Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Reverzný objektív pre mirrorless oly e-pm1

Reewiden
2015-05-18 20:48:58+02
zdravým.. akú ohniskov ú vzdialenost objektív u pre reverz pre olympus e-pm1 odporúčate?

viem že pre zrkadlovky sa odporúča 50mm ale neviem ako to je pre mirrorless .. (crop faktor)
 
šereda
2017-02-03 17:23:21+01
príspevok od: Reewiden
zdravým.. akú ohniskov ú vzdialenost objektív u pre reverz pre olympus e-pm1 odporúčate?

viem že pre zrkadlovky sa odporúča 50mm ale neviem ako to je pre mirrorless .. (crop faktor)
APS-C 28mm
 
šereda
2017-02-03 17:25:21+01
Ja mám inú otázku, došiel reverzný krúžok tak som to dal na Fuji X-T1 s canon FD 50mm 1,8 a makro sa nekoná kukám cez to ako cez normálny objektív a mám to reverzne??!!
 
martin_kubik
2017-02-03 18:15:23+01
príspevok od: šereda
Ja mám inú otázku, došiel reverzný krúžok tak som to dal na Fuji X-T1 s canon FD 50mm 1,8 a makro sa nekoná kukám cez to ako cez normálny objektív a mám to reverzne??!!
Presne tak. Makro sa nekoná

Pretože ti tam chýba 26,3mm. Použil si objektív, ktorý je opticky skonšruovaný pre zrkadlovky na bezzrkadlovom foťáku a tým si spätne skorigoval vzdialenosť od bajonetu ku snímaču.

Riešenia:
A, použi Canon objektív + redukciu z canonu na Fuji X
B, použi reverzne iba Fuji X objektív
 
šereda
2017-02-03 18:23:33+01
príspevok od: martin_kubik
Presne tak. Makro sa nekoná

Pretože ti tam chýba 26,3mm. Použil si objektív, ktorý je opticky skonšruovaný pre zrkadlovky na bezzrkadlovom foťáku a tým si spätne skorigoval vzdialenosť od bajonetu ku snímaču.

Riešenia:
A, použi Canon objektív + redukciu z canonu na Fuji X
B, použi reverzne iba Fuji X objektív
ďakujem

A, redukcia na fuji a FD je na ceste ale na makro to bude asi nepoužiteľné
B, niekde som čítal že fuji x s clonovým prstencom nepracujú bez elektroniky čiže nejde samostatne nastaviť clona, takže tiež nefunkčné

Ešte nejaké riešenie? Keď tam dám extension tube ??

 
martin_kubik
2017-02-03 18:29:00+01
príspevok od: šereda
ďakujem

A, redukcia na fuji a FD je na ceste ale na makro to bude asi nepoužiteľné
B, niekde som čítal že fuji x s clonovým prstencom nepracujú bez elektroniky čiže nejde samostatne nastaviť clona, takže tiež nefunkčné

Ešte nejaké riešenie? Keď tam dám extension tube ??

A, To je presne to čo potrebuješ.
Canon 50mm FD -> Reverzný krúžok -> FD na Fuji redukcia

B, Práveže to je funkčné. Clona pri extrémnom (skladanom) skladanom sa aj tak používa na plnej diere kvoli difrakciií. Vygoogli si "effective aperture"

C, ďalšie riešenie je krátky Helicoid, ale s tým ešte nemáš skúsenosti a netrafíš sa (bez urážky) + je to asi najdrahšie riešenie.

D, ďalšie riešenie je použiť dva objektívy do seba. Jeden s bajonetom FX na foťáku zaostrený na nekonečno (ako korekčnný) a ďalši v nom reverzne nasadený. Ale to by som nerobil lebo ťažký FD objektív ti ten maličký FJ objektív môže svojou váhou zlomiť.
 
šereda
2017-02-03 18:33:12+01
príspevok od: martin_kubik
A, To je presne to čo potrebuješ.
Canon 50mm FD -> Reverzný krúžok -> FD na Fuji redukcia

B, Práveže to je funkčné. Clona pri extrémnom (skladanom) skladanom sa aj tak používa na plnej diere kvoli difrakciií. Vygoogli si "effective aperture"

C, ďalšie riešenie je krátky Helicoid, ale s tým ešte nemáš skúsenosti a netrafíš sa (bez urážky) + je to asi najdrahšie riešenie.

D, ďalšie riešenie je použiť dva objektívy do seba. Jeden s bajonetom FX na foťáku zaostrený na nekonečno (ako korekčnný) a ďalši v nom reverzne nasadený. Ale to by som nerobil lebo ťažký FD objektív ti ten maličký FJ objektív môže svojou váhou zlomiť.
nepotrebujem ale potom FD reverzný krúžok pretože mám fuji ?
 
šereda
2017-02-03 18:38:25+01
jo už tomu rozumiem takže zasa ebay.... THANKS
 
martin_kubik
2017-02-03 18:41:55+01
príspevok od: šereda
nepotrebujem ale potom FD reverzný krúžok pretože mám fuji ?
Canon 50mm FD -> Reverzný krúžok -> FD na Fuji redukcia
Samozrejme. Reverzný krúžok má byť priemer filtového závitu FD objektívu na jednej strane a bajonet FD na druhej strane.

Ak nezoženieš, reverzný FD krúžok tak ešte toto by bolo znesiteľné:
Canon 50mm FD -> Reverzný krúžok (filter na EF) -> Canon EF na Fuji redukcia
 
šereda
2017-02-03 18:43:46+01
príspevok od: martin_kubik
Canon 50mm FD -> Reverzný krúžok -> FD na Fuji redukcia
Samozrejme. Reverzný krúžok má byť priemer filtového závitu FD objektívu na jednej strane a bajonet FD na druhej strane.

Ak nezoženieš, reverzný FD krúžok tak ešte toto by bolo znesiteľné:
Canon 50mm FD -> Reverzný krúžok (filter na EF) -> Canon EF na Fuji redukcia
OK, dík
 
šereda
2017-04-27 19:18:08+02
tak som to nahodil, canon eos-FX redukcia reverzný krúžok EOS a canon FD 28mm + blesk

dosť to húpe, netrasie sa to ale pláva škoda že sa to nedá stabilizovať .... fotí to naštastie dobre a je to použitelné ale v praxi sa asi zapotím
 
šereda
2017-04-28 17:13:45+02
ako sa povie náhoda je blbec supol som na to 28mm canon FD a makro ako ušité aj be redukcie EOS takže zasa vyhodené EURO , už tomu vôbec nechápen ... tak dík za rady mudrlanti
 
mirino1
2017-04-29 16:40:46+02
https://www.youtube.com/watch?v=fA36ljCb3e0
Skus tuto pozriet ak to pomoze.Popripade ine videa Ale Ty si to uz vyriesil,vid prispevok hore
 
šereda
2017-04-29 16:51:20+02
príspevok od: mirino1
https://www.youtube.com/watch?v=fA36ljCb3e0
Skus tuto pozriet ak to pomoze.Popripade ine videa Ale Ty si to uz vyriesil,vid prispevok hore
jo, aj tak vdaka
 
šereda
2017-04-29 17:01:23+02
príspevok od: mirino1
https://www.youtube.com/watch?v=fA36ljCb3e0
Skus tuto pozriet ak to pomoze.Popripade ine videa Ale Ty si to uz vyriesil,vid prispevok hore
hodne adapterov .. ja mám tiež dačo na FX-M42, EOS, FD, možno doplním o olyho a ten problém s reverzom je už OK ta prvá 50 FD čo som skúšal je nejaká zlá, nefunguje to tak ako má, dal som na to 28FD /3.5 dovoz z Japonska a krásne makro z toho lezie ... takže len reverzný krúžok FX/55mm nič viac netreba ... bla bla bla
 
mirino1
2017-04-29 19:06:40+02
príspevok od: šereda
hodne adapterov .. ja mám tiež dačo na FX-M42, EOS, FD, možno doplním o olyho a ten problém s reverzom je už OK ta prvá 50 FD čo som skúšal je nejaká zlá, nefunguje to tak ako má, dal som na to 28FD /3.5 dovoz z Japonska a krásne makro z toho lezie ... takže len reverzný krúžok FX/55mm nič viac netreba ... bla bla bla
Tesim sa na makro fotky
 
šereda
2017-04-29 19:17:57+02
príspevok od: mirino1
Tesim sa na makro fotky
 
šereda
2017-05-01 15:18:33+02
ako ste si všimli písal som že to ide fotit reverzne aj bez redukcie ano je to pravda avšak na takýchto fotkách pozorujem svetlý biely flak uprostred fotografie, vyriešilo to až nasadenie redukcie, takže ak som niekomu pomotal hlavu ospravedlnujem sa
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()