Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Ako to funguje ( Olympus OM-D E-M10 Mk.II )

PowerFull
2017-06-04 11:50:34+02
Ahojte ,učím sa fotografovať s touto technikou Olympus OM-D E-M10 Mk.II + M.ZD ED 14-42mm f/3.5-5.6 EZ MSC Pan.

Ak by ste mi vedeli poradiť pár vecí o tom ako funguje alebo ako sa nastavujú nejaké parametre tohoto olympusu,veľmi by som bol rád a vopred ďakujem.

Prvá vec čo ma zaujíma : Fotím v max rozlíšení a mám nastavený RAW ,ale ak zaostrím ( nazumujem ) na nejaký predmet záujmu tak mi fotoaparát urobí širší záber ako ten čo ja vidím v hľadáčiku,alebo na displeji... ako to ? neprichádzam potom o kvalitu ak sa mi pixely rozložia na širší záber ...

Druá vec : viem nastaviť fotoaparát na nižšie rozlíšenia,ale tak aby 16Mpix boli zachované ? keďže nepotrebujem robiť tak obrovské fotky.

Tretia vec : prečo mi fotoaparát pri fotení v RAW + JPG upraví fotku do JPG tak že sa s nej stratia farby ... ???

Vďaka za rady,určite bude viac otázok,stále sa sním učím pracovať a rád by som z neho vytrieskal čo sa dá,keďže potenciál má veľký
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-06-04 12:26:59+02
1. displej i hladacik zobrazuju 100% toho co nafotis.
2. Mensie rozlisenie je mensie rozliseni a preto nemoze byt zaroven standardne. nejak si mylis pojmy.
3. JPG ti fotak upravi tak, ako to mas nastavene.

Zober navod do ruky, precitaj fotoskolu.
 
Jan1
2017-06-04 19:11:25+02
Radšej fotoškolu. návod mu až tak veľa nepovie ...
 
-rs-
2017-06-04 20:39:44+02
@1. - mozno je fotoaparat nastaveny na pomer snimku 3:2. cize vysledny jpeg je 3:2, ale RAW je sirsi 4:3, co sa javi ako "sirsi zaber" vo vyslednej fotke
 
PowerFull
2017-06-04 21:40:36+02
No nebolo to tak,dal som fabrické nastavenie fotoaparátu a teraz mi to už nerobí ... hm ( to že som nevidel celý zachytený obraz pri priblížení)

Manuál poličky čítam ,fúra informácií ...

Na začiatok je lepšie fotiť s S-AF ( single ) alebo s C-AF ( kontinuálnym ) autofocusom ?

a Výber spôsobu, akým fotoaparát meria jas (meranie expozície) je výhodnejšie používať Digitálne ESP meranie alebo integrálne meranie so zdôrazneným stredom ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-06-04 21:47:53+02
príspevok od: PowerFull
No nebolo to tak,dal som fabrické nastavenie fotoaparátu a teraz mi to už nerobí ... hm ( to že som nevidel celý zachytený obraz pri priblížení)

Manuál poličky čítam ,fúra informácií ...

Na začiatok je lepšie fotiť s S-AF ( single ) alebo s C-AF ( kontinuálnym ) autofocusom ?

a Výber spôsobu, akým fotoaparát meria jas (meranie expozície) je výhodnejšie používať Digitálne ESP meranie alebo integrálne meranie so zdôrazneným stredom ?
Vsetko je vo Fotoskole.
 
Jubi
2017-06-04 22:49:31+02
príspevok od: PowerFull
No nebolo to tak,dal som fabrické nastavenie fotoaparátu a teraz mi to už nerobí ... hm ( to že som nevidel celý zachytený obraz pri priblížení)

Manuál poličky čítam ,fúra informácií ...

Na začiatok je lepšie fotiť s S-AF ( single ) alebo s C-AF ( kontinuálnym ) autofocusom ?

a Výber spôsobu, akým fotoaparát meria jas (meranie expozície) je výhodnejšie používať Digitálne ESP meranie alebo integrálne meranie so zdôrazneným stredom ?
vieš či skúšaj a popritom si o tom prečítaj v návode, ono je to také to najsladšie toto objavovanie , tenkrát poprvé
 
PeCh
2017-06-06 18:26:19+02
príspevok od: PowerFull
No nebolo to tak,dal som fabrické nastavenie fotoaparátu a teraz mi to už nerobí ... hm ( to že som nevidel celý zachytený obraz pri priblížení)

Manuál poličky čítam ,fúra informácií ...

Na začiatok je lepšie fotiť s S-AF ( single ) alebo s C-AF ( kontinuálnym ) autofocusom ?

a Výber spôsobu, akým fotoaparát meria jas (meranie expozície) je výhodnejšie používať Digitálne ESP meranie alebo integrálne meranie so zdôrazneným stredom ?
Sú tam oba režimy asi preto, že niekedy je výhodnejší jeden, inokedy druhý. Musíš objavovať, kedy ktorý .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()