva kompaktné rozmery (čo považujem za plus oproti fullframe fotoaparátom).
mne vadi na em10 je nemoznost meniť snimkovuvfrekvenciu 30p a hotovo
a ešte to ze vo video a MF nie je focus peaking ...mozem akurát slacit rec a nahravat...tot vsjo
Neviem ci je em1 bohatší na nastavenia
 
shaggy
2014-11-11 22:52:48+01
Myslím, že je na tom rovnako, čo sa týka nastavení. Ale ako vravím, ja ho mám na fotenie, keby som chcel kameru, tak si ju kúpim
 
tomino1980
2014-11-12 17:46:46+01
ani ja nekamerujem ale obcas si chcem natocit decka ...len tak pre pamiatku a ked ich ani neviem poriadne zaostrit tak je to horsie ako mobilom ...ale tak je to aj o tom ze o videu neviem nic
 
ema
2014-11-20 19:34:38+01
V sobotu sme cez Bratislavu len prechádzali, stihla som si vyskúšať moje vybraně foťáčiky, ale nemohla som si už vypočuť prednášky. Tak som prišla o podstatné informácie priamo od " zdroja " a nevidela som tie nádherné fotografie od profíkov.
Najviac sa mi pozdávala Sony A 6000, /má najlepšiu cenu / a mne ako úplnej amatérke postačuje aj menší snímač. Navyše aj teraz som veľa používala dlhé ohniská a našla som k nemu aj objektív Sony 18-105 F 4.
Na začiatku budúceho roka vraj má byť A 7000 , nevie niečo o tom náš ambasádor pre Sony? Lebo Sony A7II, už bude v decembri a má aj stabilizáciu.
 
vdx
2014-11-30 19:31:02+01
Ja som si kupil OM-D (E-M10) a videokameru (SONY HDR-GW66). S uvedenym rozpoctom by to nemal byt problem. Kamery su optimalizovane na nahravanie videa, najma teda co sa tyka stabilizatorov. Funguju inak nez na fotakoch. Ale samozrejme, ze su aj fotaky, ktore su rovnako dobre, pripadne lepsie ako kamera. Ale ja som chcel samostatne zariadenia. Navyse kameru pouzivam pri "akcii", preto som si vybral vodotesnu a narazuvzdornu. Na "umelecke" nahravky s nizkou DOF sa da pouzit M10 s 1.8ckovym sklom.
 
brvno
2015-01-05 10:30:51+01
ahoj, neviem co si nakoniec kupila, ale mozno to pomoze niekomu dalsiemu.
kazdy ma nieco zaujimave:
- Panasonic GH4 je oblubeny najma koli videu (aspon ako to mozem sledovat)
- Pamasonic a Olympus ako 3/4 maju bezkonkurencny rozsah dostupnych objektivov, aj od tretich stran.
- Olympus ma prepracovanou moznost upravy ovladanie, nastaveni a podobe, paci sa mi na nom dotykovy display a fotenie ukazovanim prsta a OM-D E-M1 ma vyborny grip.
- Sony 7s ma medzi tymito bezkonkurencny vykon pri slabom svetle, cez redukciu na to pripojis skoro vsetko co Sony/Minolta vyrobilo takze aj objektivy ta nebudu obmedzovat. 7 II je full frame a stabilizovany snimac co je naozaj cersnicka. Kto ma vercajch od minolty prestava hladat....
- Fuji X-T1 ma zaujimave ovladanie, pre stare skoly pouzitelny "skoro bez navodu", vybornu obrazovu kvalitu, a dostupne objektivy rozhodne netrpia priemernostou (vo svojej kategorii), priebezny update FW a planovane rozsirenie ponuky objektivov je tiez velmi zaujimave.

co mi vadi:
- Olympus: uz dlhe roky je velmi pozadu obrazovou kvalitou najma pri slabom svetle
- Panasonic: nepoznam a je zvlaste ze ho ani neriesim. dakedy som mal kompakt a neoslovil ma.... tak som to nechal tak.
- Sony: zaujimave ale nevyhovuje mi uplne system ovladania aj ked od prvyj mirorles sa dost vylepsilo. Nove objektivy su vacsinou f4 ale to kompenzuje napr vyborna sitlivost 7s (a aby som nezabudol niekomu moze vadit za 7s je iba 12M) Sony mam teraz....
- Fuji: - ( pre objektivnost moj favorit, tazko sa na neho frfle asi iba to ze grip pojem iba 1 bateriu, ale vdaka aj za nu. a domojej laby je maly ako vacsina ostatnych. aj cena setu by mohla byt mensia


tak a teraz si vyber
 
brvno
2015-01-05 10:33:03+01
este dodam ze pri Olympuse som myslel na kvalitu snimaca, nie optiky, ta je naozaj top.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-05 12:34:45+01
príspevok od: brvno
este dodam ze pri Olympuse som myslel na kvalitu snimaca, nie optiky, ta je naozaj top.
Vystup z Olympusu je dynamickym rozsahom aj sumom plne porovnatelny s APS-C Canon EOS. Samozrejme na FF Sony to nema, to je plosne uz privelky rozdiel. Momentalne ani jeden system CSC nie je bez chyby. SOny ma pomenej a drahych objektivov. Fujifilm ma vela velmi pomalych objektivov a snimace, ktore mu problem s "rozpijanim" farieb. Olympus a Panasonic maju mensi snimac a skor nez o sum, tu ide o moznosti prace s malou hlbkou ostrosti. No a Nikon ja s 1" sytemom daleko pozadu. Canon nema zmysel ani spominat, ponuka je uboha.
 
jurrasic
2015-02-02 12:42:10+01
Ja som majitel Panasonicu GH3. Z mojich skusenosti ti mozem potvrdit, ze je to vyborny fotak na video. V tomto smere a cenovej relacii nema jednoducho konkurenciu. Co sa tyka fotiek, je to ale slabsie. Je vidno, ze je to kompakt, ze ma maly chip a teda aj vsetky neduhy s tym spojene. Kazdy z fotakov ma nieco pre a nieco prosti. Nehladaj dokonalost, lebo ta neexistuje. Ked to chces na fotenie rodiny, je uplne jedno, ktory si kupis, rozdiely budu len minimalne - ak vobec nejake
 
mikkael
2015-09-10 13:59:21+02
Podla toho ake krute makro potrebujes, teoreticky vystaci aj 12-40 u Oly. Ale Sony je snovyyy Musis bud racionalizovat svoje rozhodnutie, podla toho, na com ti zalezi alebo sa rozhodnes podla dojmu, ked si osahas vsetky tri systemy s dakou tou kombinaciou objektivov
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()