Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Mirrorless prevazne urceny na portrety...pomozte pri vybere.

cuculik1
cuculik1 2015-11-03 14:25:42+01
Ahojte. Nasla som si tuto stranku ako uplna zaciatocnicka.
Som amater - totalny a okrem megapixlov pre mna ostatne pojmy naozaj nic neznamenaju. Jedno co viem, ze nechem zrkadlovku...jednu doma mame, sice uz ma par rockov, ale uprimne, fotime s nou minimalne, nakolko je velka a jej nosenie je pre mna ako mamicku s dvomi malymi detmi neprakticke...takze hladam compakt, najlepsie s odminamtelnym objektivom, primarne urceny na fotenie portretov nasich deti...uz ma nebavi vsetko cvakat do mobilu a potom tie foto aj tak nemoozem vyvolat, nakolko ich kvalita je uboha...neviem teda, na ake parametre sa okrem megapixlov zamerat. Co je pri vybere fotaka dolezite? Pozerala som olympus e pl7, u nas s objektivom stoji okolo 600 €. Videla som aj fotky nim nafotene a ta ostrost a farby su ozaj uzasne...no cenovo by som sa rada pohybovala niekde okolo 450-500 €. Je nieco porovnatelne? Dakujem za akukolvek radu a zorientovanie sa pri vybere. Verim, ze sa tu najdu sikovni a ochotni profici, ktori mi pomozu. Dakujem .
 
simon_sez
2015-12-02 10:57:20+01
vdaka za komenty, ten Panasonic 25/1.7 za 99$ vyzera fajn;
asi si kupim objektiv skor ako fotak.
 
simon_sez
2016-01-05 07:25:23+01
príspevok od: blahoslav J B Art
osobu v izbe treba fotit z chodby ... aspon ja som to tak urobil 😊 ... kratsi je napr. Panasonic 20mm/1.7 co mam ... pripadne Sigma 30mm/2.8 a 19mm/2.8 Art objektivy ... zalezi aj aku velku cast postavy chces fotit ... ohnisko si treba odskusat so setakom
mas prvu, alebo druhu verziu toho Panasonicu? momentalne sa rozhodujem medzi nim a oly 25/1.8. Naozaj tak pomaly ostri (chcem fotit aj deti)?
 
blahoslav J B Art
2016-01-05 07:57:52+01
príspevok od: simon_sez
mas prvu, alebo druhu verziu toho Panasonicu? momentalne sa rozhodujem medzi nim a oly 25/1.8. Naozaj tak pomaly ostri (chcem fotit aj deti)?
mam 1. verziu, podla nejakych for je to +/- rovnake ako 2., v ostrosti o nieco lepsia, v rychlosti asi horsia ... ale celkovo pomala, pomalsia ako setak Oly ... u mna zvitazila cena a velkost, aj vzhladom na to, co fotim ... Oly 25mm bude urcite rychlejsi
 
dodo023
2016-01-05 12:26:24+01
príspevok od: blahoslav J B Art
mam 1. verziu, podla nejakych for je to +/- rovnake ako 2., v ostrosti o nieco lepsia, v rychlosti asi horsia ... ale celkovo pomala, pomalsia ako setak Oly ... u mna zvitazila cena a velkost, aj vzhladom na to, co fotim ... Oly 25mm bude urcite rychlejsi
Ja mám 2. verziu a ostrosť je vporiadku. Len tá rýchlosť ostrenia je slabšia. No dá sa aj s ním odfotiť niečo trocha akčnejšie. Ale na video je to pri C-AF nepoužiteľné, nakoľko to neskutočne preostruje. Pri MF je to OK. Na deti asi skôr 25mm ako píše Blahoslav.
 
simon_sez
2016-01-05 22:05:10+01
ok, vdaka za rady - pojdem do 25ky. dnes som kupil e-pl5, tak uz to je aktualne.
 
simon_sez
2016-03-17 14:21:22+01
tak aby som nechal feedback aj pre niekoho, kto sa bude podobne rozhodovat - teda mirrorless + objektiv (aj) na fotenie deti v interiery.
Olympus 25/1.8 mozem len odporucit:
akurat kratky nato, aby ste nemuseli fotit z vedlajsej izby
akurat dlhy, aby ste si netienili
ostri rychlo
a aj v zlych svetelnych podmienkach.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()