Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Olympus OM-D E-M5 Mk.II za Sony A7II ??

close
close 2018-08-24 19:11:02+02
Ahojte, zvažujem vymeniť E-M5 Mk.II za Sony A7II kvôli tomu, že by som chcel prejsť na FF, kvôli foteniu hlavne krajiny, portrétov. Zrkadlo nechcem nakoľko práca s CSC mi vyhovuje a tam je FF (zatiaľ) A7. Trochu ma odrádza cena skiel u Sony..Váš názor či sa to oplatí, prípadne možno iná alternatíva?
 
MagickVamp
2018-08-26 18:44:46+02
príspevok od: karrlok
A čo tak porozmýšľať nad fuji xt-2, nový sa predáva po 1090,- + objektív 56 mm na portréty.
Chce to aj na krajinky.
 
close
2018-08-26 19:58:07+02
Podľa viacerých názorov a skúseností iných ostanem pri Oly a zainvestujem radšej do skiel kde som sa dozvedel, že práve tam a hlavne pri zoomoch má Sony problém a keď nemá tak má problém peňaženka užívateľa Ďakujem všetkým za rady pomohli mi sa v problematike lepšie zorientovať
 
katjo
2018-08-26 20:05:56+02
Trochu iny nazor,
na fotenie krajiny naozaj nutnost prejst na FF, ak uz mas m43 system ?
Pytam sa, lebo krajinu sa povacsine foti za svetla, nie je problem/nutnost sum za nizkeho osvetlenia (prednost FF)
naopak u FF na krajinu treba viac clonit, kvoli hlbke ostrosti,
m43 uz z principu ponuka vyssiu DOF.
Skla nepotrebuju mat nizke clonove cisla, zas pre vyssiu hlbku ostrosti,
zato by mali byt kvalitne, a to Olympus objektivy maju slusnu povest..
Aj Oly OM-D E-M5 Mk.II ponuka naviac rezim vysokeho rozlisenia 40Mpx,
co sa prave na krajinky (bez pohybu) na stative da tiez vyuzit..
 
close
2018-08-26 20:49:56+02
príspevok od: katjo
Trochu iny nazor,
na fotenie krajiny naozaj nutnost prejst na FF, ak uz mas m43 system ?
Pytam sa, lebo krajinu sa povacsine foti za svetla, nie je problem/nutnost sum za nizkeho osvetlenia (prednost FF)
naopak u FF na krajinu treba viac clonit, kvoli hlbke ostrosti,
m43 uz z principu ponuka vyssiu DOF.
Skla nepotrebuju mat nizke clonove cisla, zas pre vyssiu hlbku ostrosti,
zato by mali byt kvalitne, a to Olympus objektivy maju slusnu povest..
Aj Oly OM-D E-M5 Mk.II ponuka naviac rezim vysokeho rozlisenia 40Mpx,
co sa prave na krajinky (bez pohybu) na stative da tiez vyuzit..
Áno poväčšine sa fotí za svetla pokiaľ nefotíš nočnú foto, prípadne astrofoto tam to už môže byť problém. S tými objektívmi súhlasím a s tým špeciálnym režimom áno občas ho používam ale veľmi zriedka nakoľko je použiteľný iba na veľmi špecifické scény+vytvára ho automaticky do jpegu nie je pri ňom možnosť rawu čo je problém s úpravami a výsledný jpeg je aj napriek 40mbpx fotke veľký 18mb a toľko má klasický jpeg vyvolaný z rawu takže tá kompresia je tam cítiť
 
keso13
2018-08-26 22:55:29+02
príspevok od: close
Podľa viacerých názorov a skúseností iných ostanem pri Oly a zainvestujem radšej do skiel kde som sa dozvedel, že práve tam a hlavne pri zoomoch má Sony problém a keď nemá tak má problém peňaženka užívateľa Ďakujem všetkým za rady pomohli mi sa v problematike lepšie zorientovať
Olympus trocha rýchlejšie ostrenie výstup oveľa lepši Sony Objektívy nie sú zase až také drahé . Rovnaká cena ako Olympus šum oveľa nižší din rozsah výhoda Sony 3D efekt na Olympuse moc neurobíš . Nie je to síce zle ale rozdiel je vidieť.
 
close
2018-08-26 23:07:19+02
príspevok od: keso13
Olympus trocha rýchlejšie ostrenie výstup oveľa lepši Sony Objektívy nie sú zase až také drahé . Rovnaká cena ako Olympus šum oveľa nižší din rozsah výhoda Sony 3D efekt na Olympuse moc neurobíš . Nie je to síce zle ale rozdiel je vidieť.
Pozerám, že máš oba..takže osobná skúsenosť? A teda prečo máš oba...
 
keso13
2018-08-27 10:43:26+02
príspevok od: close
Pozerám, že máš oba..takže osobná skúsenosť? A teda prečo máš oba...
Lebo em5ii neviem predať .Tak ju asi nechám na Street.
 
close
2018-08-27 20:23:12+02
príspevok od: keso13
Lebo em5ii neviem predať .Tak ju asi nechám na Street.
A Sony máš na čo? či hlavne portrét (súdim podľa galérie) a aké sklá?
 
keso13
2018-09-01 21:35:49+02
príspevok od: close
A Sony máš na čo? či hlavne portrét (súdim podľa galérie) a aké sklá?
Na všetko ostatné a áno na portrét architektúru a tak . Objektív 50 čakám na 35 a 85.
 
patrik.murárik
2018-09-05 15:22:11+02
zaujimave ze nepoznali rozdiel ani na takych velkych printoch, niekde tu v clanku som cital ze m4/3 by sa mali tlacit do mensieho rozmeru a toto mi prislo uz o dost viac ako bolo tam spomenute
..inak asi key to boli nocne foto tak ten rozdiel by bol asi este o dost vacsi, podla mojej amaterskej teorie
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-05 15:51:37+02
príspevok od: patrik.murárik
zaujimave ze nepoznali rozdiel ani na takych velkych printoch, niekde tu v clanku som cital ze m4/3 by sa mali tlacit do mensieho rozmeru a toto mi prislo uz o dost viac ako bolo tam spomenute
..inak asi key to boli nocne foto tak ten rozdiel by bol asi este o dost vacsi, podla mojej amaterskej teorie
Printy okolo 1 metra nie su problem. Dokonca aj pri pozerani zblizka nevydno ziadne chbyjuce detaily. Uz v pociatkoch digitalizacie som zistil, ze dolezitejsie nez rozlisenie je technicka kvalota fotografie (ostrost). Objektivy PRO su skvele. Lahsie s nimi dosiahnes vynikajucu ostrost a prave to sa prejavi aj pri tlaci. Mam Nikon D800E, mal som Sony A7IIa fotim s Olympusmi (a so vsetkym co dostanem na test). Z Olympusu casto dosahujem lepsiu obrazovu kvalitu, pretoze mensi snimac sa lahsie krmi objektivmi, poskytuje vacsiu hlbku ostrosti bez nutnosti velkeho clonenia a velmi pomaha stabilizacia obrazu. Velky snimac ma velky potencial, ale musis mat super objektivy a viac makat, aby si potencial vyuzil.
 
close
2018-09-05 20:24:12+02
príspevok od: Karol Srnec
Printy okolo 1 metra nie su problem. Dokonca aj pri pozerani zblizka nevydno ziadne chbyjuce detaily. Uz v pociatkoch digitalizacie som zistil, ze dolezitejsie nez rozlisenie je technicka kvalota fotografie (ostrost). Objektivy PRO su skvele. Lahsie s nimi dosiahnes vynikajucu ostrost a prave to sa prejavi aj pri tlaci. Mam Nikon D800E, mal som Sony A7IIa fotim s Olympusmi (a so vsetkym co dostanem na test). Z Olympusu casto dosahujem lepsiu obrazovu kvalitu, pretoze mensi snimac sa lahsie krmi objektivmi, poskytuje vacsiu hlbku ostrosti bez nutnosti velkeho clonenia a velmi pomaha stabilizacia obrazu. Velky snimac ma velky potencial, ale musis mat super objektivy a viac makat, aby si potencial vyuzil.
A preto menit nebudem radsej zainvestujem do skiel
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()