Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Výber objektívu na panasonic g80

lukáško.kalužák
2017-04-19 15:25:34+02
Vedeli by ste mi pomôcť pri výbere objektívu? pretože riešim či sa mi oplatí dokupovať zoomový kitový objektív k telu Panasonic G80, jedinú výhodu vidím v duálnej stabilizácii pre video, vyberal by som len z panasonic objektívov zvažujem 12-32mm, 14-42 I, II, PZ ale podla recenzíí a hodnotení netuším ktorý z nich by bol najvhodnejší, veľmi by ste mi pomohli ak by ste napisali vaše skusenosti snimi alebo aspon potrebu ich kúpy.
Čo hovoríte nato ak by som využil pre účely videa širokouhlú predsádku pri zoom objektíve?
Ako náhradu za zoom objektív zvažujem panasonic 14mm f2.5.

Ako druhý objektív chcem určite svetelný pevný
tu zvažujem panasonic 17mm f2.8, panasonic 20mm f1.7, pana alebo oly 25mm
Prípadne ak máte iné nápady aký objektív kúpiť kludne navrhnite, chcem dosiahnuť čo najkrajší bokeh pri svetelnom objektive.
Doteraz som viacej točil video ale chcem sa začat venovať aj fotografii.
Ďakujem za všetky skusenosti a rady od vás.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-04-19 15:43:05+02
1. Ku G80 dobre pristane setak 12-60, milo ma prekvapil.
2. Bokeh u maleho snimaca dosiahnes dlhsim ohniskom a dobrou svetelnostou. Tebou uvedene objektivy ti poskytnu bokeh len pri foteni detailov, pricom najlepsie je na tom samozrejme 25-ka. Myslim, ze az s 45/1,8 zacina ta spravna bokehovacka.
 
JanoB
2017-04-19 16:38:23+02
Pár mesiacov používam panasonic G80.

Používam k spokojnosti objektívy ktoré vyššie odporúča Karol :
1. Panasonic 12-60 - používam hlavne na video z dôvodu dual IS, 24mm široké ohnisko postačuje, taktiež na fotenie keď neriešim malú hĺbku ostrosti , s dual IS udržím čas okolo 1s
2. Oly 25/1,8 - výborný reportážny objektív, pekný bokeh
3. Oly 45/,18 - výborný portrétny objektív, pekný bokeh

Občas by sa zišlo širšie ohnisko 17mm, alebo 20 mm s dobrou svetelnosťou , ale to si musíš zodpovedať sám.
Oba objektívy ktoré zvažuješ sú podľa testov výborné, 20/,17 poskytne aj menšiu hĺbku ostrosti s pekným bokehom.




 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()