Hore
Fórum » Mirrorless fórum
 

Lumix g80 alebo lumix gx9

ivaness1
2019-01-10 13:46:37+01
Ahojte uvažujem nad prechodom na bezzrkadlo mam vyhliadnuté dva fotaky od panasonicu a to su g80 a gx9 neviem ktorý by bol lepši teraz vlastnim zrkadlo nikon d7100 .... fotím a mam plane fotiť da sa povedať všetko od prírody krajiniek sem tam šport fotak nosím úplne že všade či je to na bike alebo na skaly ked ideme liezt aj na skialpy do mesta no všade ... ďaka za rady nejaké plusy mínusy a tak by sa mi hodili .... recenzie tu na ephoto aj hocikde som už naštudoval neraz ale stále som nerozhodnutý
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-01-10 14:18:55+01
1. G80 - dizajn zrkadlovky s hladacikom uprostred, GX9 - dizajn rangefinderu s hladacikom na kraji. G80 je dizajnovo blizky zrkadlovke a ma lepsiu ergonomiu, je vhodnejsi pre pouzitie s vacsimi objektivmi
2. GX9 je vyysi model s o nieco lepsim snimacom, kvalitnejsim hladacikom a displejoma ma navic Blue Tooth
3. Ku G80 mozes pripojit grip a ma vstup pre mikrofon
4. Funkcne porovnatelne modely, rovnake zaostrovanie i serove snimanie

Obidva su ti zrecenzovane.
 
aesace
2019-01-11 08:29:07+01
Ja mam tiez podobnu dilemu..G80 je proste na svoju dobu vsetko v jednom za dobru cenu,naviac cely utesneny do prirody.. GX9 ma lepsi chip, z recenzii na nete som sa docital, ze vraj farby a odsumovanie je viac uveritelne nez na predchadzajuch modeloch, ale tazko povedat. Zase baterku ma horsiu...
Mna by mozno zaujimalo, ako otravne su tie setriace mody u panasonicu, ze vraj po jednej sekunde sa okamzite uspi (ak je nastavene) a zase zatlacenim spuste sa zobudza..Takto vraj vydrzi 900 fotiek(GX9)..lenze realne musim mat vsetko uz nastavene a nehrat sa s fotakom. Ako je to pouzitelne v praxi (aj keby mal clovek zalozne baterky) ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-01-11 08:49:16+01
Setriace mody? Fotak treba vypinat, ked sa nefoti. GX9 urcite normalne nevydrzi 900 zaberov. Alebo ak aj ano, to sa niekomu chce tak nekomfortne fotit?
 
psykora2
2019-01-11 09:01:21+01
ak ti ide o minimalne rozmery tak gx9 (pripadne gx80 jeho predchodca za lepsiu cenu), ak chces univerzalny fotak s utesnenim a vstupom na mikrofon tak ja uz by som isiel rovno do G9 kvoli rychlosti (G80 je uz trochu zastarala)
 
JanoB
2019-01-11 11:41:27+01
príspevok od: ivaness1
Ahojte uvažujem nad prechodom na bezzrkadlo mam vyhliadnuté dva fotaky od panasonicu a to su g80 a gx9 neviem ktorý by bol lepši teraz vlastnim zrkadlo nikon d7100 .... fotím a mam plane fotiť da sa povedať všetko od prírody krajiniek sem tam šport fotak nosím úplne že všade či je to na bike alebo na skaly ked ideme liezt aj na skialpy do mesta no všade ... ďaka za rady nejaké plusy mínusy a tak by sa mi hodili .... recenzie tu na ephoto aj hocikde som už naštudoval neraz ale stále som nerozhodnutý
Ahoj, používam G80 asi 2 roky. Ber do úvahy že G80 s objektívom 12-60/ f3,5-5,6 je podľa výrobcu utesnený do nepriaznivého počasia. Mám to odskúšané v pomerne intezívnom daždi a v mrazoch. Myslím že pre tebou popísané využitie asi bude z praktického hľadiska vhodnješí Pana G80.

Obrazový výstup je lepší z GX9, ale ani výstup z G80 nie je obmedzujúci.

Za jediný veľký mínus na G80 považujem nastavenie auto ISO , kde si nemôžeš nastaviť čas uzávierky. Štandardne dáva 1/60 s.

Baterka vydrží cca 400-450 záberov, ale vedome kvôli baterke fotím prevažne cez hľadáčik.
 
Johnnny
2019-01-11 13:55:10+01
OSobne by som siel do G80, pretoze pri foteni s teleobjektivom (co zda sa planujes) ma umiestnenie hladacika, grip aj ovladanie proste vyhodu. GX9 nepoznam, ale rozdiely v snimaci podla mojho nazoru nemozu byt velke.

Si to trosku prepasol. Koncom minuleho roka boli slusne akcie na Panasonic a aj G9 + 2 skla sa dal zohnat za velmi slusnu cenu.
 
pa10
2019-01-12 23:43:42+01
príspevok od: JanoB
Ahoj, používam G80 asi 2 roky. Ber do úvahy že G80 s objektívom 12-60/ f3,5-5,6 je podľa výrobcu utesnený do nepriaznivého počasia. Mám to odskúšané v pomerne intezívnom daždi a v mrazoch. Myslím že pre tebou popísané využitie asi bude z praktického hľadiska vhodnješí Pana G80.

Obrazový výstup je lepší z GX9, ale ani výstup z G80 nie je obmedzujúci.

Za jediný veľký mínus na G80 považujem nastavenie auto ISO , kde si nemôžeš nastaviť čas uzávierky. Štandardne dáva 1/60 s.

Baterka vydrží cca 400-450 záberov, ale vedome kvôli baterke fotím prevažne cez hľadáčik.
to si mal stastie, pretoze ten objektiv som mal komplet rozobraty a utesneny nie je, dostat dovnutra vodu cez skaru medzi sosovkou a plastom nie je najmensi problem. dokonca aj panasonic pokial ma pamat neklame udaval len zvysenu odolnost voci prachu. co je pravda, jedna prachozabrana tam okolo tubusu je.
 
pa10
2019-01-12 23:56:49+01
gx9 je vyborny fotoaparat na male objektivy. treba ratat s tym, ze sa dobre drzi s kompaktnym duom 12-32+35-100 a pevnymi sklami, najma leica 15mm a panasonic 20mm. 12-60/3.5-5.6 alebo 7-14/4 je podla mna horna hranica. objektivy ako 12-35/2.8, 35-100/2.8, 14-140 alebo 12-60/2.8-4 su uz velke a na 100-300 alebo 100-400 s tymto telom rovno zabudni. ak chces fotit s vacsimi sklami a dlhsimi ohniskami, porozmyslaj radsej nad g9, ak chces aby to bolo male, kompaktne a vykonne, gx9 je spravna volba. baterka ziadny luxus, bez ohladu na setriaci rezim, urcite treba mat zaloznu. gx9 ma rovnaky softver ako g9 a lx100ii, co je dost zasadny update, vyrazne sa zlepsilo vyvazenie bielej v automatike a jpeg vystup. s dobrym sklom su fotky velmi detailne, 20mpx a absenciu OLPF je poznat. ovladanie gx9 je velmi dobre, vsetko potrebne je vyvedene na rolery a prepinace, on/zaber/off bez problemov aj jednou rukou. g80 je starsia generacia senzora aj softveru.
 
JanoB
2019-01-14 08:52:23+01
príspevok od: pa10
to si mal stastie, pretoze ten objektiv som mal komplet rozobraty a utesneny nie je, dostat dovnutra vodu cez skaru medzi sosovkou a plastom nie je najmensi problem. dokonca aj panasonic pokial ma pamat neklame udaval len zvysenu odolnost voci prachu. co je pravda, jedna prachozabrana tam okolo tubusu je.
Dik za info, pozriem odkial som info že je utesnený proti stekajúcej vode ...
 
ivaness1
2019-01-14 11:39:27+01
ano to viem aj ja že naj je teraz ta G9 ale ja sa rozhodujem nad tými čo pišem G9 je premna už zbytočne velka a hlavne teraz si ju moc nemôžem dovolit
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()