Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Fujifilm X-T10: Ako natáča video?

feriicko
2016-04-24 18:41:42+02
Ahojte e-photo komunita. V blízkej dobe plánujem kúpu nového fotoaparátu a veľmi zvažujem práve Fujifilm X-T10 s objektívom XF18-55 mm. Trochu sa mi ale nepáči kvalita videa. Hoci netočím často, s manželkou čakáme babätko, čo je aj jeden z dôvodom, prečo chcem kúpiť fotoaparát. Predpokladám, že po narodení ale budem natáčať viac. Chcel by som vás teda poprosiť o rady a skúsenosti s x-T10 práve pri natáčaní videa, je to skutočne také zlé? Neopravili kvalitu najnovšie aktualizácie firmvéru? Ďakujem za vaše odpovede a skpsenosti.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-24 20:37:23+02
So samotnou kvalitou to nie je az tak katastrofalne. Proiblemom je to, ze cela ergonomia fotaku je prisposobena foteniu, ale na video sa kasle. Nie su tu ziadne pokrocile nastavenia, citelne chby stabilizacia snimaca a dobry AF vo videu. Rusive je poblikavanie obarazu vplyvom prace clony.
Ak chces fotak plnohodnotne pouzivat ako kameru, Fujinka na to nie je.
Najmenej namahy s dobrym vysledkom dosiahnes s Canon EOS 80D, najma v kombinacii s SMT objektivmi. Vyborne video s neprekonatelnou stabilizaciou maju Olympusy OM-D E-M5 Mark II a PEN-F. Je tu super video u Panasonic GH4, ale ako fotak mi nesedi tak dobre ako E-M5 Mark II. Super su Sony A7 sruhej generacie, ale to uz je ina cenova skupina.
 
Seemann Martin
2016-04-25 07:38:56+02
sony a6000, alebo sony a6300 má skvelé video a aj ako fotoaparát je super.
 
feriicko
2016-04-25 12:00:02+02
A6000 som si nie celkom istý kvalitou hľadáčika + minimálne by to chcelo lepší objektív ako ten s ktorým sa predáva. Fujifilm X-T10 môžem mať teraz s akciou cashback 100€ a bez DPH za 815 eur, a to s lepším objektívom XF. Pri A6000 som si ani nie veľmi istý, s ktorým objektívom by som ju mal kupovať. Je tam nejaky zoom od sony, ale je na full frame (24-70 mm myslím). A6300 je môj sen, ale tiež je už trochu mimo rozpočet.

Čo sa týka návrhov Karola, tak Olympus sa mi páči, ale tiež je už trochu nad cenovou hranicou, navyše, obrazový výstup sa mi zdá byť lepší u Fuji (nie video). Celkovo by som asi nešiel už do zrkadlovky, ktorá je veľká. Mám pocit, že takýto mirrorless fotoaparát budem brávať so sebou oveľa častejšie ako veľkú zrkadlovku,
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()